نحوه راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی + نکات مهم

0

فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی و نحوه راه اندازی آن اگرچه شاید خیلی ساده به نظر برسد، اما چالش‌های بسیار زیادی دارد. به همین دلیل هم اگر از این امر آگاه نباشید، ممکن است در طول مسیر موفق نشوید و فروشگاه آنلاین آرایشی خود را نیمه کاره رها کنید.

ازاین‌رو، باید در ابتدا اطلاعاتی درباره نحوه راه‌اندازی آنلاین شاپ آرایشی به دست بیاورید و سپس شروع به کار کنید. در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره این موضوع در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بدون هیچ‌گونه نگرانی و با یک برنامه‌ریزی درست، در این راه موفق شوید.

شاید وقتی درباره راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی صحبت می‌کنیم، برخی از افراد فکر کنند که این امر در شهرهای کوچک بسیار سخت است. از سوی دیگر، کسانی هم که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند، باور دارند که با وجود فروشگاه‌های آرایشی بسیار زیاد و مجهز، دیگر آن‌ها نمی‌توانند موفق شوند. این در حالی است که اگر یک برنامه‌ریزی درست داشته باشید، حتی می‌توانید با سرمایه کم هم فروشگاه آنلاینی برای فروش محصولات آرایشی و بهداشتی راه‌اندازی کنید.

تنها نکته مهمی که در این زمینه باید به یاد داشته باشید، داشتن پشتکار و استمرار است. علاوه بر این، نکات دیگری نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا فروش زیادی در آنلاین شاپ آرایشی خود داشته باشید. خیلی از افراد می‌پرسند که چگونه یک فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی داشته باشیم؟ برای پاسخ به این سوال، مقاله زیر را به طور کامل مطالعه کنید.

مزایای راه‌اندازی آنلاین شاپ آرایشی

باتوجه‌به موضوعات بالا، اگر همچنان قانع نشده‌اید که چرا فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی می‌تواند سودآور باشد، به این بخش توجه کنید.

خوب است بدانید که آنلاین‌شاپ‌های آرایشی مزایای بسیار زیادی دارند و به همین دلیل هم می‌توانید در مدت‌زمان نسبتا سریعی، به درآمد قابل‌توجهی برسید. در اینجا برخی از مهم‌ترین مزایای راه‌اندازی آنلاین شاپ آرایشی را با یکدیگر مرور می‌کنیم تا بتوان به این نتیجه رسید که راه‌اندازی این فروشگاه تا چه حد می‌تواند سودآور و مفید باشد.

فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی

سرمایه کم

یکی از مهم‌ترین دلایلی که خیلی از افراد ترجیح می‌دهند فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی داشته باشند، این است که این روش نیاز به سرمایه بسیار کمی دارد. زیرا همان‌طورکه می‌دانید، برای داشتن یک مغازه واقعی آرایشی و بهداشتی، شما باید هزینه زیادی برای اجاره و یا خرید مغازه و حتی دکور بپردازید. علاوه بر این‌که هزینه‌های قبض برق، کاغذ و یا مجوز‌ها نیز افزایش پیدا می‌کند. در کنار همه این موضوعات، باید هزینه نسبتا زیادی هم برای دیده شدن خود بپردازید و با وجود همه این هزینه‌ها، شما فقط در شهر خودتان شناخته خواهید شد.

این در حالی است که اگر یک آنلاین شاپ آرایشی داشته باشید، هیچ نیازی به پرداخت این هزینه‌ها ندارید و بودجه خود را باید فقط روی خرید محصولات آرایشی بگذارید. علاوه بر این، کل هزینه این روش به خریدن یک بسته اینترنت محدود می‌شود و می‌توانید با کمترین هزینه ممکن، پیج اینستاگرام خود را ارتقا دهید و در تمام کشور شناخته شوید.

عدم نیاز به مکان فیزیکی

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، برای داشتن یک مغازه لوازم آرایشی و بهداشتی، شما حتما باید یک مکان فیزیکی داشته باشید و ساعتا زیادی از روز را نیز در آن مغازه حضور داشته باشید تا بتوانید محصولات نسبتا متوسطی بفروشید. حتی اگر یک روز هم نتوانید به مغازه خود بروید، تمام مشتریان همان روز را از دست خواهید داد و به بیان دیگر، در آن روز درآمدی ندارید.

این موضوع یکی از مهم‌ترین دلایلی است که خیلی از افراد ترجیح می‌دهند به‌جای مغازه فیزیکی، به سراغ فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی بروند. در این فروشگاه‌ها، شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز که بخواهید، فعالیت کنید. همچنین اگر حتی یک روز هم توانستید از خانه بیرون بروید، هیچ مشکلی وجود ندارد و همچنین می‌توانید درآمد داشته باشید. نکته جالب‌توجه درباره این نوع فروشگاه این است که می‌توانید در سفر هم محصولات خود را به فروش برسانید. تنها چیزی که نیاز دارید این است که فقط باید زمان ارسال را به مشتری بگویید.

فروش زیاد

فرض کنید که شما در یک پاساژ نسبتا خوب در شهر خود، یک مغازه آرایشی و بهداشتی دارید. در این شرایط، تعداد کل مشتریانی که به مغازه شما می‌آیند، همچنان محدود است. دلیل این موضوع این است که فقط کسانی مغازه شما را می‌بینند که وارد آن پاساژ می‌شوند. این در حالی است که داشتن یک آنلاین شاپ آرایشی به شما این امکان را می‌دهد که خود را به تمام افراد در سراسر ایران بشناسانید. در نتیجه این امر، فروش شما خیلی بیشتر از یک مغازه لوازم آرایشی معمولی است.

چگونه یک فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی داشته باشیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که روش‌های مختلفی برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین وجود دارند. اگر برای هر یک از این موارد وقت کافی بگذارید، می‌توانید به‌راحتی به درآمد بسیار بالایی برسید.

شاید همین موضوع هم باعث شده که خیلی از افراد داشتن یک آنلاین آرایشی را به یک مغازه لوازم آرایشی معمولی در سطح شهر ترجیح می‌دهند. برای این‌که یک فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی پر رونق داشته باشید، روش‌های زیادی پیش‌روی شما وجود دارند که در اینجا، برخی از مهم‌ترین آن‌ها را نام می‌بریم. پس بادقت به هر یک از این روش‌ها توجه کرده و بر اساس شرایط خود، بهترین شیوه را برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی خود اتخاذ کنید.

راه‌اندازی سایت فروشگاهی

یکی از بهترین روش‌هایی که شما می‌توانید به کمک آن یک آنلاین شاپ محصولات پوستی راه‌اندازی کنید، از طریق سایت فروشگاهی است. احتمالا برای شما هم پیش آمده که بخواهید اطلاعات و یا قیمت مربوط به یکی از محصولات پوستی و آرایشی خود را پیدا کنید و آن را در اینترنت جستجو کرده باشید. بعد از جستجوی این محصولات، سایت‌های زیادی برای فروش آن‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرند که شما می‌توانید خیلی راحت از این سایت‌ها خرید کنید.

پس اگر شما هم می‌خواهید یک آنلاین شاپ محصولات پوستی راه‌اندازی کنید، می‌توانید اول از همه به سراغ یک وب‌سایت فروشگاهی بروید. مطمئن باشید که اگر تلاش و کیفیت کافی داشته باشید، موفقیت شما در راه‌اندازی این سایت فروشگاهی حتمی است.

فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی

برای داشتن یک سایت فروشگاهی، خیلی راحت می‌توانید از محصولات خود عکاسی کرده و آن‌ها را با کیفیت بالایی در وب‌سایت خود آپلود کنید. البته فقط داشتن محصولات پوستی و آرایشی برای فروش نمی تواند گزینه مناسبی برای موفقیت باشد.

سعی کنید در وب‌سایت خود، اطلاعاتی درباره محصولات پوستی مختلف و روش‌های انتخاب هر یک از محصولات پوستی را در اختیار افراد قرار دهید تا با خواندن آن‌ها، بیشتر به شما اعتماد کنند. علاوه بر این، اطلاعات مربوط به نحوه استفاده از این محصولات پوستی را نیز به طور کامل توضیح دهید.

فروش محصولات در اینستاگرام

یکی دیگر از روش‌های فوق‌العاده برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی که توجه خیلی از افراد را به سمت خود جلب کرده، اپلیکیشن اینستاگرام است. همان‌طورکه می‌دانید، اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر شناخته می‌شود و به همین دلیل هم روزانه، تعداد کاربران بسیار زیادی در آن فعالیت می‌کنند. این قابلیت‌ها باعث شده‌اند که اغلب افراد به فکر راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرامی باشند. با استفاده از این پلتفرم، می‌توانید درآمد بسیار زیادی داشته باشید.

احتمالا همه شما در گوشی خود اینستاگرام را دارید و برای تماشای ویدیو‌های سرگرم‌کننده و آموزشی از آن استفاده می‌کنید. شما می‌توانید برای فروش محصولات خود نیز از این پلتفرم کمک بگیرید. بااین‌حال، داشتن محتوای باکیفیت، محصولات قابل‌اعتماد و تبلیغات درست در اولویت هستند.

منظور ما از تولید محتوا، گرفتن عکس‌های با کیفیت، ویدیو‌های قابل اعتماد و کپشن نویسی درست است. علاوه بر این، از قدرت استوری‌ها در اینستاگرام نیز غافل نشوید و برای جلب اعتماد مشتریان، سعی کنید روزانه استوری بگذارید.

همچنین می‌توانید از سایر افرادی که در این زمینه فعالیت می‌کنند و یا حتی از بیوتی بلاگر‌ها، بخواهید که کسب‌وکار شما را تبلیغ کنند و در مقابل هزینه‌های آن‌ را بپردازید. این روش‌ها می‌توانند تأثیر فوق‌العاده‌ای در جذب مشتری برای شما داشته باشند و به شما کمک می‌کنند که فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی خود را در مدت‌زمان سریع‌تری رشد دهید.

فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی

آنلاین شاپ آرایشی از طریق سایت بهتر است یا اینستاگرام ؟

پیش از این برای شما توضیح دادیم که از چه روش‌هایی می‌توانید آنلاین شاپ آرایشی و بهداشتی راه‌اندازی کنید. بااین‌حال ممکن است هنوز خیلی از افراد تفاوت‌های این دو روش را ندارند و یا کدام یک از این شیوه‌ها برای راه‌اندازی آنلاین شاپ آرایشی مناسب‌تر است؟ برای پاسخ، باید بگوییم که هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های مربوط به خود را دارند. به همین دلیل هم در ادامه، اطلاعاتی درباره هر دوی این روش‌ها در اختیار شما قرار می‌دهیم تا بدانید که بهترین شیوه برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی کدام است.

 • تعداد مشتریان

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی باید بدانید، این است که تعداد زیادی از مشتریان در اینستاگرام و تعداد زیادی از آن‌ها نیز در وب‌سایت‌ها وجود دارند. به همین دلیل هم برای این‌که مطمئن شوید همه افراد امکان خرید از شما را دارند، بهتر است از هر دو روش‌های اینستاگرام وب‌سایت استفاده کنید تا فروش بیشتری داشته باشید. اگر نگاهی به فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی بیندازید، متوجه می‌شوید که اغلب آن‌ها هم از طریق اینستاگرام از طریق وب‌سایت، فعالیت می‌کنند.

 • راحتی در استفاده

ازآنجاکه راه‌اندازی یک آنلاین شاپ آرایشی در اپلیکیشن اینستاگرام خیلی راحت‌تر از وب‌سایت است. افراد ترجیح می‌دهند از این پلتفرم برای راه اندازی آنلاین‌شاپ خود استفاده کنند. در اینستاگرام، نیازی به پرداخت هزینه ندارید و می‌توانید با کمترین هزینه ممکن، یک پیج اینستاگرامی بسازید. البته بهتر است بعدا بخشی از هزینه خود را برای تبلیغات به سایر پیج‌ها بدهید.

 • پیگیری سفارشات

اگر مدتی حجم سفارشات شما تا حد زیادی افزایش یافت، احتمالا از طریق اینستاگرام نمی‌توانید به‌راحتی این سفارشات را پیگیری کنید. همچنین خودتان به‌تنهایی به هیچ عنوان امکان پیگیری همه سفارشات با حجم زیاد را ندارید و در این شرایط، مجبور می‌شوید که چند ادمین استخدام کنید و هزینه شما افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که وب‌سایت فروشگاهی به‌تنهایی می‌تواند بدون نیاز به ادمین، سفارشات را پیگیری کند.

 • محدودیت

درست است که در حال حاضر، اینستاگرام یکی از بهترین روش‌ها برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی است. بااین‌حال، این احتمال وجود دارد که بعدا این اپلیکیشن دچار محدودیت‌هایی شود و نتوانید درآمد خوبی از آن داشته باشید. به همین دلیل هم بهتر است کسب‌وکار خود را فقط به اینستاگرام محدود نکنید و هم از وب‌سایت فروشگاهی و هم از این اپلیکیشن برای آنلاین شاپ آرایشی خود کمک بگیرید.

بهترین راهکار چیست؟

استفاده از فروشگاه ساز پادروشاپ می‌تواند یک راهکار کاربردی باشد. پلتفرم هوشمند پادروشاپ به کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ کمک می‌کند تا بتوانند به راحتی سفارش مشتریان را ثبت و آن‌ها را ارسال کنند و برآورد دقیقی از هزینه مرسوله پستی داشته باشند تا کمترین هزینه پستی را متحمل شوند. با ثبت فروشگاه آنلاین خود در پادروشاپ می‌توانید به امکاناتی مثل ارسال پیامک به مشتریان، ساخت کد تخفیف، درگاه پرداخت، ارسال سفارشات و… دسترسی داشته باشید.

برای ارسال بسته‌ها نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های پستی را ندارید و بسته‌های شما توسط مامور پادروشاپ از محل موردنظر شما جمع‌آوری می‌شود. اگر در اینستاگرام صاحب فروشگاه هستید و برای مدیریت سفارشات و افزایش فروش به دنبال روشی کارآمد می‌گردید، از طریق لینک زیر در پادروشاپ ثبت نام کنید.

نکات مهم برای راه‌اندازی آنلاین شاپ آرایشی

بعد از این‌که تصمیم گرفتید که کدام یک از این روش‌ها برای راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی برای شما مناسب‌تر است، نوبت به شروع کار می‌رسد. توجه داشته باشید که برای رسیدن به درآمد بالا و مشتریان زیاد، باید به نکات بسیار زیادی توجه کنید که برخی از مهم‌ترین آن‌ها را در اینجا نام می‌بریم.

عکاسی با کیفیت از محصولات

فرقی ندارد که شما بخواهید به سراغ ساخت وبسایت فروشگاهی یا اپلیکیشن اینستاگرام برای آنلاین شاپ آرایشی خود بروید. در هر شرایطی، باید عکس‌های باکیفیتی از محصولات خود آپلود کنید تا مشتریان بعد از دیدن عکس، متوجه شوند که آیا به این محصول نیاز دارند یا خیر.

توجه داشته باشید که خلاقیت در عکس‌ها موجب می‌شود که مشتریان بیشتری به سمت شما جذب شوند. همچنین تا حد امکان، خودتان عکاسی کار‌ها را انجام دهید و از عکس‌های کاتالوگ و یا پوستر آن‌ها استفاده نکنید. این امر موجب افزایش اعتماد مشتریان می‌شود و تاثیر زیادی در میزان فروش شما دارد.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  ارائه توضیحات مناسب و کامل

  پیش از این نیز به اختصار گفتیم که باید در وبسایت فروشگاهی و یا حتی پیج اینستاگرام خود، اطلاعات کاملی درباره نحوه استفاده و یا مزایا و معایب محصول مورد نظر خود را ارائه دهید. اگر مشتری ببیند که شما بدون هیچ‌گونه قضاوتی، اطلاعات کاملی را درباره این محصول ارائه کرده‌اید، اعتماد بیشتری به شما خواهد کرد. علاوه بر این، در این توضیحات می‌توانید بگویید که به فرض مثال، این محصول پوستی برای پوست خشک، چرب و یا خنثی مناسب است.

  توضیح ویژگی‌های مثبت محصولات

  برای زنده ماندن در میان آنلاین شاپ‌های آرایشی متنوع در دنیای رقابتی امروزی، باید تا حد امکان سعی کنید که محصولات خود را متمایز‌تر از سایر آنلاین‌شاپ‌ها نشان دهید. به منظور انجام این کار، سعی کنید تا حد امکان ویژگی‌های مثبت این محصولات را پیدا کرده و در بخش توضیحات، آن‌ها را ارائه دهید. برای مثال، توضیح دهید که یکی از محصولات پوستی شما، برای پوست‌های حساس مناسب بوده و به‌خاطر داشتن انواع ویتامین‌ها، می‌تواند موجب جوانسازی پوست شود.

  نظر گرفتن از مشتریان

  بهتر است هر محصولی که در اختیار مشتریان قرار می‌دهید، از آن‌ها نظرشان را نیز بپرسید. این امر موجب می‌شود که آن‌ها احساس مهم بودن کنند و مطمئن شوند که بر اساس سلیقه آن‌ها، این محصولات را ارائه می‌دهید. ازآنجاکه این مشتریان هستند که از شما خرید می‌کنند، بهتر است محصولات خود را بر اساس نظر و یا نوع پوستی آن‌ها عرضه کنید.

  داشتن حضور فعال

  از دیگر نکات پر اهمیت در راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی که باید حتما رعایت کنید، داشتن حضور فعال در سایت و یا اپلیکیشن اینستاگرام است. همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، بهتر است به طور روزانه استوری بگذارید و به مشتری نشان دهید که هر روز در وب‌سایت و اینستاگرام حضور دارید. ازاین‌رو، باید همیشه فعالیت داشته باشید تا مشتری فکر نکند که در این بازه زمانی، در وبسایت و یا اپلیکیشن نبوده‌اید. این مسئله باعث می‌شود که در مدت غیبت شما، مشتریان به سمت سایر آنلاین‌شاپ‌های آرایشی بروند.

  استفاده از ابزار‌های تجزیه‌وتحلیل

  در نهایت آخرین فاکتوری که می‌تواند در راه‌اندازی آنلاین شاپ آرایشی کمک زیادی به شما کند، استفاده از ابزارهای تجزیه‌وتحلیل مختلف است. ابزارهای مختلفی برای تجزیه‌وتحلیل سایت‌های فروشگاهی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا اطلاعات بیشتری درباره مشتریان خود به دست بیاورید. این در حالی است که در اپلیکیشن اینستاگرام، اگر پیج خود را به حالت تجاری تغییر دهید، خیلی راحت‌تر می‌توانید این اطلاعات را به دست بیاورید.

  فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی

  سخن نهایی

  ما در این مقاله، اطلاعات جامعی درباره نحوه راه‌اندازی فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی در اختیار شما قرار دادیم. همانطور که متوجه شدید راه‌اندازی آنلاین شاپ محصولات پوستی می‌تواند بسیار چالش برانگیز و دشوار باشد. این موضوع به خاطر تنوع بسیار آنلاین شاپ‌های موجود، حساسیت بیشتری دارد. به همین دلیل هم برای موفقیت در این بازار پر رقابت، تا حد امکان خلاقیت داشته باشید و محصولات باکیفیتی در اختیار مشتریان خود قرار دهید تا بیشتر از قبل به شما اعتماد کرده و یا حتی شما را به سایر دوستان و آشنایان خود نیز معرفی کنند.

  منبع:

  govdocfiling

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.