11 روش کاربردی برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام

0

افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام یکی از مواردی است که تمام پیج‌ها از مشاهده آن لذت می‌برند. این امر هم به آن دلیل است که افزایش بازدید ویدیو با افزایش مخاطب و کاربر مساوی خواهد بود. همین امر سبب می‌شود تا بسیاری از پیج‌ها با استفاده از راه‌های متفاوت، اقدام به افزایش بازدید ویدیو در اینستاگرام کنند. برخی از روش‌های ارگانیک اقدام به این کار می‌کنند و برخی دیگر با خرید ویو قصد دارند که میزان بازدید ویدیو اینستاگرام را افزایش دهند. در این مطلب از پادرو قصد داریم در خصوص بازدید ویدیو اینستاگرام، روش‌های افزایش ویو و برخی نکات دیگر، مطالبی را ارائه دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

بازدید ویدیو در اینستاگرام

بازدید ویدیو اینستاگرام

اینستاگرام را باید یکی از بزرگ‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان دانست. این پلتفرم چند صد میلیون کاربر فعال دارد و همین امر سبب شده تا بسیاری از شرکت‌ها، برندها و مؤسسات برای تبلیغات خود از پیج‌های پر بازدید استفاده کنند. یکی از معیارهایی که هزینه تبلیغات در پیج‌های متفاوت را مشخص می‌کند، میزان بازدید ویدیو اینستاگرام است. همچنین صاحبان پیج‌های مختلف دوست دارند که بیشتر دیده شوند. یکی از راه‌هایی که توسط آن می‌توان باعث شد تا یک پیج بیشتر دیده شود، افزایش میزان بازدید ویدیوست. راه‌های متفاوتی برای افزایش بازدید ویدیو در اینستاگرام وجود دارد که در این مطلب به برخی از مهم‌ترین روش‌های آن اشاره خواهیم کرد.

با افزایش میزان بازدید ویدیو، لایک، کامنت و دنبال‌کننده یک پیج، آن صفحه می‌تواند موفق‌تر شود و هزینه بیشتری برای تبلیغات دریافت کند.

روش‌های افزایش بازدید ویدیوهای اینستاگرام

همان‌طور که گفتیم، روش‌های متفاوتی برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام وجود دارد. در ادامه به چند روش از مهم‌ترین شیوه‌های افزایش ویو در اینستاگرام اشاره خواهیم کرد.

1- تولید ویدیو جذاب

شاید مهم‌ترین عاملی که می‌تواند سبب افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام شود، جذاب بودن خود ویدیوست. در صورتی که ویدیویی جذاب و مناسب تولید کرده باشید، افراد بسیاری آن را برای یکدیگر ارسال می‌کنند و همین امر سبب می‌شود به سادگی و بدون هزینه‌های جانبی، میزان بازدید ویدیو و همچنین پیج شما افزایش یابد. شاید سؤالی که باید قبل از ساختن ویدیو از خود بپرسید این است که مخاطبان شما به چه ویدیوهایی علاقه بیشتری دارند؟ جواب این سؤال می‌تواند باعث شود تا مسیر بهتری را برای پیمودن انتخاب کنید.

2- هشتگ مناسب

هشتگ مناسب

هشتگ در اینستاگرام مانند یک قیف عمل می‌کند و مخاطبین را به سمت محتواهایی که مد نظر دارند، راهنمایی می‌کند. استفاده از هشتگ‌های مناسب و درست باعث می‌شود تا مخاطبین بیشتری محتوای ویدیویی پیج شما را مشاهده کنند. توجه داشته باشید که استفاده از هشتگ‌ها به همین راحتی نیست و باید بر اساس اصولی انجام شود. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که مطلب هشتگ پربازدید را مطالعه کنید.

3- کپشن اصولی

درست است که اینستاگرام، پلتفرمی بر اساس عکس و ویدیوست اما دلیل نمی‌شود که به کپشن توجه نشود. کپشن‌های اصولی، مناسب و جذاب می‌توانند باعث شوند تا میزان بازدید ویدیو افزایش یابد. به عنوان مثال زمانی که در کپشن توضیح کوتاهی در مورد برخی ویدیوها وجود داشته باشد، باعث می‌شود تا آن ویدیو جذاب‌تر باشد و مخاطب بداند دقیقاً چه ویدیویی را مشاهده خواهد کرد. پس به خاطر داشته باشید که برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام نباید به کپشن بی‌توجه باشید و باید به شکلی اصولی و جذاب آن را بنویسید.

4- انتشار در زمان مناسب

پیج‌های مختلف، قشر متفاوتی از کاربران را دارند. همین امر باعث می‌شود تا زمان مناسب برای انتشار پست‌ها در پیج‌های متفاوت با یکدیگر فرق داشته باشد. انتشار ویدیو در زمان مناسب باعث می‌شود تا افراد بیشتری آن را در پست‌های ابتدایی پیج خود مشاهده کنند. معمولاً افراد به چند پست اول فید (Feed) خود بیشتر از سایر پست‌ها اهمیت می‌دهند. همچنین در صورتی که تعداد مناسبی از افراد در زمان کوتاه ویدیو را مشاهده کنند، اینستاگرام آن را در الگوریتم‌های اکسپلور خود قرار می‌دهد. با این کار افراد بیشتری ویدیو را مشاهده خواهند کرد و بازدید ویدیو اینستاگرام افزایش خواهد یافت.

5- افزایش کیفیت به جای کمیت

باید بدانید که بسیاری از پیج‌ها روزانه یک یا چند ویدیوی متفاوت منتشر می‌کنند. اما این کار در نهایت باعث افزایش بازدید و ویو (View) نخواهد شد. به عبارتی این کار بیشتر از این که به جذب مخاطب کمک کند، باعث بی‌علاقگی او به پست‌های شما خواهد شد. معمولاً افراد پیج‌های شلوغی را که تعداد زیادی پست و استوری در روز منتشر می‌کنند، سریع‌تر آنفالو می‌کنند. پس با توجه به نکات گفته شده، پیشنهاد می‌کنیم که به جای این که چندین ویدیو بی‌کیفیت، تکراری و نامناسب را در روز منتشر کنید، زمان بگذارید و ویدیوهای جذاب و باکیفیتی را تولید کنید. انتشار این ویدیوها باعث می‌شوند تا افراد با علاقه بیشتری پست‌های پیج شما را دنبال کنند.

6- افزایش تعامل با مخاطب

افزایش تعامل با مخاطب

روش دیگری که برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام و به طور کلی افزایش جذابیت پیج برای مخاطب می‌توانید از آن استفاده کنید، افزایش تعامل با مخاطبان است. این کار باعث می‌شود تا مخاطبان به پست‌ها و ویدیوهای شما توجه بیشتری داشته باشند. همچنین با انتشار ویدیوهایی که در انتهای آن از مخاطبین سؤالی پرسیده‌اید یا خواسته‌اید که نظرشان را با شما به اشتراک بگذارند، باعث می‌شود تا علاوه بر این که با مخاطب تعامل داشته باشید، ایمپرشن پیج را نیز بالا ببرید. همین امر باعث می‌شود تا در اکسپلور افراد بیشتری در اینستاگرام وارد شوید.

مواردی مانند تولید ویدیو و محتوای جذاب، استفاده از هشتگ مناسب، نوشتن کپشن اصولی، انتشار پست در زمان مناسب و برخی موارد دیگر می‌توانند باعث شوند تا به مرور بازدید ویدیو اینستاگرام و همچنین دنبال‌کننده‌های شما افزایش پیدا کنند.

7- انتشار ویدیوهایی مسابقاتی

در اینستاگرام می‌توانید به روش‌های متفاوتی اقدام به برگزاری مسابقه کنید. یکی از مسابقاتی که می‌توانید برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام از آن استفاده کنید، ویدیویی است که در آن سؤالی پرسیده شده است. کسانی که پیج را فالو کنند یا فالو داشته باشند، ویدیو را مشاهده و لایک کنند و جواب سؤال را در قسمت کامنت برای شما ارسال کنند، در قرعه‌کشی شرکت داده خواهند شد. به قید قرعه به تعدادی از این افراد جایزه دهید. این کار باعث می‌شود تا هم میزان بازدید ویدیو اینستاگرام شما افزایش یابد و هم میزان دنبال‌کننده، لایک و کامنت پیج خود را افزایش دهید.

8- تداوم در تولید محتوای ویدیویی

باید بدانید زمانی که به صورت مداوم اقدام به تولید محتواهای گوناگون مانند ویدیو می‌کنید، مخاطبان بیشتری جذب خواهید کرد. مخاطبان می‌دانند که در هفته چندین پست مناسب و جذاب در پیج شما منتشر خواهد شد. همین امر باعث می‌شود تا به عنوان فالوئر شما باقی بمانند و در هفته چندین بار به پیج شما سر بزنند و ویدیوهای شما را تماشا کنند.


بیشتر بخوانید: ترفندهای تولید محتوای جذاب در اینستاگرام برای افزایش نرخ تعامل

9- استوری کردن پست

با استوری کردن ویدیویی که منتشر کرده‌اید، باعث می‌شوید تا افراد بیشتری از این موضوع اطلاع پیدا کنند. در برخی مواقع، تعداد پست‌های جدید موجود در فید افراد، آن‌قدر زیاد است که ممکن است آن‌ها نتوانند همه آن پست‌های جدید را مشاهده کنند. به همین دلیل می‌توانید پست‌های ویدیویی جذاب خود را استوری کنید تا افراد بیشتری از انتشار آن مطلع شوند و پس از آن، ویدیو را تماشا کنند. این کار باعث می‌شود تا به سادگی بازدید ویدیو اینستاگرام شما افزایش یابد.

عدم جذابیت ویدیو، عدم استفاده از هشتگ و کپشن مناسب، انتشار ویدیو در زمان‌های نامناسب و برخی موارد دیگر می‌توانند باعث شوند تا بازدید ویدیو شما مناسب نباشد.

10- دنبال کردن صفحات مرتبط با موضوع پیج

شاید برای شما این سؤال مطرح شود که با دنبال کردن پیج‌های مشابه چگونه می‌توان میزان بازدید اینستاگرام را بالا برد؟ در پاسخ باید بگوییم که با دنبال کردن پیج‌هایی مشابه پیج خود، به چندین نکته به صورت همزمان دست پیدا می‌کنید. این موارد عبارتند از:

دوستانی همکار

اولین نکته‌ای که با این کار به آن دست پیدا می‌کنید، پیدا کردن چند دوست است که با شما همکار هستند و نه تنها در اینستاگرام فعالیت می‌کنند، بلکه زمینه کاری شبیه به شما دارند. همین امر باعث می‌شود تا با تبادل اطلاعات و ایده با یکدیگر به راهکارهای بهتری برای ساخت ویدیو برسید و پیج خود را به صورت بهتری مدیریت کنید. این کار در نهایت باعث می‌شود که در کنار هم رشد مناسبی را تجربه کنید.

یافتن نقاط ضعف و قوت

وقتی که ویدیوهای مشابه با زمینه‌ای که در آن فعالیت می‌کنید را ببینید، می‌توانید نقاط قوت و ضعف پیج مورد نظر را متوجه شوید. این کار باعث می‌شود که نقاط قوت و ضعف خود را نیز بهتر متوجه شوید. زمانی که این نکات را بدانید می‌توانید برای تقویت بیشتر نقاط قوت و برطرف کردن ضعف‌ها اقدام کنید تا محتوای بهتری تولید کنید.

پیدا کردن مخاطب بیشتر

با دنبال کردن پیج‌های مشابه، به نوعی افرادی را مشاهده خواهید کرد که به این نوع محتوا علاقه دارند. به همین دلیل به جامعه‌ای از مخاطبان بالقوه دسترسی خواهید داشت. در صورتی که آن‌ها پیج شما را مشاهده کنند و بدانند که ویدیوهای باکیفیت‌تر و جذاب‌تری منتشر می‌کنید، احتمالاً شما را دنبال خواهند کرد.

11- خرید بازدید ویدیو اینستاگرام

بسیاری افراد برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام از روش ساده‌تری استفاده می‌کنند. آن‌ها به جای این که به دنبال افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام به صورت ارگانیک باشند، اقدام به خرید ویو می‌کنند. با استفاده از این روش با پرداخت مقداری هزینه در زمان کوتاهی میزان بازدید ویدیو اینستاگرام شما به شدت افزایش خواهد یافت.

خرید ویو در اینستاگرام باعث می‌شود تا در دراز مدت با مشکلات بسیار متفاوتی مانند کاهش اعتبار پیج، عدم ورود به اکسپلور و حتی بن شدن مواجه شوید.

آیا خرید بازدید ویدیو برای پیج مخرب است؟

برای این که بتوان این موضوع را به طور صحیح بررسی کرد، باید به چند بخش متفاوت پرداخت. در ادامه این بخش‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

عدم ورود به بخش اکسپلور

عدم ورود به بخش اکسپلور

باید بدانید که خرید لایک، کامنت و بازدید ویدیو اینستاگرام باعث ورود شما به بخش اکسپلور اینستاگرام نخواهد شد. همین امر باعث می‌شود یکی از رقابتی‌ترین بخش‌های اینستاگرام را از دست بدهید. معمولاً بسیاری از پیج‌های اینستاگرام، پس از اندکی که مورد توجه افراد مناسبی قرار می‌گیرند و افراد به آن پیج توجه می‌کنند، به بخش اکسپلور وارد می‌شوند. با ورود به بخش اکسپلور افراد بیشتری محتوای پیج شما را مشاهده خواهند کرد. این کار علاوه بر این که بازدید پست‌ها و ویدیوهای پیج شما را به صورت ارگانیک بالا می‌برد، می‌تواند باعث افزایش دنبال‌کننده نیز شود.

کاهش اعتبار

بسیاری تصور می‌کنند که تنها افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام باعث افزایش اعتبار پیجشان خواهد شد. اما باید بدانند در صورتی که تنها بازدید ویدیو اینستاگرام بالا باشد و تعداد لایک، کامنت و به صورت کلی ایمپرشن پیج پایین باشد، نه تنها باعث افزایش اعتبار پیج نخواهد شد، بلکه از میزان آن خواهد کاست. بسیاری در این زمان اقدام به خرید لایک، کامنت و موارد دیگر می‌کنند تا بتوانند کمبودها را جبران کنند اما به مرور هزینه‌های خود را افزایش داده‌اند، بدون این که بازخورد مناسبی را که دوست دارند دریافت کنند.

افزایش احتمال بن شدن

یکی دیگر از مشکلاتی که پس از خرید ویو در اینستاگرام ممکن است با آن مواجه شوید، بن شدن توسط خود اینستاگرام است. اینستاگرام نسبت به اکانت‌های فیک بسیار حساس است و زمانی که متوجه شود شما لایک، کامنت، دنبال‌کننده و بازدید ویدیو اینستاگرام فیک داشته باشید، شما را بن خواهد کرد. این مشکل می‌تواند به روند کاری شما صدمات بسیاری وارد کند. حتی در مواردی اینستاگرام بسیار شدید برخورد می‌کند و به طور کلی پیج را مسدود می‌کند. این کار باعث می‌شود که نه تنها از خرید بازدید اینستاگرام سودی نکرده باشید، بلکه تمام تلاش‌هایتان از بین برود و مجبور شوید تا پیجتان را از اول بسازید.


بیشتر بخوانید: شادوبن اینستاگرام (Shadowban) چیست

عدم همکاری سایر پیج‌ها با شما

متوجه شدن این نکته که یک پیج دنبال‌کننده، لایک، کامنت و ویوی فیک دارد، کار بسیار سختی نیست و تنها نیاز به استفاده از چند ابزار و دقت در آمار پیج دارد. بسیاری از همکاران شما در اینستاگرام به راحتی می‌توانند متوجه این نکات شوند. همین امر باعث خواهد شد تا از میزان علاقه آن‌ها به همکاری با شما به شدت کاسته شود.

معمولاً پیج‌هایی که بر اساس اصول اینستاگرام پیشرفت کرده‌اند، حاضر به تبادل و همکاری با پیج‌هایی نیستند که اقدام به خرید دنبال‌کننده، لایک، کامنت و بازدید ویدیو اینستاگرام به صورت فیک کرده‌اند. به همین دلیل با خرید ویو فیک شاید در ابتدا سرعت پیشرفت شما زیاد شود اما در طولانی‌مدت مشکلات بیشتری در خصوص همکاری با دیگران برای شما پیش خواهد آمد.

مشاهده آمار بازدید ویدیو اینستاگرام

برای این که بتوانید آمار بازدید ویدیو اینستاگرام را مشاهده کنید، باید پیج شما بیزینس یا کاری باشد. برای این که پیج شخصی خود را به بیزینس یا کاری تبدیل کنید، باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 1. ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شوید و در اینستاگرام به بخش پروفایل خود بروید.
 2. در بخش پروفایل با استفاده از گزینه سه خط، بخش تنظیمات را باز کنید.
 3. در منویی که باز می‌شود، با لمس گزینه (Account) به بخش بعدی بروید.
 4. در این بخش گزینه (Switch to Professional Account) را پیدا و انتخاب کنید.
 5. در این بخش گزینه‌ای برای تبدیل اکانت شخصی به تجاری یا کاری (Business) وجود دارد.
 6. با انتخاب این گزینه اینستاگرام حساب را تجاری می‌کند و گزینه‌های جدیدی مانند دکمه تماس و بخش (Insight) به پیج شما افزوده خواهد شد.
 7. پس از این که اکانت شما تجاری شد، باید از میان گزینه‌های موجود، حیطه فعالیت خود را انتخاب کنید.
 8. اکنون شما می‌توانید برخی اطلاعات مانند ایمیل، شماره تماس، لوکیشن و چند مورد دیگر را به صورت دلخواه وارد کنید.
 9. با انتخاب گزینه (Next)، می‌توانید اکانت اینستاگرام خود را به فیسبوک متصل کنید و پس از آن پیج شما به کاری تبدیل شده است.

پس از این که پیج خود را به کاری تغییر دادید، می‌توانید به بخش (Insight) مراجعه کنید. در این بخش به راحتی می‌توانید علاوه بر بازدید ویدیو اینستاگرام، به بسیاری از آمارهای دیگر نیز دسترسی داشته باشید. در این بخش می‌توانید میزان ایمپرشن و فعالیت فالوئرها، چه تعداد از فالوئرهایتان پست‌ها را دیده‌اند و چه تعداد از افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند به مشاهده پست‌های مختلف شما پرداخته‌اند را مشاهده کنید. این‌ها تنها بخشی از آمارها و مواردی است که در این بخش می‌توانید مشاهده کنید.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  جمع‌بندی

  • بازدید ویدیو اینستاگرام یکی از مواردی است که باعث می‌شود تا میزان اعتبار پیج افزایش یابد.
  • هر چه میزان بازدید ویدیو، لایک، کامنت و دنبال‌کننده یک پیج افزایش یابد، آن پیج می‌تواند موفق‌تر شود و هزینه بیشتری برای تبلیغات دریافت کند.
  • راه‌های متفاوتی برای افزایش بازدید ویدیو اینستاگرام وجود دارد. از این راه‌ها می‌توان به افزایش کیفیت ویدیو، ساخت ویدیوهای جذاب، استفاده از هشتگ و کپشن مناسب، تعامل و همکاری با پیج‌های مشابه و انتشار ویدیو در ساعت‌های مناسب اشاره کرد.
  • همکاری با پیج‌های مشابه باعث پیدا کردن دوستانی می‌شود که همکار هستند. همچنین با این روش می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را بهتر متوجه شوید و مخاطبان بالقوه بیشتری داشته باشید.
  • یکی از راه‌هایی که برخی پیج‌ها برای رشد سریع‌تر می‌کنند، خرید بازدید فیک در اینستاگرام است.
  • خرید ویو فیک باعث بروز مشکلاتی مانند کاهش اعتبار پیج، عدم همکاری پیج‌های دیگر با پیج شما و همچنین احتمال بن شدن توسط اینستاگرام می‌شود.
  • با تبدیل پیج شخصی به کاری، می‌توانید به بخش (Insight) دسترسی داشته باشید.
  • در بخش (Insight) می‌توانید به آمارهای بسیاری مانند میزان بازدید ویدیو اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

  پرسش‌های پرتکرار

  منابع

  viduate

  brandetize

  Later

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.