سوالات متداول

پادروپین

بستگی به مقصد و زمان‌بندی شرکت پستی که انتخاب می‌کنید داره؛ مثلا ماهکس بسته‌های استان‌های همجوار رو 2 روزه و پست 4 روزه می‌رسونه.

خیر، نوشتن کد ملی فرستنده و گیرنده اجباری نیست.

بله، شرکت‌های پستی طبق شرایط زیر بسته شما رو بیمه می‌کنند:

شرکت پیشروپست (تهران) همه بسته‌ها تا سقف ارزش ۱.۵ میلیون تومان رو بدون هیچ هزینه اضافی بیمه می‌کنه.

شرکت ماهکس به مقدار ۰.۲ درصد از ارزش بسته رو بابت بیمه دریافت می‌کنه.

پست پیشتاز، مرسوله‌هایی که ارزش‌شون تا 800 هزار تومان باشه رو بدون هزینه اضافی بیمه می‌کنه، اما اگر ارزش مرسوله بیشتر باشه،‌ به اندازه 0.1 درصد ارزش مرسوله، بابت بیمه دریافت می‌کنه.

همه سفارش‌ها باید با توجه به اندازه‌شون در کارتن یا پاکت‌های حباب‌دار قرار داده بشن. در صورتی که تعداد بسته‌ها بیشتر از 20 عدد باشه، باید بارنامه هر کدوم از بسته‌ها رو دانلود کنید و روی بسته بچسبونید.

بله، در بخش «لیست سفارش‌ها»، تاریخ موردنظرتون رو در قسمت فیلترها وارد کنید و سپس درخواست گزارش رو انتخاب کنید.

بله در بخش «گزارشات» می‌تونید وضعیت‌ ارسال هر بسته رو هم بر روی پنل و هم در قالب فایل اکسل (بعد از دانلود فایل) ببینید.

بله، در سفارش های تک یا انبوه می‌تونید از دفترچه آدرس، محل‌های متفاوتی رو برای جمع‌آوری سفارش انتخاب کنید.

خیر، مرسوله باید توسط فرستنده بسته‌بندی بشه.

بله، با انتخاب «پرداخت حضوری» در هنگام ثبت سفارش، فرستنده می‌تونه هزینه رو در زمان تحویل بسته‌ها به مامور جمع‌آوری، از طریق دستگاه پوز بانکی پرداخت کنه.

پادرو هزینه‌ای بابت ارسال بسته‌ها دریافت نمی‌کنه و فرستنده فقط هزینه شرکت‌های پستی رو پرداخت می‌کنه.

بله، هزینه جمع‌آوری سفارشات متناسب با مشخصات مرسوله شما تعیین می‌شود که در هنگام ثبت سفارش از آن مطلع می‌شوید.

بله شما می توانید از قسمت ثبت سفارش انبوه، فایل اکسل نمونه رو دانلود کنید، اطلاعات گیرندگان سفارش و بسته‌ها رو در اون وارد کنید و فایل اکسلِ کامل‌شده رو آپلود کنید تا همه سفارش‌ها با هم در سیستم ثبت بشه.

بله، مثلا می‌توانید برای ارسال سفارش‌های داخل شهر تهران یک شرکت پستی و برای بسته‌های شهرستان یک شرکت پستی دیگه رو انتخاب کنید.

در حال حاضر امکان استفاده از پادرو برای فروشگاه‌های مراکز استان‌ها وجود داره و شرکت ماهکس بسته‌ها رو از این مراکز ارسال می‌کنه.

شما می‌تونید هر چیزی غیر از ممنوعات پستی( شکستنی‌ها، مایعات، محتویات فسادپذیر و … ) رو با پادرو ارسال کنید.

در بخش « لیست سفارشات» و قسمت «جزییات»، روی گزینه «دانلود بارنامه» کلیک کنید. در بارنامه می‌تونید کد پیگیری رو مشاهده کنید.

در زمان ثبت سفارش، پیامکی برای مشتری ارسال می‌شه که داخلش لینکی برای رهگیری سفارش وجود داره.

خیر، هزینه ارسال یا به‌صورت آنلاین در زمان ثبت سفارش و یا به صورت حضوری در هنگام تحویلِ سفارش به مامور جمع‌آوری، توسط فرستنده پرداخت می‌شه.

در قسمت «لیست سفارشات» و در بخش «جزییات»، می‌تونید گزینه «لغو» رو ببینید.

خیر، پادرو مارکت‌پلیس یا بازار خدمات پستیه و پلتفرمِ رابط بین فروشگاه‌ها، شرکت‌های ارایه‌دهنده خدمات پستی و خریدارهاست.

شما می‌تونید هر روز و به صورت شبانه‌روزی سفارش‌هاتون رو در پادرو ثبت کنید. اما از اونجایی که شرکت‌های پستی در روزهای تعطیل کار نمی‌کنند، جمع‌آوری سفارش‌ها فقط در روزهای کاری انجام می‌شه.

شرکت‌های ماهکس، پست، پیشرو پست، ندکس، اسپید و فوروارد طرف قرارداد با پادرو هستند.

در بخش « لیست سفارشات» و قسمت «جزییات»، روی گزینه «دانلود بارنامه» کلیک کنید.

مطابق قوانین پستی، شما می‌تونید تا حداکثر ۲۰ کیلوگرم رو در هر محموله ارسال کنید.

در حال حاضر امکان سفارش کارتن از پادرو وجود ندارد.

پادروشاپ

شما به رایگان می‌توانید از امکانات پادروشاپ استفاده کنید. اما برای استفاده از تمام امکانات پادروشاپ، می‌توانید یکی از بسته‌های سه ماهه یا یک ساله رشد یا کارآفرینی را خریداری کنید. قیمت بسته سه ماهه رشد، 572250 تومان، یک ساله رشد، 2517900 تومان و بسته‌ سه ماهه کارآفرینی 2899400 و یک ساله کارآفرینی، 9156000 تومان است.

برای شروع روند تسویه حساب و روند ثبت شماره شبا در اکانت شما، لطفا ابتدا شماره موبایلی که با آن ثبت نام انجام داده‌اید به همراه شماره کارت و تصویر کارت ملی خود را به آدرس hi@podro.com ایمیل کنید.

خیر، مشتری در حین خرید، هزینه محصول و هزینه ارسال سفارش رو به صورت همزمان پرداخت میکنه.

بله شما با ثبت‌نام در پادروشاپ می‌توانید از اشتراک رایگان این فروشگاه‌ساز استفاده کرده و پس از آشنایی کامل با امکانات آن، اقدام به خرید اشتراک خود کنید.

مطمئن بشید که شماره شبا و کد ملی صاحب فروشگاه هر دو برای یک نفر باشند.
در ضمن برای اطمینان از ارسال صحیح بسته‌ها، مبلغ هزینه سفارش‌های اول شما بعد از تحویل بسته به مشتری به حساب‌تون واریز می‌شه، اما در دفعات بعدی، بلافاصله بعد از ثبت سفارش، و در بازه‌های زمانی «شبا»، هزینه محصول به حساب شما واریز می‌شه.

در فروشگاه پادرو، وارد تب «فروشگاه» بشید و سه نقطه سمت چپ بالای صفحه رو بزنید. حالا روی «کپی لینک فروشگاه» کلیک کنید. بعد وارد اینستاگرام بشید و لینک کپی‌شده رو در قسمت «وبسایت» که در بیوی پیج شما قرار داره، وارد کنید.

وقتی سفارشی از طریق لینک پادروشاپی شما ثبت بشه، از داخل پنل فروشگاه‌ پادرویی‌تون می‌تونید ساعت و تاریخ جمع‌آوری سفارش‌ها رو تعیین کنید.

خیر، در تهران اگر تعداد بسته‌های شما کمتر از 20 عدد باشه، مامور پادرو سفارش‌ها رو جمع‌آوری می‌کنه و اگر بیشتر از ۲۰ عدد باشه، شرکت پستی جمع‌آوری رو انجام می‌ده. در شهرهای دیگه، جمع‌آوری بسته‌ها فقط توسط شرکت‌های پستی انجام می‌شه.

بله، هزینه جمع‌آوری سفارشات متناسب با مشخصات مرسوله شما تعیین می‌شود که در هنگام ثبت سفارش از آن مطلع می‌شوید.

بله، تا قبل از مرحله تعیین زمان جمع‌آوری، امکان لغو سفارش وجود داره.