راهنمای جامع ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی

1

یکی از نخستین روش‌هایی که در دیجیتال مارکتینگ از آن استفاده شد، استفاده از ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه‌های اینترنتی با محصولات مختلف بود. ایمیل در گذشته با استفاده از اصول و قوانین دیگری که در مارکتینگ نقش داشت به کار برده می‌شد اما امروزه استفاده از بازاریابی ایمیلی برای فروشگاه‌های اینترنتی با توجه به مبانی و استراتژی‌های دقیق و از پیش تعیین‌شده انجام می‌شود. اگر نمی‌دانید ایمیل مارکتینگ چیست، چه اصولی دارد و به چه صورتی باید انجام شود، در ادامه این مطلب از مجله پادرو با ما همراه باشید.

ایمیل مارکتینگ چیست؟

در تعریف ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی ایمیلی می‌توان به این مورد اشاره کرد که به مجموعه‌ای از روش‌ها و تکنیک‌هایی که با استفاده از ایمیل می‌توان برای بالا بردن تعداد مشتریان و بازدیدکنندگان فروشگاه اینترنتی افزود، ایمیل مارکتینگ گفته می‌شود. ایمیل مارکتینگ به عنوان یکی از روش‌های مستقیم بازاریابی دیجیتال شناخته می‌شود.

در بازاریابی به روش مستقیم، واسطه نقشی ندارد و به‌صورت مستقیم از مخاطبان درخواست می‌شود که از فروشگاه آنلاین دیدن کنند. در این روش مخاطبان به‌صورت مستقیم با مشتریان در ارتباط هستند. برای موفقیت در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه‌های اینترنتی باید تکنیک‌ها و نکات لازم رعایت شود تا این روش بازدهی دقیق و درستی داشته باشد.

استفاده از روش ایمیل مارکتینگ کمک می‌کند تا مخاطب اعتماد بیشتری کسب کند و اطلاعات کاربری خود را در اختیار مجموعه قرار دهد. در این روش باید به مخاطب این اطمینان داده شود که به‌هیچ‌عنوان امکان دسترسی به اطلاعات برای سایر افراد وجود نخواهد داشت.

ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام ایمیل مارکتینگ لازم است تا با استفاده از پنل‌های ارسال پیام الکترونیکی، متن تبلیغاتی مورد نظر برای مخاطبان ارسال شود. در تمام دنیا معروف‌ترین پنل‌های ارسال پیام‌های الکترونیکی پنل یاهو با نام E.mail و پنل گوگل با نام Gmail را می‌شناسند. نحوه استفاده از هر دو پنل پیام‌رسانی باهم مشابه است و امکانات مشابهی نیز دارند.

در هر دو پنل پیام‌رسانی باید پس از نوشته شدن متن پیام، آدرس‌های ایمیل یا جیمیل گیرندگان وارد شده و پیام الکترونیک به‌صورت رایگان برایشان ارسال شود. همۀ افراد امروزه می‌توانند از سیستم ارسال پیام‌های الکترونیک برای تبلیغات تجارت خود استفاده کنند.

در روش استفاده از ایمیل مارکتینگ باید به‌صورت دقیق با اصول استفاده از بازاریابی ایمیلی آشنایی داشت تا بتوان از این روش استفاده کرد. تسلط بر اصول این روش کمک می‌کند تا امکان تنظیم پیام تبلیغاتی مناسب فراهم شود و جامعه هدف به‌خوبی مورد بررسی قرار گرفته و پیام‌های الکترونیک به‌صورت انبوه برای مخاطبان ارسال شود.

مقاله مرتبط: راهنمای بازاریابی پیامکی برای فروشگاه‌های اینترنتی

مزایای ایمیل مارکتینگ

همانطور که اشاره کردیم ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی یا بازاریابی با ایمیل روشی است که با استفاده از آن می‌توان محتوای مورد نظر را به‌دست مخاطب رساند. این محتوا می‌تواند معرفی محصولات و خدمات برای یک شرکت یا ارسال پیام تبریک باشد. فروش ویژه هم گزینه خوبی برای استفاده در محیط بازاریابی با ایمیل است.

بنابراین با توجه به ویژگی ایمیل مارکتینگ هدف آن را باید ترویج محصول و خدمات یا در نهایت حفظ و گسترش مشتریان بدانیم. این ویژگی‌های ایمیل مارکتینگ کسب و کارها را به استفاده بیشتر از این خدمات سوق می‌دهد:

۱. ایجاد کانال ارتباطی موثر

با توجه به آنکه افراد به‌طور متوسط هر روز حداقل یک بار ایمیل خود را چک می‌کنند. استفاده از خدمات ایمیل مارکتنیگ و تاثیر ایمیل مارکتینگ را نمی‌توان نادیده گرفت.

۲. امکان ایجاد لیست دلخواه

گاهی اوقات در برخی از شبکه‌های اجتماعی یک اکانت محدود می‌شود اما در ارتباط با ایمیل شما می‌توانید به راحتی یک لیست دلخواه درست کنید و کسی نمی‌تواند شما را محدود کند.

۳. نرخ تبدیل مناسب

بررسی‌ها نشان داده است که حدود 13/8 درصد از افرادی که ایمیل دریافت می‌کنند انگیزه بیشتری برای خرید در مقایسه با کسانی دارند که ایمیل دریافت نمی‌کنند. بنابراین مهم‌ترین نتیجه استفاده از تکنیک های ایمیل مارکتینگ آن است که به ایجاد اعتماد در میان مخاطبان منجر می‌شود و به همین دلیل مدیران هر کسب و کاری باید اطلاعات خود را در این زمینه به‌روز رسانی کنند. این روش یکی از ساده‌ترین روش‌های فروش آنلاین به شمار می‌رود.

۴. امکان محاسبه میزان بازگشت سرمایه

اصطلاح بازگشت سرمایه (ROI) به این معنا است که چه میزان از هزینه‌ای که یک کسب و کار پرداخت می‌کند در یک زمان مشخص به این کسب و کار باز می‌گردد. در واقع شما با استفاده از تکنیک‌های ایمیل مارکتینگ بسیار راحت می‌توانید به محاسبه میزان بازگشت سرمایه خود بپردازید و از بازگشت آن اطمینان حاصل کنید.

۵. ارزان و به‌صرفه بودن خدمات ایمیل مارکتنیگ

با توجه به آنکه کسب و کارهای نوپای اینترنتی بودجه تبلیغاتی زیادی ندارند با استفاده از بهره بردن از مزایای ایمیل مارکتینگ می‌توانند محصولات و خدمات خود را بدون هزینه به دیگر افراد معرفی کنند.

احتمال دارد که شما در ابتدای استفاده از ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی به مخاطبان و فروش زیادی دست پیدا نکنید اما بعد از مدتی که کسب و کار شما به رشد معقولی رسید برای ارسال ایمیل به افراد بیشتر اقدام کرده و سود کنید.

همچنین شما می توانید با اجرای کمپین ایمیلی میزان تعامل و نرخ تبدیل کاربران و مشتریان خود را مورد بررسی قرار دهید. با انجام این کار کمپین‌هایی را که در آینده راه اندازی می‌کنید با تجربه بالاتری مدیریت می‌کنید.

علاوه بر این با توجه به آنکه در هر شغلی به ویژه در مشاغل کوچک، همیشه محدودیت‌های زمانی و بودجه وجود حتی ایجاد کمپین هم می‌تواند برای شما هزینه داشته باشد، استفاده از بازاریابی با ایمیل برای مشاغل کوچک، به استفاده بهینه از زمان و بودجه کمک می‌کند.

۶. بازاریابی مستقیم و هدفمند

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که هدفمند است. امروزه یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل این است که این روش هدف دارد. شما در این روش بدون هیچ واسطه و به صورت مستقیم می‌توانید پیام‌های شخصی شده خود را برای افراد مختلفی بفرستید.

برای مثال اگر گروهی از مخاطبان شما به نوع خاصی از لباس یا اکسسوری و غیره علاقمند هستند یک گروه از آنها درست کرده و پیشنهادات جذابی برای آنها ارسال کنید. با این کار میزان فروش و جذب مشتری را هم چندین برابر خواهید کرد.

بازاریابی با ایمیل مارکتینگ

۷. قابلیت رصد رفتار مصرف‌کننده در ایمیل مارکتنیگ

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی آن است که به‌خوبی می‌توان به تحلیل درستی از مشتریان دست پیدا کرد. این روزها با پیشرفت بسیار در این زمینه سرویس‌های ایمیل مارکتینگ، به راحتی می‌توانند اطلاعات خوبی را در ارتباط با مخاطب شما در اختیارتان قرار دهند.

به همین دلیل هم بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در به انجام بازاریابی با ایمیل در حجم بالا اقدام می‌کنند، می‌توانند حتی با خرید این سرویس‌ها از رفتار کاربران و مشتریان خود در ارتباط با تاثیر ایمیل مارکتینگ باخبر شده و از امکانات آن استفاده کنند.

۸. امکان اتوماتیک کردن فرآیند ایمیل مارکتینگ

در بازاریابی با ایمیل می‌توان تمام خدمات ایمیل مارکتنیگ را با استفاده از اتوماسیون انجام داد. برای مثال پس از خرید یک محصول توسط مشتری یک کد تخفیف به صورت اتوماتیک برای او ارسال می‌شود یا پیشنهادهای ویژه در خرید آینده به او اطلاع رسانی می‌شود.

انجام این کار به صورت گروهی کمک می‌کند تا مشتریان را به خرید بیشتر هدایت کنید. شما همچنین می‌توانید برای ارسال ایمیل به مخاطبینی که به دریافت ایمیل علاقمند هستند و ارسال ایمیل‌های مرتبط با نیاز مشتریان، ایمیل‌های کاری خود را تقسیم بندی کنید.

این تقسیم‌‌بندی می‌تواند با توجه به اطلاعات جمع ‌آوری‌شده از کاربران شما از راه‌های مختلفی مانند داده‌های ثبت‌نام، نظرسنجی‌ها، رفتار کاربران در وب‌سایت و غیره جمع‌آوری شود.

۹. استفاده همگانی از خدمات ایمیل مارکتنیگ

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. بنابراین تفاوتی ندارد که شما صاحب یک شرکت بزرگ هستید یا به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اید. در هر صورت شما می‌توانید از خدمات ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید و از این روش برای جذب مشتریان کمک بگیرید.

بنابراین این روش بسیار فراگیر است و شما در کوتاه مدت می‌توانید اطلاعات زیادی در ارتباط با آن و ارتباط با تعداد زیادی از کاربران را بیاموزید.

۱۰. معرفی بهتر برند با ایمیل مارکتینگ

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که به راحتی با استفاده از آن می‌توانید برند خود را به مردم معرفی کنید. بسیاری از برندهای معروف دنیا با استفاده از همین روش به معرفی خود پرداختند. درواقع بازاریابی با ایمیل یکی از بهترین‌ روش‌ها برای توسعه هویت است.

شما می‌توانید از ایمیل‌ها برای دریافت بازخورد مفید هم استفاده کنید و ببینید که آیا مشتریان از محتوایی که ارائه می‌دهید راضی هستند. آیا از فرم‌ نظر سنجی شما استفاده می‌‌کنند؟ در این صورت می‌توانید محتوای باارزش‌تری در ایمیل خود جای دهید.

۱۱. فروش بیش‌تر با ایمیل مارکتنیگ

از دیگر مزایای بازاریابی با ایمیل تاثیر ایمیل مارکتینگ بر افزایش فروش آنلاین است. در واقع این بازاریابی ایجاد انگیزه می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر مشتری را به خرید بیشتر تشویق کنید:

 • موارد مشابه خرید مشتری را در دسترس او قرار دهید.
 • موارد مشابه خریدهای قبلی مشتری را لیست کنید.
 • برای خریدهای آینده یک پیشنهاد یا تخفیف ویژه در نظر داشته باشید.

زمانی که مشتریان از طریق ایمیل یک محصول را خریداری می‌کنند و شما آن‌ها را از محصولات مرتبط بعدی مطلع می‌کنید، آنها انگیزه بیشتری پیدا کرده و اقدام به خرید بعدی می‌کنند.

افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ

۱۲. ریسک پایین در استفاده از ایمیل مارکتینگ

با استفاده از ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی، هزینه‌های شما کمتر خواهد بود. حتی اگر تاکنون در سایت خود از ایمیل مارکتینگ استفاده کرده‌اید اما به سود نرسیده‌اید، باز هم استفاده از یک سیستم ایمیل مارکتینگ بسیار مقرون به صرفه بوده و اگر به نتیجه مطلوب نرسیدید، شما را در بلند مدت دچار ضررهای مالی نمی‌کند.

انواع روش‌های ایمیل مارکتینگ

روش‌های بسیار خاص و تخصصی برای ارسال پیام‌های الکترونیک وجود دارد که به بهره‌مندی بیشتر از این روش کمک زیادی می‌کند. اما به‌صورت کلی انواع روش‌های ارسال پیام‌های الکترونیک برای مخاطبان به دو صورت است: در روش اول یک شخص به‌صورت انفرادی تعداد آدرس الکترونیک از جامعۀ هدف خود را جمع‌آوری می‌کند و پس از تنظیم پیام‌های مربوط به کسب‌وکار یا فروشگاه آنلاین خود برای آن‌ها ارسال می‌کند.

در این روش فرد باید ایمیل کاربران خود را با روش‌های مختلفی به‌دست آورد. مثلاً می‌تواند با مراجعه با اتحادیۀ مرتبط با کسب‌وکار خود به این ایمیل‌ها دسترسی داشته و به‌صورت شخصی برای ارسال پیام‌های الکترونیک خود اقدام کند.

در روش دوم تیم‌های متخصص تبلیغاتی، پنل‌های ارسال انبوه ایمیل را در اختیار دارند. آن‌ها با توجه به اطلاعات مربوط به کسب‌وکارهای مختلف و با توجه به هدف مورد نظر مخاطب پیام تبلیغاتی را آماده کرده و به‌صورت انبوه برای تعداد زیادی از کاربران می‌توانند ارسال کنند. در ارسال پیام‌های الکترونیک به‌صورت انبوه موضوع گزینش انتخابی به عنوان ملاک در نظر گرفته نمی‌شود.

در این روش ممکن است پیام الکترونیک ارسال‌شده برای تعداد زیادی از افراد دریافت‌کنندۀ ایمیل اهمیت نداشته باشد و به آن توجه نکنند. در ادامه با انواع روش‌های ایمیل مارکتینگ که در دو دستۀ ایمیل مارکتینگ رایگان و ایمیل مارکتینگ پولی قرار می‌گیرند آشنا خواهید شد:

ایمیل مارکتینگ رایگان

معمولاً افراد ترجیح می‌دهند اول از راه‌های رایگان با هزینۀ کمتر برای بازاریابی خود استفاده کنند. در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی نیز امکان انجام ایمیل مارکتینگ رایگان به وجود آمده است. ایمیل مارکتینگ رایگان دارای مزایای زیادی است اما معایبی را نیز با خود به همراه دارد. دو روش ایمیل مارکتینگ رایگان به صورت زیر است:

ایمیل مارکتینگ با پنل موقت پنل‌های پولی: روشی که به عنوان مرز بین روش رایگان و پولی ایمیل مارکتینگ قرار می‌گیرد، روش استفادۀ موقت از پنل‌های ایمیل پولی است. این روش که هم پولی محسوب می‌شود و هم غیر پولی است به افراد این امکان را می‌دهد را تا به‌صورت موقت و در یک بازۀ زمانی محدود بدون پرداخت هزینه از پنل‌های پولی استفاده کنند.

این فرصت در اختیار افراد قرار می‌گیرد تا با امکانات و شرایط یک پنل آشنایی بیشتری به‌دست آورده و نیازهای خود را با امکانات پنل ارزیابی کنند. از مهم‌ترین ایرادهایی که برای این پنل می‌توان عنوان کرد این است که مدت‌زمان بسیار محدودی را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد و در نهایت نیز کاربر مجبور به استفاده از پنل‌های پولی می‌شود.

ایمیل مارکتینگ با پنل‌های بین‌المللی: تنها روشی که هیچ هزینه‌ای برای استفاده از سرویس ایمیل مارکتینگ نیازی به پرداخت هزینه ندارد پنل‌های بین‌المللی یاهو و گوگل است. به ازای ارسال پیام‌های الکترونیک در این سرویس‌ها نیازی به هزینه‌ای پرداخت نمی‌شود اما کاربران با محدودیت‌هایی مانند سرعت بسیار پایین در ارسال پیام‌های الکترونیک روبرو می‌شوند. همچنین در این روش امکان مشاهدۀ نتایج مربوط به ارسال و نتایج آن‌ها وجود ندارد.

ایمیل مارکتینگ پولی

ایمیل مارکتینگ پولی بسیاری از معایب ایمیل مارکتینگ رایگان را ندارد اما مخاطب با چالش بزرگ پرداخت هزینه‌های سرویس ارسال ایمیل روبه‌رو می‌شود. در این روش به‌دلیل سرعت بسیار بالای ارسال ایمیل و پوشش‌دهی تعداد زیادی از کاربران برای دریافت ایمیل سرعت کار بسیار افزایش پیدا می‌کند. با استفاده از پنل‌های پولی امکان ارسال انفرادی و انبوه با امکانات و شرایط ویژۀ مربوط به هر روش در نظر گرفته‌شده است.

انواع متن ایمیل برای فروشگاه های اینترنتی

دسته‌بندی ایمیل‌ها در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی بسیار گسترده است و تنوع زیادی دارد. با یک جست و جوی ساده شما می‌توانید به فهرست‌های بسیار طولانی از انواع ایمیل در ایمیل مارکتینگ دسترسی پیدا کنید اما بسیاری از گزینه‌های موجود در این فهرست‌ها موارد تکراری هستند که کاربرد زیادی ندارند. در ادامه انواع ایمیل‌های کاربردی در ایمیل مارکتینگ را آورده‌ایم:

 • ایمیل‌های خبری: این ایمیل‌ها شامل خبرهای کوتاه و همچنین پیام‌های تبلیغاتی هستند. شرکت‌هایی که مخاطب خود را می‌شناسد از این سبک ایمیل استفاده می‌کند.
 • ایمیل‌های تبلیغاتی: ایمیل‌های تبلیغاتی یا اسپانسری شامل ایمیل‌هایی است شرکت‌ها با هدف جذب مشتری آن را برای مخاطبان ارسال می‌کنند.
 • ایمیل‌های اختصاصی: همان‌طور که از نام این ایمیل‌ها مشخص این ایمیل‌ها به صورت تخصصی با ثبت مشخصات گیرنده ارسال می‌شود. در این روش معمولاً اطلاعات شاخص موضوع تبلیغ شده بیان می‌شود.
 • ایمیل‌های تبادلی: این ایمیل‌ها اختصاص به گروه خاصی دارند. این ایمیل‌ها بین کاربران و صاحبان کسب‌وکار ارسال می‌شود. در این ایمیل‌ها اطلاعات به‌صورت مجزا و دسته‌بندی‌شده قرار می‌گیرد.
 • ایمیل‌های پیگیری مخاطبان: این ایمیل‌ها پس از ایمیل‌های تبلیغاتی و اسپانسری ارسال می‌شود و هدف از ارسال این ایمیل‌ها به رسمیت شناختن شرکت یا وب‌سایت به عنوان یک منبع معتبر است. در این گروه از ایمیل‌ها معمولاً پیشنهاد‌های جذاب نیز مطرح می‌شود.

ترفندهای ایمیل مارکتینگ برای افزایش فروش

ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی از اثرگذارترین روش‌های تبلیغاتی است. هدف از راه‌اندازی این روش ایجاد روابط بلندمدت و وفادار است. مؤثرترین روشی که به عنوان پشتیبان آنلاین یک کسب‌وکار و فروشگاه اینترنتی با کم‌ترین هزینه می‌تواند این اهداف را دنبال کند ایمیل مارکتینگ است.

افزایش فروش با ایمیل مارکتینگ مهم‌ترین هدفی است که در این روش و سایر راه‌های تبلیغاتی به آن توجه ویژه‌ای می‌شود. در ادامه روش‌های مهم برای توسعه و پیشرفت ایمیل مارکتینگ برای افزایش تعداد مخاطبان و داشتن تجارت موفق با ایمیل مارکتینگ ارائه شده است:

 • شناسایی نیازها و ارزش‌های مخاطبان و آنچه می‌تواند برای آن‌ها اثرگذار باشد.
 • تولید محتوا و متن‌های خلاقانه با کاربری‌های ایده آل و بسیار مفید.
 • ترغیب کاربران برای عضویت و اطلاع از جزئیات و ویژگی‌های جدید با فراهم کردن صفحۀ عضویت.
 • انجام آزمایش A/B Testing برای شناسایی استانداردهای معتبر و شناخته‌شده در ذهن کاربر.
 • طراحی فرم ثبت‌نام برای اعضای لیست خبرنامه‌ها.
 • استفاده از یک مسیر ساده و سریع برای انجام فرآیندهای عضویت و ثبت‌نام متناسب با افراد غیرحرفه‌ای و افراد فوق حرفه‌ای. بهترین روش برای ایجاد سادگی و سرعت استفاده از فیلدهای ثبت‌نام.
 • شبکه‌سازی دقیقی بین اکانت‌های شبکه‌های اجتماعی مختلف برای خود برای منتشر شدن ساده‌تر محتواهای وب‌سایت‌های فروشگاه های آنلاین در سایر شبکه‌های اجتماعی ساده و رایگان.
 • ارسال خبرنامه‌های مربوط به اخبار مهم و مطالب آموزنده.
 • داشتن استمرار در فعالیت ایمیل مارکتینگ برای ایجاد رابطه‌های بلندمدت و مشتری‌ وفادار.
 • دسته‌بندی ایمیل‌های ارسال در ایمیل مارکتینگ برای ارزیابی و تحلیل ایمیل‌هایی که نادیده گرفته‌شده‌اند و یا ایمیل‌هایی که مورد استقبال قرار گرفته‌اند.
 • اولویت قرار دادن ارسال ایمیل‌های باارزش.
 • اطلاع رسانی و شفاف‌سازی کاربران از توجه شما به دغدغه‌های آن‌ها و عدم تمایل‌تان برای پر کردن بدون استفادۀ فضای ایمیل.
 • اولویت قرار دادن حریم خصوصی کاربران و گوشزد کردن به آن‌ها از توجه و حساسیت به حریم خصوصی مخاطبان.
 • اطلاع رسانی دقیق از علت دریافت اطلاعات شخصی کاربران و ایجاد احساس امنیت.
 • توجه به زمان‌بندی‌ها برای ارسال ایمیل‌ها در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی.
 • به نمایش گذاشتن فرم عضویت در زمان مناسب برای کاربران.
 • توجه به ظاهر و قالب‌بندی‌های ایمیل برای درک راحت‌تر و قابل فهم‌تر خبرنامه‌ها.
 • ایجاد فرصت مناسب برای اشتراک‌گذاری ایمیل با اضافه کردن دکمه‌های اشتراک‌گذاری.
 • اضافه کردن ویژگی call to action به وب‌سایت‌های فروشگاه های اینترنتی در تمام صفحات برای تشویق کاربران به اشتراک‌گذاری محتوا.
 • دسته‌بندی کردن محتوای فروشگاه های اینترنتی و اطلاع رسانی به کاربران و مخاطبان از دسته‌بندی‌های انجام‌شده برای دسترسی ساده‌تر آن‌ها به محتوای موردنظرشان.
 • توجه به هدف اصلی ایمیل مارکتینگ که تمرکز اصلی جذب مشتریان نیست و هدف داشتن مخاطبان وفادار و نگه‌داشتن آن‌ها همراه با برقراری ارتباط مؤثر است.
 • افزایش نرخ تبدیل سایت با پیشنهاد ارسال فایل‌های کتاب‌های الکترونیک و کتاب‌های صوتی رایگان.
 • ایجاد رقابت برای علاقه‌مند کردن کاربران به ایمیل‌های ارسال‌شده و باز کردن آن‌ها از طریق ارائۀ سرویس‌های ویژه و انواع کد تخفیف برای پاداش‌های لحظه‌ای.
 • پیگیری و جویا شدن از علت لغو اشتراک مخاطبان و دنبال کنندگان پس از خروج از سیستم دریافت ایمیل.
 • ایجاد تشویق‌های ساده برای مجاب کردن مخاطبان به انجام کارها.

نمونه ایمیل مارکتینگ

سخن آخر

استفاده از روش‌های مختلف دیجیتال مارکتینگ یعنی ثبت برند شما در لایه‌های ذهنی مختلف افراد و نفوذ به اعماق فکری آن‌ها. هدف از ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی فقط جذب مشتری نیست و در این مارکتینگ حرفه‌ای به ایجاد روابط مؤثر با مخاطبان توجه بیشتری می‌شود. با توجه به اینکه امروزه چک کردن روزانۀ ایمیل یکی از کارهای روتین است ایمیل مارکتینگ موفق به بهبود و توسعۀ کسب و کارها کمک می‌کند. ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه های اینترنتی با روش‌های پولی و رایگان انجام می‌شود که هر یک از این روش‌ها دارای مزایا و معایب جداگانه است. تهیۀ لیست ایمیل مشتریان تنها گام مهم در ایمیل مارکتینگ نیست و باید برای رسیدن به اهداف در این روش هدف‌گذاری انجام داد.

برای دسترسی به خبرنامه رایگان پادروکلاب، فرم زیر را پر کنید.

  سوالات متداول ایمیل مارکتینگ

  ایمیل مارکتینگ چیست؟
  بازاریابی ایمیلی نوعی بازاریابی مستقیم است که در آن از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب‌و‌کارتان استفاده می‌شود. بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می‌دهد تا گروه‌های خاصی از مشتریان یا حتی افراد مشخصی را هدف قرار دهید.

  انوع بازاریابی ایمیلی چیست؟
  ایمیل‌های اختصاصی، ایمیل‌های خبرنامه، ایمیل‌های تبادلی، ایمیل‌های تبلیغاتی و… .
  مزایای ایمیل مارکتینگ چیست؟
  بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می‌دهد تا پیام‌های هدفمند و شخصی‌سازی‌شده ایجاد کنید. به شما کمک می‌کند تا روابط معناداری با مشتریان‌تان برقرار کرده و نرخ پاسخ به کمپین‌های بازاریابی مستقیم شما را بهبود می‌بخشد.

  منبع:

  Getresponse

  منبع
  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1 نظر
  1. با سلام وبمستر عزیز پست عالی وبسایت ❤️زیبا دارید اگر تمایل به 📊افزایش بازدید بصورت 🎁رایگان داشته باشید به وبسایت ما سری بزنید
   برای دانلود نرم افزار 📈افزایش بازدید کاملا رایگان به لینک زیر بیایید👇

   https://sitebazdid.ir🌐

   🙏 مشتاقانه منتظر دیدار هستیم