بهترین درگاه پرداخت اینترنتی چیست؟

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟

0

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی کدام است؟ این سؤالی بسیاری از افرادی است که می‌خواهند کسب‌وکارهای آنلاین خود را راه‌اندازی کنند. زیرا درگاه پرداخت انواع مختلفی داشته و هر کدام مزایا و معایب خود را دارد. به همین دلیل قصد داریم در این مقاله از وبلاگ پادرو شما را با بهترین درگاه برای پرداخت اینترنتی آشنا کنیم.

بهترین درگاه پرداخت

در ابتدا بهتر است این سوال را جواب دهیم که درگاه پرداخت چیست؟ با رشد اینترنت و دسترسی همگان به آن، راه‌های مختلفی برای پرداخت هزینه‌ها به وجود آمده‌اند. درگاه پرداخت اینترنتی یک ابزار تجارت الکترونیک به حساب می‌آید که فرآیند تراکنش را برای کسب‌وکارهای آنلاین، فروشگاه‌های فیزیکی و آنهایی که ترکیبی از کسب‌وکار آنلاین و فیزیکی هستند، تسهیل می‌کند.

بهترین درگاه پرداخت چیست؟

اگر بخواهیم واضح‌تر بیان کنیم، باید بگوییم که درگاه پرداخت در این سال‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر کسب‌وکار آنلاین به شمار می‌آید. در واقع، سفر خرید مشتریان با پرداخت هزینه سفارشات پایان می‌یابد و انتخاب بهترین درگاه پرداخت مناسب به دارندگان فروشگاه‌های آنلاین و مشتریان آنها کمک می‌کند که فرآیند فروش محصولات و تحویل آنها به مشتریان با سرعت و سهولت بیشتری انجام شود. بر خلاف آن اگر درگاه پرداخت اینترنتی به درستی انتخاب نشود و یا مشتریان اجباراً از مجراهای نامعتبر یا نامطمئن هزینه سفارشات را پرداخت کنند، کسب‌وکار پیشرفتی نخواهد داشت یا با ورشکستگی مواجه خواهد شد.

انواع درگاه پرداخت اینترنتی

مشتریان هنگامی که خرید آنلاین انجام می‌دهند، به این نکته توجه دارند که درگاه پرداخت اینترنتی امن و سالم باشد تا خریدشان با موفقیت به پایان برسد. اما صاحبان کسب‌وکارها برای اینکه بهترین درگاه پرداخت آنلاین را انتخاب کنند باید با انواع درگاه پرداخت آشنایی داشته باشند، مزایا و معایب آنها را بشناسند و بهترین گزینه را برای فروشگاه آنلاین خود برگزینند. در ادامه همراه ما باشید تا انواع درگاه‌های پرداخت را دقیق‌تر بشناسید.

درگاه پرداخت مستقیم

بهترین درگاه پرداخت مستقیم

درگاه پرداخت مستقیم، نوعی درگاه پرداخت است که تحت پشتیبانی بانک‌ها هستند و مشتریان بعد از اینکه سفارش خود را تأیید کردند، برای پرداخت هزینه وارد آن می‌شوند. در این حالت درگاه‌های پرداخت بانک‌ها برای مشتریان قابل استفاده خواهند بود. هنگامی که مشتریان اطلاعات کارت بانکی خود را وارد می‌کنند، درگاه پرداخت به حساب بانکی آنها متصل شده و هزینه سفارش را از همان حساب بانکی کسر می‌کند. به این ترتیب پرداخت تکمیل خواهد شد.

همیشه انتخاب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی به کسب‌وکارهای آنلاین توصیه می‌شود. زیرا نشانه اعتبار آنها خواهد بود. اگر شما هم صاحب یک فروشگاه آنلاین هستید، باید بدانید که برای داشتن یک درگاه پرداخت مستقیم باید مدارکی آماده کرده و مراحلی را سپری کنید.

مدارک لازم برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم

 • داشتن نماد اعتماد الکترونیک (ای‌نماد)
 • کامل بودن سایت فروشگاه
 • متعهد بودن به قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران در سایت و فروشگاه
 • اخذ مجوزهای معتبر حقیقی و حقوقی از دفاتر ثبت اسناد رسمی
 • نداشتن ممنوعیت برای فعالیت تجاری از سوی نظام بانکی

با در اختیار داشتن مدارک فوق می‌توان با بانک‌هایی مانند بانک ملت و پاسارگاد می‌توان قرارداد بست و تصمیم بر آن می‌شود که پولی که مشتریان پرداخت می‌کنند مستقیم به حساب فرد یا فروشگاه آنلاین واریز شود.

بهترین درگاه پرداخت اینترنتی به صورت مستقیم یا غیرمسقیم (واسط) در اختیار کسب‌وکارها و مشتریان آنها قرار می‌گیرد.

درگاه پرداخت غیرمستقیم (واسط)

درگاه پرداخت اینترنتی واسط

نوع دوم درگاه پرداخت اینترنتی، واسط نام دارد. این درگاه‌ها توسط شرکت‌هایی که نماینده بانک‌ها می‌شوند، در اختیار کسب‌وکارهای آنلاین قرار می‌گیرند. به این ترتیب دیگر نیازی به مدارک متعددی مانند نماد اعتماد الکترونیک یا پرداخت هزینه‌های متفرقه نیست. اگر شما بخواهید به عنوان یک کسب‌وکار آنلاین بهترین درگاه پرداخت اینترنتی را تهیه کنید، می‌توانید با این شرکت‌ها مکاتبه کرده و بعد از اینکه به توافق نهایی رسیدید، قرارداد خود را تنظیم کنید. در نهایت، بعد از 24 ساعت درگاه پرداخت اینترنتی واسط برای سایت فروشگاه اینترنتی شما فعال خواهد شد.

تفاوت دیگری که میان درگاه پرداخت مستقیم و واسط وجود دارد این است که وقتی مشتریان از طریق درگاه پرداخت اینترنتی واسط پول پرداخت می‌کنند، مبلغ به حساب شرکت نماینده بانک وارد می‌شود. این شرکت‌ها نیز روزانه با فروشگاه‌های آنلاین تسویه‌حساب می‌کنند.

پادروشاپ، بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

پلتفرم هوشمند پادروشاپ دارای قابلیت‌های متنوعی است که به فروشگاه‌های آنلاین به خصوص فروشگاه‌های اینستاگرامی در مدیریت امور مدیریت فروشگاه کمک بسیاری می‌کند. صاحبان فروشگاه‌های آنلاین که از پلتفرم پادروشاپ استفاده می‌کنند، این امکان را دارند که محصولات خود را قیمت‌گذاری کرده و برای هر کدام لینک خرید آنلاین آماده کنند. اما قابلیت‌ها به همین موارد ختم نمی‌شوند. در حقیقت به غیر از ساختن فروشگاه آنلاین، مدیریت فروش و مدیریت امور مشتریان قابلیت ویژه‌ای دارد که صاحبان آنلاین‌شاپ‌ها را از تهیه بهترین درگاه پرداخت اینترنتی بی‌نیاز می‌کند.

درگاه پرداخت پادروشاپ

در توضیح کامل‌تر باید بگوییم که پادروشاپ بهترین درگاه پرداخت اینترنتی امن و کاربرپسندی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد که به تمام بانک‌های عضو شتاب متصل است. بنابراین بدون نیاز به تهیه درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم یا واسط می‌توان تراکنش‌های مالی را انجام داد.

مزایای بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

اکنون که با سه نوع درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم، واسط و پادروشاپ آشنا شدید، بهتر است مزایای استفاده از این درگاه‌های پرداخت را با هم مورد بررسی قرار دهیم.

اعتبار کسب‌وکار با داشتن بهترین درگاه پرداخت

مشتریان هنگامی از سفر خرید خود راضی خواهند بود که تمام مراحل سفر به درستی و بدون دردسر پشت سر گذاشته شود. هنگامی که مطمئن باشند پرداخت از طریق مسیری ایمن انجام می‌شود، امتیاز ویژه‌ای به فروشگاه‌ انتخابی اختصاص می‌دهند. بنابراین با انتخاب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی می‌توانید اعتبار کسب‌وکار آنلاین خود را افزایش دهید و مشتریان مشتاق خواهند بود که دفعات بعد نیز از فروشگاه آنلاین شما خرید کنند و آن را به سایر افراد معرفی نمایند.

افزایش اعتماد و اطمینان

صاحبان فروشگاه‌های آنلاین با انتخاب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی به مشتریان اعلام خواهند کرد که بستر ایمن و قابل اعتمادی را برای خریداری وسایل مورد نیاز و پرداخت هزینه‌ها فراهم آورده‌اند. در واقع، هکرها و دزدهای اینترنتی با ترفندهایی که می‌دانند به راحتی اطلاعات بانکی افراد را دزدیده و حساب‌های بانکی آنها را خالی خواهند کرد. اما اگر درگاه پرداخت مطمئن باشد، احتمال رخ دادن این اتفاقات به مقدار قابل توجهی کاهش می‌یابد.

انجام تراکنش بدون کارمزد

مزایای بهترین درگاه پرداخت اینترنتی

مزیت دیگری که درباره بهترین درگاه‌های پرداخت مستقیم می‌توان اشاره کرد، کم نشدن کارمزد از حساب بانکی افراد است. بنابراین هنگامی که مشتریان تراکنش‌های متعددی انجام می‌دهند، متقبل ضرر کمتری خواهند شد. البته ممکن است در یک نگاه و حتی برای تعداد تراکنش‌های محدود کارمزد کم شده مبلغ ناچیزی باشد، اما در تعداد انبوه مبلغ کارمزدی که از حساب افراد کم می‌شود مقدار قابل توجهی خواهد بود.

انتخاب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی باعث افزایش اعتبار آنلاین‌شاپ‌ها و تسهیل انجام تراکنش‌ها می‌شود.

تسریع فرآیند پرداخت هزینه سفارش

با انتخاب بهترین درگاه‌های پرداخت آنلاین، کار انجام تراکنش‌های مالی به سرعت انجام می‌شود. هنگامی که مشتریان سبد خرید را تأیید می‌کنند، ورود به صفحه درگاه پرداخت بدون معطلی انجام خواهد شد. جالب است بدانید هنگامی که پرداخت (آخرین مرحله سفر مشتری) با سرعت و بدون اتلاف وقت صورت می‌گیرد، شما می‌توانید با سهولت بیشتری رضایت مشتریان خود را جلب کنید.

پشتیبانی از سوی بانک یا شرکت واسط

یکی از نکات مهمی که می‌توان درباره درگاه‌های پرداخت مستقیم و واسط توضیح داد این است که افراد متخصصی در بانک یا شرکت‌های واسط کار می‌کنند که در صورت ایجاد اختلال در عملکرد درگاه‌های پرداخت، به رفع آن مشکلات می‌پردازند. در نتیجه اگر مشتریان با مشکلی مواجه شوند، با راهنمایی پشتیبان‌های درگاه‌ها آن مشکل مرتفع خواهد شد.

امکان اتصال به چند درگاه پرداخت

یکی از مزایای درگاه‌های پرداخت این است که شما می‌توانید از خدمات چندین درگاه پرداخت استفاده کنید. این نکته باعث تسهیل و تسریع انجام تراکنش‌های زیاد و همزمان خواهد شد.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  معایب درگاه پرداخت اینترنتی

  معایب درگاه پرداخت اینترنتی

  تا این بخش از مقاله با مزایای بهترین درگاه‌های پرداخت اینترنتی آشنا شدیم. اما در ادامه به مواردی می‌پردازیم که در دسته معایب درگاه‌های پرداخت اینترنتی محسوب می‌شوند.

  طولانی مدت بودن زمان دریافت درگاه پرداخت مستقیم

  همانطور که اشاره کردیم برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم باید مدارک مختلفی را آماده کنید و آنها را در قرارداد با بانک تحویل دهید. فرآیند بررسی مدارک و درخواست و تأیید آنها ممکن است 2 تا 3 هفته زمان ببرد. در نتیجه بخش پرداخت سایت در این مدت غیرقابل استفاده خواهد بود.

  داشتن فضای فیزیکی برای دفتر فروشگاه اینترنتی

  صاحبان کسب‌وکارهایی که می‌خواهند بهترین درگاه پرداخت مستقیم را برای فروشگاه اینترنتی خود تأمین کنند، باید مدرکی مانند اجاره‌نامه داشته باشند. این مدرک حاکی از آن است که فروشگاه درخواست‌کننده درگاه پرداخت مستقیم محلی فیزیکی برای دفتر خود دارد و در واقع مهر تأییدی بر فعالیت حقیقی فروشگاه آنلاین خواهد بود.

  مجوزهای متعدد برای دریافت درگاه پرداخت مستقیم

  یکی از مواردی که برای صاحبان کسب‌وکارهای آنلاین آزاردهنده خواهد بود، فراهم کردن مجوزهایی از مراکز مختلف است. این مجوزها اعتبار و صحت فعالیت این کسب‌وکارها را مورد تأیید قرار می‌دهند. یک نمونه از این مجوزها اینماد است که اعتبار ویژه‌ای به فروشگاه‌های آنلاین می‌بخشند. اما لزوماً باید به اسم صاحب کسب‌وکار مربوطه باشد.

  دریافت کارمزد تراکنش‌ها از درگاه پرداخت واسط

  کارمزد مبلغی است که بانک‌ها در قبال ارائه خدمات خود از مشتریان می‌گیرند. به همین دلیل تراکنش‌های مالی با بهترین درگاه‌ پرداخت واسط مانند هر نوع انتقال وجه با کسر مبلغ کارمزد همراه هستند. برای افرادی که از درگاه‌های پرداخت واسط به دفعات زیادی استفاده می‌کنند، کارمزد مبلغ زیادی می‌شود.

  بهترین درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم و واسط معایبی دارند که توجه به آنها هنگام انتخاب گزینه مورد نظر ضروری است.

  مستقیم پرداخت نشدن هزینه‌ها با درگاه پرداخت واسط

  انتخاب بهترین درگاه پرداخت واسط نیز با یک مسئله مواجه بوده و آن پرداخت نشدن مستقیم هزینه سفارشات به حساب فروشگاه آنلاین است. هنگامی که مشتریان هزینه سفارش را پرداخت می‌کنند، مبلغ واریز شده به حساب شرکت‌های واسط می‌رود و در پایان همان روز به حساب فروشگاه آنلاین یا فردی مانند صاحب فروشگاه ارسال می‌شود.

  بهترین درگاه پرداخت اینترنتی برای سایت

  درگاه پرداخت ووکامرس

  اکنون به خوبی با مزایا و معایب بهترین درگاه پرداخت مستقیم و غیرمستقیم آشنا شده‌ایم. اما شاید این سؤال برای شما هم مطرح شده باشد که وب‌سایت‌های فروشگاه‌های اینترنتی از چه درگاه پرداخت دیگری می‌توانند استفاده کنند. در پاسخ می‌توانیم به این موضوع اشاره کنیم که فروشگاه ساز آنلاین مانند ووکامرس امکان دسترسی آسان را به درگاه‌های پرداخت مختلف امکان‌پذیر می‌کنند. اگر شما نیز فروشگاه اینترنتی را با کمک وردپرس آماده کرده‌اید، می‌توانید با اضافه کردن افزونه‌ ووکامرس دسترسی گسترده‌تری به چندین درگاه پرداخت داشته باشید.

  مزایای درگاه پرداخت ووکامرس

  شما با استفاده از ووکامرس برای سایت خود می‌توانید از فواید آن بهره‌مند شوید که در ادامه به آنها می‌پردازیم.

  ایمنی درگاه پرداخت

  شما با کمک افزونه ووکامرس می‌توانید درگاه پرداخت ایمنی را برای سایت فروشگاه اینترنتی خود آماده کنید. درگاه‌های پرداختی که به واسطه ووکامرس قابل استفاده هستند، اعتبار بالایی دارند. این در حالی است که مشتریان این امکان را دارند که از چندین درگاه پرداخت بهره‌مند شوند.

  به‌روزرسانی خودکار

  افزونه ووکامرس همزمان با به‌روزرسانی امکانات مختلف خود، درگاه پرداخت را نیز به‌روزرسانی می‌کند. در نتیجه وب‌سایت فروشگاه اینترنتی با مشکلات فنی احتمالی مواجه نخواهد شد.

  آماده‌سازی درگاه بر اساس (API)

  وب‌سایت فروشگاه اینترنتی شما این امکان را دارد که با توجه به (API) مورد استفاده، درگاه‌های پرداخت خود را تنظیم کند. در نتیجه هر فروشگاه درگاه پرداخت ووکامرس مخصوص به خود را دارد و مشتریان بدون دردسر از آن استفاده می‌کنند.

  افزایش نرخ تبدیل فروشگاه

  هنگامی که بهترین درگاه پرداخت اینترنتی را فراهم می‌آورید، اعتماد مشتریان را بیشتر جلب می‌کنید. همین موضوع باعث می‌شود که تمایل این گروه از افراد برای خرید مجدد از وب‌سایت فروشگاه شما افزایش یابد. در نتیجه نرخ تبدیل (Conversion Rate) افزایش می‌یابد. موضوعی که برای کاربران ووکامرس نیز صادق است.

  جمع‌بندی

  • درگاه پرداخت اینترنتی یک ابزار تجارت الکترونیک به حساب می‌آید که فرآیند تراکنش را برای کسب‌وکارهای آنلاین، فروشگاه‌های فیزیکی و آنهایی که ترکیبی از هر دو هستند، تسهیل می‌کند.
  • درگاه پرداخت مستقیم، نوعی درگاه پرداخت است که تحت پشتیبانی بانک‌ها هستند و مشتریان بعد از اینکه سفارش خود را تأیید کردند، برای پرداخت هزینه وارد آن می‌شوند.
  • همیشه انتخاب بهترین درگاه پرداخت اینترنتی به کسب‌وکارهای آنلاین توصیه می‌شود. زیرا نشانه اعتبار آنها خواهد بود.
  • درگاه پرداخت اینترنتی، واسط توسط شرکت‌هایی که نماینده بانک‌ها می‌شوند، در اختیار کسب‌وکارهای آنلاین قرار می‌گیرند.
  • وقتی مشتریان از طریق درگاه پرداخت اینترنتی واسط پول پرداخت می‌کنند، مبلغ به حساب شرکت نماینده بانک وارد می‌شود. این شرکت‌ها نیز روزانه با فروشگاه‌های آنلاین تسویه‌حساب می‌کنند.
  • پلتفرم هوشمند پادروشاپ دارای قابلیت‌های متنوعی است که به فروشگاه‌های آنلاین به خصوص فروشگاه‌های اینستاگرامی در مدیریت امور مدیریت فروشگاه کمک بسیاری می‌کند.
  • پادروشاپ بهترین درگاه پرداخت اینترنتی امن و کاربرپسندی را در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد که به تمام بانک‌های عضو شتاب متصل است. بنابراین بدون نیاز به تهیه درگاه پرداخت اینترنتی مستقیم یا واسط می‌توان تراکنش‌های مالی را انجام داد.
  • مزایای بهترین درگاه‌های پرداخت امنیت و اعتبار آنهاست که با پشتیبانی بانک‌ها و شرکت‌های واسط عملکرد بهتری خواهند داشت.
  • ایمنی درگاه پرداخت، آماده‌سازی درگاه بر اساس (API)، افزایش نرخ تبدیل و به‌روزرسانی خودکار از مزایای درگاه‌های پرداخت ووکامرس به حساب می‌آید.

  پرسش‌های پرتکرار

  منبع

  vivawallet

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.