پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری، کد ملی و شماره موبایل

پیگیری مرسوله پستی با کد رهگیری، کد ملی و شماره موبایل

0

ارسال کالا و نامه با پست یکی از روش‌های قدیمی ارسال است و از گذشته وجود داشته. اما مانند هر کار دیگری این کار هم با ظهور تکنولوژی دستخوش تغییر و آسان‌تر و ساده‌تر از قبل شده است. تکنولوژی بر جنبه‌های مختلفی از ارسال کالا از جمله پیگیری مرسوله پستی اثرگذار بوده است. امروز پس از ارسال هر کالا یا سفارش کالایی که قرار است با پست برسد می‌توان با کد مرسوله و سامانه رهگیری مرسوله پستی، پیگیری مرسولات پستی را انجام داد و از محل مرسوله باخبر شد. مطالبی که در این مقاله خواهید خواند:

این پیگیری مرسوله پستی حسن‌های زیادی دارد و از آن جمله این است که می‌توان از زمان رسیدن کالا باخبر شد و همچنین در مسیر هم کالا را رصد کرد. روش‌های پیگیری مرسوله پستی متعدد هستند و در ادامه متن با روش‌های رهگیری مرسوله پستی آشنا می‌شویم:

روش‌های پیگیری مرسولات پستی

رهگیری مرسوله پستی از طریق اداره پست

پیگیری مرسوله پستی از خدمات کاربردی اداره پست است. از طریق سامانه رهگیری مرسوله پستی اداره پست می‌توان اطلاعاتی درمورد مرسوله به دست آورد:

 • تاریخ و ساعت پذیرش مرسوله از طرف پست
 • نام فرستنده
 • نام گیرنده
 • وزن
 • هزینه ارسال
 • نمایش آخرین وضعیت مکانی مرسوله

برای رهگیری مرسولات پستی روش‌های متعددی وجود دارد که در ادامه هر کدام را توضیح می‌دهیم.

پیگیری مرسوله پستی از طریق کد رهگیری

پس از ارسال هر نوع مرسوله‌ای با پست پیشتاز، شماره بارکدی در قالب کد رهگیری به شما داده می‌شود. این شماره بیست رقمی است و در قالب رسید به شما تحویل می‌شود. این کد برای همه‌ی بسته‌‌های پستی که با پست پیشتاز ارسال شوند، داده می‌شود و تفاوتی در نوع بسته ندارد.

پس از دریافت این کد می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی اداره پست به آدرس https://newtracking.post.ir/ مراجعه کنید و کد مرسوله یا کد رهگیری پست را در قسمت شماره مرسوله وارد کنید. پس از وارد کردن کد مرسوله و زدن دکمه‌ی جست‌وجو، می‌توانید آخرین وضعیت بسته‌ی پستی را ببینید.

اطلاعاتی که با وارد کردن کد رهگیری پستی می‌توانید ببینید عبارتند از:

 • تاریخ و ساعت تحویل مرسوله به پست
 • نوع سروریس
 • دفتر پستی مبدا
 • مبدا و مقصد
 • نام گیرنده
 • نام فرستنده
 • کدپستی گیرنده
 • کدپستی فرستند
 • وزن و هزینه پست
 • تاریخ و ساعت آخرین مکانی که مرسوله در آن ثبت شده است
 • نقطه پستی
 • نام مامور پست
 • رویداد یا وضعیت فعلی مرسوله
 • امضا و نام گیرنده مرسوله
پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری

از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی اداره پست می‌توان اطلاعاتی درمورد مرسوله شامل تاریخ و ساعت پذیرش مرسوله از طرف پست، نام فرستنده، نام گیرنده، وزن، هزینه ارسال و نمایش آخرین وضعیت مکانی مرسوله به دست آورد.

پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل و پیامک

برای کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند یا پیگیری از طریق پیامک را ترجیح می‌دهند راه دیگری وجود دارد. پیگیری مرسوله پستی با شماره موبایل از دیگر روش‌های پیگیری مرسوله پستی است. در این روش همچنان به کد مرسوله نیاز است.

اما به جای جستجوی کد رهگیری پست در سامانه رهگیری مرسولات پستی می‌توانید کد رهگیری ۲۰ رقمی را به شماره ۲۰۰۰۴۴۱ ارسال کنید و وضعیت مرسوله را به صورت پیامک دریافت کنید. گاهی ممکن است پس از ارسال کد، پیامکی دریافت نکنید؛ در این حالت کافی است حرف R را در کنار کد رهگیری تایپ کنید و پیامک را مجددا ارسال کنید.

پیگیری مرسولات پستی با شماره موبایل و پیامک

بیشتر بخوانید: چطور با کمترین هزینه پستی سفارش مشتری را ارسال کنیم؟

پیگیری مرسوله پستی با کد ملی

پیگیری مرسوله پستی با کد ملی فقط برای پیگیری مرسولات سازمانی مثل گواهینامه و نظام وظیفه و کارت پایان خدمت است و جهت رهگیری مرسولات پستی معمولی مناسب نیست. برای پیگیری مرسوله پستی با کدملی ابتدا باید وارد سایت رهگیری مرسولات سازمانی شوید.

در ادامه باید یکی از گزینه‌های مربوط به گواهینامه یا نظام وظیفه را انتخاب کنید. سپس می‌توانید کدملی را وارد و پیگیری مرسوله پستی با کد ملی را انجام دهید.

نکته‌ی دیگر در مورد این سایت این است که اطلاعات مرسولات سازمانی مانند کارت سوخت، کارت خودرو و دیگر موارد هم در این سایت موجود است اما رهگیری این موارد به اطلاعات دیگری نیاز دارد و برای پیگیری نظام وظیفه و گواهینامه می‌توان از کدملی استفاده کرد.

پیگیری مرسوله پستی با کد USSD

یکی دیگر از روش‌های پیگیری مرسوله پستی، استفاده از کد USSD است. در این روش:

 • ابتدا باید کد دستوری *110#را شماره‌گیری کنید.
 • گزینه اول یعنی خدمات قابل ارائه را انتخاب کنید.
 • سپس پلیس +۱۰ را انتخاب کنید.
 • گزینه دوم یعنی وضعیت مدارک را انتخاب کنید و با توجه به درخواستی که دارید یکی از گزینه‌ها را انتخاب کنید.
 • با وارد کردن کدملی وضعیت گواهینامه و نظام وظیفه را پیگیری کنید.

ارسال و پیگیری مرسوله پستی با پادروپین

شرکت‌های پستی دولتی و خصوصی متنوع هستند و توجه به امکانات متعددی که ارائه می‌کنند، شاید انتخاب کاربردی‌ترین شرکت برای فروشگاه‌های اینترنتی تصمیم دشواری باشد. پادروپین به کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ در زمینه‌های پرداخت، ارسال بسته و مدیریت سفارش‌ها خدمات ارائه می‌کند و آن‌ها را در انتخاب بهترین و کاربردی‌ترین ابزارها و شرکت‌های پستی یاری می‌رساند.

پادروپین با دسترسی به شرکت‌های پستی متنوع، جمع‌آوری بسته از محل، ارائه کارتن‌های پستی ارزان و معرفی بهترین شرکت برای ارائه خدمات رهگیری مرسولات پستی به فروشگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند با هزینه کم بتوانند مقرون‌به‌صرفه‌ترین روش‌های ارسال به مشتری را انتخاب کنند.

ثبت نام در پادروپین

پیگیری مرسوله پستی در ماهکس

شرکت پستی ماهکس یکی از شرکت‌های پستی خصوصی است که فعالیتش را از سال ۱۳۹۳ آغاز کرده است. شرکت سریع ترابر ماهان با نام تجاری ماهکس، هدفش را ارائه راهکارها و خدمات مفید و موثر در حوزه‌ی صنعت لجستیک کارش را می‌داند. تجهیزات مکانیزه، افزایش کانال‌های توزیع، استفاده از امکانات پیشرفته و کادر مجرب و آموزش‌دیده سبب شده‌اند ماهکس یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه لجستیک باشد.

پیگیری مرسولات پستی ماهکس

پیگیری مرسوله پستی در ماهکس به دو روش امکان‌پذیر است:

 • تماس با واحد مشتریان به شماره ۹۶۹۶-۰۲۱
 • از طریق بخش رهگیری وب‌سایت ماهکس

برای رهگیری مرسولات پستی داشتن شماره رهگیری هم نیاز است. شماره رهگیری در ماهکس عددی ۱۱ رقمی است که در زمان تحویل گرفتن مرسوله به فرستنده داده می‌شود. بعد از دریافت کالا و صدور بارنامه اطلاعات در سایت وارد می‌شوند و مرسوله قابل رهگیری خواهد بود.

همچنین در صورت گم کردن شماره رهگیری می‌توانید با بخش مشتریان ماهکس تماس بگیرید تا شما را برای گرفتن کد مرسوله و پیگیری مرسوله پستی راهنمایی کنند.

رهگیری مرسولات پستی در تیپاکس

شرکت پستی تیپاکس یکی دیگر از شرکت های پستی خصوصی است. و از ۶۱ سال پیش خدمات پست را داخلی و بین‌المللی انجام می‌دهد. شرکت پستی تیپاکس جزو قدیمی‌ترین شرکت های پستی خصوصی است و حدود ۱۰۰ شعبه فعال و آماده به خدمت دارد. این شرکت‌ هم مانند دیگر شرکت‌های پستی خدمات پیگیری مرسوله پستی را انجام می‌دهد.

سیستم رهگیری پستی تیپاکس برای آگاهی مشتریان از وضعیت بسته پستی‌شان طراحی شده و به آن‌ها کمک می‌کند در سفرهای درون‌شهری بسته یا ارسال به نقاط مختلف کشور از طریق کد رهگیری تیپاکس بتوانند بسته را رهگیری کنند. برای پیگیری پستی تیپاکس لازم است کد مرسوله را دراختیار داشته باشید. کد مرسوله هنگام ارسال بسته با اطلاعات دیگری شامل

 • هزینه ارسال
 • لینک رهگیری بسته تیپاکس
 • ارزش اظهاری

هم برای گیرنده و هم برای فرستنده ارسال می‌شود. همچنین کد رهگیری و شماره قرارداد در رسیدی که به فرستنده تحویل داده می‌شود هم درج شده و از طریق کد مرسوله می‌توان بسته را رهگیری کرد.

پیگیری مرسولات پستی تیپاکس

برای رهگیری مرسولات پستی دو روش وجود دارد:

از روش‌های پیگیری مرسوله پستی در تیپاکس می‌توان به استفاده از کد رهگیری پیامک شده‌، شماره بارکد یا کد قرارداد اشاره کرد. کد رهگیری تیپاکس عددی ۱۵ تا ۲۰ رقمی است و در زمان ثبت سفارش به همراه رسید به فرستنده تحویل داده می‌شود و از طریق پیامک برای گیرنده ارسال می‌شود. بارکد یا شماره قرارداد تیپاکس هم عددی ۱۳ رقمی است که با عدد سال شروع می‌شود. مثلا بارکد تمام بسته‌ها در سال ۹۹، با عدد ۹۹ آغاز می‌شود.

نکته دیگر در پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری یا کد قرارداد در تیپاکس این است که بلافاصله پس از ثبت سفارش آنلاین رهگیری امکان‌پذیر نیست و بعد از آن‌که تیپاکس بسته را دریافت و جمع‌آوری کرد می‌توانید با شماره سفارش، کد رهگیری یا شماره قرارداد وضعیت بسته را پیگیری کنید.

شماره رهگیری در ماهکس عددی ۱۱ رقمی است که در زمان تحویل گرفتن مرسوله به فرستنده داده می‌شود. بعد از دریافت کالا و صدور بارنامه اطلاعات در سایت وارد می‌شوند و مرسوله قابل رهگیری خواهد بود.

پیگیری مرسوله پستی ارسال شده از طریق چاپار

شرکت پستی چاپار یکی از شرکت‌های واسط پستی است و بیش از ۱۵ سال سابقه در ارسال مرسولات سبک و سنگین دارد. از روش‌های پیگیری مرسولات پستی در چاپار استفاده از شماره بارنامه ۱۴ رقمی مرسوله است و از طریق این کد می‌توانید از آخرین وضعیت بسته مطلع شوید و تخمین بهتری از زمان تحویل آن داشته باشید.


بیشتر بخوانید: پاسخ به سوالات شما درباره ارسال مرسوله پستی

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری در یارباکس

شرکت پستی یارباکس دیگر شرکت واسط پستی است که در زمینه‌ی حمل‌ونقل کالاهای درون و برون شهری ۱۵ سال فعالیت کرده است. هدف این شرکت حمل‌ونقل آسان و به نحو احسن کالاها است. نکته مهم دیگر ارسال مرسولات با یارباکس امکان پیگیری مرسولات مرحله به مرحله و آنلاین است.

برای رهگیری مرسولات پستی که از طریق یارباکس ارسال شده‌اند می‌توانید کد مرسوله را در بخش پیگیری مرسولات پستی در سایت وارد کنید و وضعیت بسته را ببینید. کد پیگیری مرسوله در یارباکس مانند دیگر شرکت‌ها پس از آنکه شرکت یارباکس بسته را تحویل گرفت به فرستنده داده می‌شود.

پیگیری مرسولات پستی یارباکس

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری در کارا پست

شرکت پستی کارا پست که از سال ۱۳۸۶ فعال و یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه‌ی ارسال مرسولات است. شرکت کارا پست سرعت و دقت بالای تحویل مرسوله را از ویژگی‌های شاخص خود می‌داند.

سیستم رهگیری مرسولات پستی کاراپست از استانداردهای بین‌المللی تبعیت می‌کند و از نظر به روز رسانی و رابط کاربری یکی از برترین سیستم‌ها است. برای رهگیری مرسوله پستی در کارا پست لازم است شماره بارنامه را در سیستم ثبت کنید تا بتوانید وضعیت لحظه‌ای مرسوله و زمان انجام فرآیندها را مرحله به مرحله بررسی کنید. همچنین جزئیات مربوط به بسته پستی در سامانه رهگیری مرسولات پستی کارا پست قابل مشاهده است.

بسیاری از شرکت‌های اینترنتی یا کسب‌وکارهای اینترنتی چندین کالا را باهم ارسال می‌کنند. در این صورت وارد کردن کد مرسوله پستی برای هر یک و رهگیری کاری طاقت‌فرسا و دشوار می‌شود. در کارا پست امکان وارد کردن تمام بارنامه‌ها به صورت یکجا در سیستم وجود دارد تا بتوان کد رهگیری تمام مرسولات را به صورت گزارشی یکپارچه و منسجم دریافت کرد.

همچنین رهگیری گروهی مرسولات این امکان را برای مشتریان فراهم می‌کند که از طریق تلفن همراه یا ایمیل از مراحلی که مرسوله پشت سر می‌گذارد آگاه شوند.

برای مشتریانی که به اینترنت دسترسی ندارند، تماس با کارشناسان کاراپست امکان‌پذیر است تا از طریق این تماس تلفنی بتوانند با اعلام کد مرسوله از وضعیت بسته پستی آگاه شوند.

پیگیری مرسولات پستی کاراپست

پیگیری مرسوله پستی در چاپار نیز از طریق شماره بارنامه ۱۴ رقمی امکان‌پذیر است.

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری در شرکت پستی TNT ایران

شرکت پست سریع تی‌ان‌تی ایران از سال ۱۳۶۰ فعالیت خود را آغاز کرده و سابقه در زمینه ارسال مرسولات و بسته‌های پستی ۴۰ سال دارد. تی‌ان‌تی هم از دیگر شرکت‌ های واسط پستی است و با توجه به سابقه و تجربه‌ی زیاد، خدمات گوناگونی در زمینه‌ی ارسال مرسولات ارائه می‌دهد.

شرکت تی‌ان‌تی ایران نیز مانند دیگر شرکت‌های پستی به ازای هر بسته یک شماره محموله ثبت می‌کند. مشتریان از طریق این شماره محموله می‌توانند وضعیت مرسولات پستی را پیگیری کنند. برای رهگیری مرسولات پستی در شرکت تی‌ان‌تی ایران می‌توان به صورت آنلاین و وب‌سایت شرکت یا از طریق تماس با خدمات مشتریان از وضعیت مرسوله آگاه شد.

همچنین در بخش رهگیری مرسولات در سایت تی‌ان‌تی می‌توانید تا ۱۰ شماره بارنامه را وارد کنید و از وضعیت بسته‌ها آگاه شوید.

پیگیری مرسولات پستی تی ان تی

بیشتر بخوانید: حساب و کتاب هزینه ارسال مرسولات پستی چگونه است؟

پیگیری مرسولات پستی با کد رهگیری در شرکت پستی PDE

شرکت پستی PDE از دیگر شرکت‌های پستی واسطه‌ای است که نیازهای کسب‌وکارهای اینترنتی از خرید و حمل کالا، ترخیص و ارسال مرسولات را انجام می‌دهد. یکی از مزایای این شرکت امکانات وسیع از جمله پرواز مستقیم و اختصاصی به چین و دبی است.

رهگیری بسته پستی در شرکت پستی PDE هم با شماره قبض بسته امکان‌پذیر است. با وارد کردن شماره قبض در صفحه رهگیری بسته در سایت می‌توان از وضعیت مرسوله آگاه شد.

پیگیری مرسولات پستی پی دی ای

اگر آنلاین شاپ دارید، بخوانید

غالب روش‌هایی که در این مقاله گفته شده، طولانی و زمان‌بر هستند. اگر شما صاحب فروشگاه آنلاین باشید، باید هر چند روز یک‌بار تمام سفارشات را با خود به اداره پست ببرید و کد رهگیری‌ها را در استوری اینستاگرام خود یا در یک کانال تلگرام منتشر کنید که تمام آن‌ها زمان‌بر و خسته‌کننده هستند. بهترین راه چیست؟ استفاده از پادروشاپ می‌تواند به راحتی مشکل ارسال محصولات شما را برطرف کند. با استفاده از پادروشاپ شما هزینه کم‌تری برای ارسال سفارشات پرداخت خواهید کرد و جدا از آن، چه یک بسته و چه ده‌ها بسته برای ارسال داشته باشید، مامور پادرو به محل شما مراجعه و آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند. یعنی نیازی نیست به اداره پست بروید و حتی هزینه کم‌تری متحمل می‌شوید. جدا از آن از خدمات دیگر پادروشاپ مانند ارسال پیامک به مشتریان، درست کردن کد تخفیف و… بهره‌مند می‌شوید.

کوتاه درمورد روش‌های پیگیری مرسولات پستی

 • امروزه پس از ارسال هر کالا می‌توان با کد مرسوله و سامانه رهگیری مرسولات پستی بسته را رصد کرد و از محل مرسوله باخبر شد.
 • از طریق سامانه رهگیری مرسولات پستی اداره پست می‌توان اطلاعاتی درمورد مرسوله شامل تاریخ و ساعت پذیرش مرسوله از طرف پست، نام فرستنده، نام گیرنده، وزن، هزینه ارسال و نمایش آخرین وضعیت مکانی مرسوله به دست آورد.
 • با کد رهگیری می‌توان از طریق سایت و ارسال پیامک از وضعیت بسته آگاه شد.
 • پیگیری مرسولات پستی با کد ملی فقط برای پیگیری مرسولات سازمانی مثل گواهینامه و نظام وظیفه و کارت پایان خدمت امکان‌پذیر است که دو روش اینترنتی و USSD برای پیگیری فراهم است.
 • پیگیری مرسوله پستی در ماهکس به دو روش تماس با واحد مشتریان به شماره ۹۶۹۶-۰۲۱ و از طریق بخش رهگیری وب‌سایت ماهکس امکان‌پذیر است.
 • سیستم رهگیری پستی تیپاکس برای آگاهی مشتریان از وضعیت بسته پستی‌شان طراحی شده و از طریق کد مرسوله امکان‌پذیر است.
 • پیگیری مرسوله پستی در چاپار نیز از طریق شماره بارنامه ۱۴ رقمی امکان‌پذیر است.
 • برای رهگیری مرسولات پستی که از طریق یارباکس ارسال شده‌اند می‌توانید کد مرسوله را در بخش پیگیری مرسولات پستی در سایت وارد کنید.
 • جزئیات مربوط به بسته پستی را می‌توان در سامانه رهگیری مرسولات پستی کارا پست و وارد کردن کد مرسوله مشاهده کرد.
 • برای رهگیری مرسولات پستی در شرکت تی‌ان‌تی ایران می‌تواناز طریق وب‌سایت شرکت یا از طریق تماس با خدمات مشتریان از وضعیت مرسوله آگاه شد.
 • رهگیری بسته پستی در شرکت پستی PDE هم با شماره قبض بسته امکان‌پذیر است.
 • پادروپین با دسترسی به شرکت‌های پستی متنوع و معرفی بهترین شرکت برای ارائه خدمات پیگیری مرسوله پستی به فروشگاه‌های اینترنتی کمک می‌کند بهترین گزینه را انتخاب کنند.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.