وبلاگ فروشگاه چه کمکی به موفقیت کسب‌وکار آنلاین شما می‌کند؟

وبلاگ فروشگاه چه کمکی به موفقیت کسب‌وکار آنلاین شما می‌کند؟

0

وبلاگ نویسی یک راهکار مهم است که با استفاده از آن می توانید مخاطبان جدیدی را به کسب‌و‌کار اینترنتی خود جذب کنید. وبلاگ فروشگاه کمک می‌کند تا شما مشتریان بیشتری پیدا کرده، افزایش ترافیک سایت را داشته باشید و قراردادهای بیشتری ببندید و به موفقیت بیشتر و فروش بیشتری دست پیدا کنید. آمارها نشان می‌دهد:

 • آن دسته از کسب و کارهای آنلاین و بازاریاب‌هایی که از وبلاگ استفاده می‌کنند، 67 درصد بیش از دیگران می‌توانند مشتریان کلیدی  به دست آورند. بنابراین بازاریابی محتوایی مهم است.
 • 81 درصد از کاربران آمریکایی به وبلاگ‎‌ فروشگاه اعتماد داشته، توصیه‌ها و اطلاعات مندرج در آنها را می‌پذیرند. این موضوع موجب تصمیم خرید در آنها می‌شود.
 • در شرکت‌هایی که وبلاگ فروشگاه دارند، لینک‌های ورودی به سایت تا 97 درصد بیشتر از دیگران است.
 • 61 درصد از کاربران آمریکایی با توجه به توصیه‌های یک وبلاگ فروشگاه، اقدام به خرید کرده‌اند. 
 • 60 درصد کاربران وقتی محتواهای سفارشی یک شرکت را بر سایت خود مطالعه می‌کنند، تصور مثبتی نسبت به آن شرکت پیدا می‌کنند. 

بنابراین بازاریابی محتوایی با استفاده از وبلاگ فروشگاه می‌تواند اعتماد، قدرت و رتبه بندی موتور جستجو را ایجاد کند. افزایش ترافیک سایت را به صورت ارگانیک ایجاد کرده و کمک بیشتری به آگاهی از برند و وفاداری مشتریان کند. همچنین بازاریابی محتوایی در وبلاگ فروشگاه به تولید سرنخ فروش هم کمک می‌کند.

وبلاگ فروشگاه

چرا کسب‌و‌کار آنلاین شما به وبلاگ نیاز دارد؟

افزایش ترافیک سایت از طریق وبلاگ فروشگاه

وبلاگ‌ها به افزایش ترافیک سایت کمک قابل توجهی می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید که سایت شما ترافیک بیشتری داشته باشد و سفر مشتری در آن زیاد باشد باید وبلاگ نویسی را آغاز کنید. بررسی‌ها نشان می‌دهد که آن دسته از فروشگاه‌های آنلاین و وب سایت‌هایی که وبلاگ دارند، ۴۳۴ درصد بیشتر از فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌هایی که وبلاگ ندارند، صفحات بازدید شده دارند.

به همین دلیل هم صفحات بیشتری از آنها توسط موتور جستجو مانند گوگل ایندکس شده اند، با توجه به این موضوع شما با وبلاگ فروشگاه خود، شانس بیشتری برای به دست آوردن رتبه های بالاتر در موتور جستجو کسب می‌کنید.

زمانی که یک فروشگاه اینترنتی یک مطلب را در وبلاگ فروشگاه و با استفاده از کلمات کلیدی منتشر می‌کند مسیر سفر مشتری را به مشتریان بالقوه نشان می‌دهد. محتوای بهینه در یک وبلاگ در مدت زمان طولانی نشان خواهد داد که آیا این ترافیک به بازدید کننده تبدیل خواهد شد و منجر به فروش بیشتر می‌شود یا خیر.

افزایش ترافیک سایت با وبلاگ

کمک گرفتن از سئو در محتوای وبلاگ فروشگاه

شما باید بدانید که تنها داشتن یک وبلاگ فروشگاه عالی برای شما کافی نیست و این وبلاگ نیاز به دیده شدن و راحت پیدا شدن دارد. موتور جستجو در این بازاریابی محتوایی باید بتواند به راحتی شما را به مخاطبان نشان دهد. زمانی که ترافیک یک سایت بیشتر می‌شود دیگر مخاطبان هم راحت‌تر می‌توانند آن را پیدا کنند.

این موضوع به خصوص برای کسب و کارهای کوچک اهمیت دارد. در واقع انتشار محتوای با کیفیت بالا نه تنها شما را برای موتور جستجو محبوب می‌کند بلکه می‌توانید با این کار صدر نشین صفحه نتیجه جستجو موتور جستجو شوید.

معمولا موتورهای جستجو به محتواهای منحصر به فرد علاقه دارند و این نوع از محتوا را باارزش و کاربردی می‌دانند. بنابراین بهتر است در بازاریابی محتوایی خود به محتوای اختصاصی و بهینه سازی سایت برای کاربر فکر کنید. در این زمینه سئو و رعایت اصول آن در محتوا و تمرکز بر کلمات کلیدی برای باقی ماندن هر وبلاگی اهمیت دارد.

سئوی وبلاگ فروشگاه

بیشتر بخوانید: ۱۰ ترفند مهم که برای سئوی فروشگاه اینترنتی به آن‌ نیاز دارید

پاسخ به سوالات کاربران در وبلاگ فروشگاه

شما با استفاده از وبلاگ فروشگاه می‌توانید بسیاری از درخواست‌ها و سوالات کاربران را پاسخ داده و به جلب اعتماد مشتری کمک قابل توجهی کنید. بسیاری از درخواست‌هایی که مردم در گوگل دارند و یا در دیگر انواع موتور جستجو به دنبال آن هستند، به صورت سوال است.

برای مثال اگر قصد شما از داشتن یک فروشگاه اینترنتی و شروع وبلاگ فروشگاه در حوزه مزون است باید بدانید که جستجوی کلمه لباس عروس در صدر جستجوها قرار دارد و معمول به صورت سوال مطرح می‌شود.

برای کمک به افزایش خرید شما می‌توانید یک یا چند پست در ارتباط با همین موضوع در وبلاگ خود قرار دهید. این موضوع را در کنار دیگر موضوعات قرار دهید و فاکتورهای مختلفی را در ارتباط با آن با هم مقایسه کنید تا بتوانید مسیر مشتری را تعیین کنید.

پاسخ به سوالات در وبلاگ فروشگاه

استفاده از لینک‌های خارجی

یکی دیگر از دلایلی که باید از وبلاگ استفاده کنید استفاده از لینک به دیگران است تا بتوانید مشتریان بیشتری را به خود جذب کنید. برای آنکه بتوانید از انواع موتور جستجو کمک بیشتری برای وبلاگ فروشگاه خود بگیرید، به لینک‌های زیادی نیاز دارید.

استفاده از یک وبلاگ خوب به اعتبار دامنه شما و افزایش ترافیک سایت کمک قابل توجهی می‌کند. این لینک‌ها می‌تواند مخاطبان را به صفحات شما و یا همکاران شما برای خرید ارجاع دهد.

بررسی‌ها نشان داده است که با این کار ترافیک سایت‌ها به شدت افزایش می‌یابد و شرکت‌هایی که وبلاگ دارند در مقایسه با آنهایی که وبلاگ ندارند 97 درصد لینک بیشتری خواهند داشت.


بیشتر بخوانید: ۳ تکنیک کاربردی جذب مشتری برای کسب‌وکارهای آنلاین

ایجاد مضمونی جامع و طولانی مدت در وبلاگ فروشگاه

شما برای بهتر و بیشتر دیده شدن، در کنار رعایت اصول سئو نیاز دارید که همواره در دید مخاطبان خود باشید. بنابراین شما باید گاهی از محتوا هم فراتر بروید و اصطلاحا محتوایی همیشه سبز یا مداوم و جامع ایجاد کنید.

بررسی‌های متعددی در ارتباط با نوع محصولاتی که از دید انواع موتور جستجو در رتبه بندی بالایی برخوردار هستند صورت گرفته است و نتایج آنها نشان داده که محتوای سبز بالای 1000 کلمه از رتبه بندی خوبی برخوردار است.

در بررسی دیگری نشان می‌دهد که اگر می‌خواهید جزو 10 جایگاه برتر در موتور جستجو گوگل قرار بگیرید باید حداقل محتوای 2000 کلمه‌ای داشته باشید. محتوای سبز یا جامع دارای مزایای زیر برای فروشگاه آنلاین است:

 • گوگل و دیگر انواع موتور جستجو، معمولا بیشتر علاقمند به محتوای جامع و معتبر هستند.  
 • شما با استفاده از  عبارات کلیدی طولانی شانس بیشتری برای افزایش ترافیک سایت خود خواهید داشت.
 • بررسی‌ها نشان می‌دهند که محتوای طولانی، اشتراک گذاری اجتماعی بیشتر و بک لینک بیشتری را هم به دنبال دارد.

بنابراین بهتر است برای وبلاگ فروشگاه خود بر روی محتوای جامع و سبز تمرکز بیشتری داشته باشید.

وبلاگ فروشگاه

کارکرد تبلیغاتی وبلاگ فروشگاه

اگر شما کسب و کار کوچکی دارید وبلاگ شما می‌تواند یک کارکرد جالب دیگری هم داشته باشد و آن ارائه یک مکان عالی برای آگهی‌های مرتبط با محصولی است که شما به تازگی تولید کرده‌اید.

اگر شما در حال حاضر مخاطبان زیادی دارید که برای استفاده از محتوا به وبلاگ شما می‌آیند؛ می‌توانید با درج چندین آگهی نظر آنها را جلب کرده و به تصمیم خرید آنها کمک بیشتری کنید. این کار یه روش عالی برای اطلاع رسانی به مشتریان و سفر مشتری برای خرید است.

مهم‌ترین نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد؛ آن است که نباید در این کار زیاده روی کنید. زیرا وبلاگ نویسی به عنوان یک اصل باید بر روی محتوای ارزش آفرین تمرکز کند نه بر روی تبلیغات. امروزه کاربران فضای مجازی به شدت از تبلیغات و آگهی‌ها فاصله می‌گیرند بنابراین در استفاده از این روش میانه رو باشید.

کارکرد تبلیغاتی وبلاگ فروشگاه

کمک به افزایش تعامل با مشتری از طریق وبلاگ فروشگاه

تعامل با مشتریان و جلب اعتماد مشتری یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هر بیزینس یا تجارت آنلاین است که به وسیله وبلاگ فروشگاه امکان پذیر می‌شود. بنابراین شما تنها با ساخت وبلاگ و تولید محتوا نمی‌توانید به این اصل دست پیدا کنید.

بهتر است برای مخاطب خود تا جایی که امکان دارد راه تعامل را باز بگذارید. متکلم وحده نباشید و از مشارکت آنها در بحث‌های وبلاگ استفاده کنید تا از دغدغه مشتریان خود اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.

این کار به شما به عنوان فروشنده کمک می‌کند تا کاربران سایت خود را بهتر شناخته و آنها نیز با توانایی شما بیشتر آشنا می‌شوند. برای این کار امکان درج کامنت و یا چت آنلاین می‌تواند بسیار موثر عمل کند.

وبلاگ فروشگاه

ایجاد ارزش برای مشتریان فروشگاه

وبلاگ فروشگاه همچنین به ایجاد ارزش کمک می‌کند. پس اگر می‌خواهید دیده شده و شناخته شوید باید برای خوانندگان خود ارزش خلق کنید. راه‌های زیادی برای ارزش آفرینی وجود دارد.

شما می‌توانید به خوانندگان خود اطلاعات مفیدی عرضه کنید یا مشکلی را از آنها حل کنید. همچنین می‌توانید به سوالات آنها پاسخ داده و ترفند و روش خاصی را به آنها آموزش بدهید.

پس زمانی که به ارائه محتوا می‌پردازید باید بدانید که این محتوا چه دردی از مخاطب دوا می‌کند. در هر محتوایی باید بخشی از اطلاع رسانی، آموزش و سرگرمی وجود داشته باشد یا هر سه آنها با هم بیایند.

وبلاگ فروشگاه

اطلاع رسانی از طریق وبلاگ فروشگاه

ایجاد یک وبلاگ فروشگاه برای اطلاع رسانی هم بسیار مفید است. شما به اطلاع رسانی از فروشگاه خود می‌پردازید یا به مخاطبان خود می‌گویید که اختلالات احتمالی را حل خواهید کرد.

با این کار مشتریان شما بلاتکلیف نخواهند ماند. برای این کار بهتر است محلی مشخص برای اطلاع رسانی خود در نظر بگیرید. زیرا مردم همیشه ایمیل یا پیغام‌های خود را نمی‌خوانند یا احتمال دارد ایمیل به عنوان اسپم شناخته شود.

تحقیقات بازار

زمانی که شما وبلاگ فروشگاه داشته باشید؛ حرفه‌ای و بهتر می‌توانید با درخواست و نیاز مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. شما از این طریق متوجه خواهید شد که آنها چه چیزهایی را بیشتر می خوانند و بر کدام مقالات بیشتر کلیک می‌کنند.

این موضوع حدود علاقه کارکنان را به شما نشان می‌دهد و این موضوع برای شما به سفر مشتری به داخل سایت فروشگاهی یا پیج فروشگاهی‌تان منجر می‌شود. 

زمانی که شما بدانید کدام محتوای تولیدی شما اثر بخشی بیشتری دارد بیشتر بر همان نوع محتوا متمرکز خواهید شد و بر سفر مشتری و نهایتا تصمیم خرید بیشتر تمرکز می‌کنید.

وبلاگ برای فروشگاه آنلاین

کوتاه در مورد لزوم داشتن وبلاگ برای کسب‌وکارهای آنلاین

 • وبلاگ نویسی یک راهکار مهم است که با استفاده از آن می توانید مخاطبان جدید و خوش ذوقی را به کسب و کار اینترنتی خود جذب کنید. وبلاگ فروشگاه کمک می‌کند تا شما مشتریان بیشتری پیدا کرده، افزایش ترافیک سایت را داشته باشید و قراردادهای بیشتری ببندید و به موفقیت بیشتر و فروش بیشتری دست پیدا کنید.
 • بازاریابی محتوایی با استفاده از وبلاگ فروشگاه می‌تواند اعتماد، قدرت و رتبه بندی موتور جستجو را ایجاد کند. افزایش ترافیک سایت را به صورت ارگانیک ایجاد کرده و کمک بیشتری به آگاهی از برند و وفاداری مشتریان کند.
 • زمانی که شما وبلاگ فروشگاه داشته باشید؛ حرفه‌ای و بهتر می‌توانید با درخواست و نیاز مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. شما از این طریق متوجه خواهید شد که آنها چه چیزهایی را بیشتر می خوانند و بر کدام مقالات بیشتر کلیک می‌کنند.
 • وبلاگ‌ها به افزایش ترافیک سایت کمک قابل توجهی می‌کنند. بنابراین اگر می‌خواهید که سایت شما ترافیک بیشتری داشته باشد و سفر مشتری در آن زیاد باشد باید وبلاگ نویسی را آغاز کنید.
 • موتور جستجو در این بازاریابی محتوایی باید بتواند به راحتی شما را به مخاطبان نشان دهد. زمانی که ترافیک یک سایت بیشتر می‌شود دیگر مخاطبان هم راحت‌تر می‌توانند آن را پیدا کنند.
 • یکی دیگر از دلایلی که باید از وبلاگ استفاده کنید استفاده از لینک به دیگران است تا بتوانید مشتریان بیشتری را به خود جذب کنید. برای آنکه بتوانید از انواع موتور جستجو کمک بیشتری برای وبلاگ فروشگاه خود بگیرید، به لینک‌های زیادی نیاز دارید.
 • شما برای بهتر و بیشتر دیده شدن، در کنار رعایت اصول سئو نیاز دارید که همواره در دید مخاطبان خود باشید. بنابراین شما باید گاهی از محتوا هم فراتر بروید و اصطلاحا محتوایی همیشه سبز یا مداوم و جامع ایجاد کنید.
 • اگر شما کسب و کار کوچکی دارید وبلاگ شما می‌تواند یک کارکرد جالب دیگری هم داشته باشد و آن ارائه یک مکان عالی برای آگهی‌های مرتبط با محصولی است که شما به تازگی تولید کرده‌اید. اگر شما در حال حاضر مخاطبان زیادی دارید که برای استفاده از محتوا به وبلاگ شما می‌آیند؛ می‌توانید با درج چندین آگهی نظر آنها را جلب کرده و به تصمیم خرید آنها کمک بیشتری کنید.
 • وبلاگ فروشگاه همچنین به ایجاد ارزش کمک می‌کند. پس اگر می‌خواهید دیده شده و شناخته شوید باید برای خوانندگان خود ارزش خلق کنید. راه‌های زیادی برای ارزش آفرینی وجود دارد. شما می‌توانید به خوانندگان خود اطلاعات مفیدی عرضه کنید یا مشکلی را از آنها حل کنید.
 • ایجاد یک وبلاگ برای فروشگاه برای اطلاع رسانی هم بسیار مفید است. شما به اطلاع رسانی از فروشگاه خود می‌پردازید یا به مخاطبان خود می‌گویید که اختلالات احتمالی را حل خواهید کرد. با این کار مشتریان شما بلاتکلیف نخواهند ماند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.