آموزش ذخیره لایو اینستاگرام با 6 روش ساده

0

ذخیره لایو اینستاگرام یکی از چالش‌هایی است که اسوها پس از پخش مستقیم از روی صفحه ناپدید شده و اگر ندانید چطور آنها را سیو (save) کنید، از دست‌شان خواهید داد. هدف شما از پیوستن به این رسانه هر چه که باشد، مطمئناً دوست دارید مانند یک ادمین حرفه‌ای به تمام زیر و بم اینستاگرام تسلط داشته باشید. در ادامه این مقاله از مجله پادرو قرار است نحوه ذخیره کردن لایو اینستاگرام را به چندین روش مختلف آموزش دهیم.

ذخیره لایو اینستاگرام دیگران

محتواهای ویدیویی به‌عنوان محتواهای جذاب، در سال‌های اخیر مورد توجه بوده‌اند. خصوصاً ویژگی پخش زنده یا لایو (Live) در اینستاگرام که در حال حاضر یکی از پراستفاده‌ترین محتوای موجود در اینترنت محسوب می‌شود. احتمالاً می‌دانید که لایوها پس از 24 ساعت ناپدید می‌شوند، اما در بسیاری از مواقع کاربران اینستاگرام دوست دارند که لایو دیگران، خصوصاً کسانی که آن‌ها را دنبال می‌کنند و محتوای آن‌ها برای‌شان مفید است را ذخیره کنند. ذخیره لایو اینستاگرام دیگران به هر منظوری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

اما متأسفانه قابلیت ذخیره لایو اینستاگرام از سوی این پلتفرم برای کاربران فراهم نشده است و این مشکل را می‌توان به لیست بلند بالای مشکلات اینستاگرام مانند ذخیره پست و استوری اینستاگرام در گالری یا امکان کپی کردن کپشن قرار داد. البته رفع این موانع به کمک هزاران برنامه و نرم‌افزار به خوبی امکان‌پذیر است، هرچند که نمی‌توان از طریق خود اینستاگرام و به‌صورت مستقیم این کار را انجام داد.

شما برای حل این مشکل می‌توانید به‌راحتی و با نصب چند برنامه دانلودکننده ویدیو، چه برای اینستاگرام و چه برای سایر پلتفرم‌ها از ویدیو لایو استفاده کنید، بدون اینکه دردسر زیادی را متحمل شوید. هر یک از برنامه‌های ذکر شده برای دانلود و ذخیره لایو در دستگاه خاصی کارایی دارند.

برخی برای گوشی‌های آیفون استفاده می‌شوند، این در حالی است که بعضی هم قابلیت استفاده برای سیستم‌های کامپیوتری دارند. در ادامه مقاله به صورت مجزا به هر یک از این موارد می‌پردازیم. همچنین می‌توانید از طریق قابلیت اسکرین رکورد (screen recorder) گوشی خود برای ضبط کردن لایو اینستاگرام استفاده کنید.

ذخیره لایو اینستاگرام دیگران

ذخیره لایو اینستاگرام در گالری

پیش از این، زمانی که پخش زنده اینستاگرام به پایان می‌رسید، با زدن روی دکمه ضربدر یا end video قابلیت دانلود لایو در دسترس کاربران قرار می‌گرفت. با آپدیت جدید اینستاگرام، اکنون پس از اتمام ویدیو این گزینه‌ دیگر مشاهده نمی‌شود. تنها می‌توانید با استفاده از گزینه share، پخش زنده خود را پست و سپس در صورت نیاز آن را ذخیره کنید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام خودم

زمانی‌که پای تلگرام به‌عنوان رقیب سرسخت اینستاگرام به میان می‌آید، این امکان برای شما ایجاد می‌شود تا با استفاده از این پلتفرم بتوانید عکس‌ها و تصاویر موجود در اینستاگرام را دانلود کنید. در بین تمامی قابلیت‌های تلگرام، ویژگی ربات‌های آن از اهمیت زیادی برخوردار هستند. ویژگی‌هایی که در بسیاری از مواقع موانع پیش روی شما را حل می‌کنند.

این ربات‌ها هستند که به‌راحتی می‌توانند برای دانلود پست‌های اینستاگرام به شما کمک کنند. اما آیا قابلیت ذخیره لایو اینستاگرام هم از این طریق وجود دارد؟ تنها در یک صورت می‌توانید نسبت به ذخیره لایو اینستاگرام در تلگرام اقدام کنید. آن هم زمانی‌که که لینک ویدیو مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید.


پیشنهاد مقاله: لایو تمرینی اینستاگرام و زمان بندی آن برای تست شرایط

هنگامی‌که برگزارکننده لایو، ویدیو پخش زنده خود را در استوری با سایر مخاطبین به اشتراک گذاشت، نسبت به دریافت و کپی لینک ویدیو اقدام کنید. در صورت دسترسی به لینک، برای ذخیره لایو در تلگرام طبق یکی از مراحل زیر پیش بروید:

نحوه دانلود لایو اینستاگرام در تلگرام بدون ربات

 1. وارد برنامه اینستاگرام خود شوید.
 2. ویدیو لایو مورد نظر را جستجو و آن را پخش کنید.
 3. در مرحله بعد، همزمان با پخش ویدیو باید روی قسمت سه نقطه سمت راست در بالای صفحه کلیک کنید تا بتوانید به پیوند یا لینک دسترسی داشته باشید.
 4. بعد از کپی کردن لینک، وارد تلگرام خود شوید.
 5. در صفحه چت یکی از دوستان خود یا صفحه ذخیره خود در تلگرام وارد شوید و لینک را در قسمت چت وارد و آن را ارسال کنید.
 6. در انتها نیز روی بخش سه نقطه کلیک کنید تا بتوانید ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کرده و در گالری ذخیره کنید.

نکته: از این روش می‌توانید برای ذخیره عکس‌های اینستاگرام هم استفاده کنید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام به کمک ربات تلگرام

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام به کمک ربات تلگرام

 1. وارد برنامه اینستاگرام خود شوید و ویدیو مورد نظر را دانلود کنید.
 2. پس از پخش ویدیو روی بخش سه نقطه کلیک کرده تا درست مثل مرحله قبل پیوند مورد نظر را کپی کرده باشید.
 3. حالا به تلگرام خود وارد شوید و ربات (instasave) را پیدا کنید.
 4. برای یافتن این ربات کافی است نام آن را به کمک عبارت (@) در بخش جستجو وارد کنید.
 5. پس یافتن ربات مورد نظر باید روی عبارت (instasave) کلیک کنید تا ربات اجرا شود.
 6. پس از انتخاب زبان باید لینک ویدیو کپی شده را در بخش چت وارد کنید.
 7. طولی نخواهد کشید که ربات مورد نظر یک تصویر قابل دانلود از لینک ارائه شده را با شما به اشتراک می‌گذارد.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در استوری

همان‌طور که گفتیم برای استفاده از این قابلیت باید قبل از هر چیزی از نسخه جدید اینستاگرام استفاده کنید. اینستاگرام به‌عنوان پیدا کردن راهی جدید برای تعامل کاربران با شما، با ایده گرفتن از فیس‌بوک گزینه ذخیره لایو در استوری را برای افراد پس از پایان رویداد پخش زنده فراهم کرده است. بنابراین بعد از اتمام لایو خود قادر خواهید بود تا آن را در پروفایل و فید پیج با سایر دنبال‌کنندگان به اشتراک بگذارید.


مقاله مرتبط: چند راهکار کلیدی برای افزایش فالوور با لایو اینستاگرام

برای انجام این کار باید پس از پایان یافتن پخش زنده روی گزینه (Share Video) کلیک کنید. بعد از کلیک کردن روی این گزینه با طی کردن مراحل آن قادر خواهید بود تا لایو پخش شده را به بخش استوری خود اضافه کنید.

برنامه ذخیره لایو اینستاگرام در آیفون

اگر صاحب گوشی آیفون یا آیپد هستید، می‌توانید با استفاده از روشی که در اینجا معرفی می‌کنیم، نسبت به ذخیره لایو خود اقدام کنید. می‌توانید مانند هر سیستم دیگر از برنامه (screen recorder) کمک بگیرید. برای این کار باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. در مرحله اول باید وارد تنظیمات دستگاه آیفون خود شوید و بخش (Control Center) را انتخاب کنید.
 2. در این مرحله باید ضبط خود را سفارشی‌سازی کنید، به همین علت باید گزینه (Customize Controls) را انتخاب کنید.
 3. حالا روی علامت (+) کلیک کنید و پس از آن به بخش کنترل سنتر برگردید.
 4. پس از اطمینان از وضعیت فعال برنامه روی گزینه (home) کلیک کنید تا به صفحه اصلی بازگردید.
 5. آیکون دوربین را پیدا کرده، روی آن کلیک کنید و سپس برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 6. در ادامه باید پخش لایو مورد نظر خود را پیدا کنید.
 7. بعد از پیدا کردن رویداد مورد نظر باید روی (screen recorder) کلیک کنید تا با شمارش معکوس عملیات ضبط آغاز شود.
 8. برای شروع ضبط روی لایو مورد نظر کلیک کنید تا وارد آن شوید.
 9. در انتها نیز باید روی توقف ضبط کلیک کنید.

نکته: دقت داشته باشید که این برنامه تمام اتفاقات رخ داده در لایو را به همراه صدا ذخیره خواهد کرد.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در کامپیوتر

ضبط لایو اینستاگرام در کامپیوتر

همانطور که مشاهده کردید، شما با استفاده از دستگاه‌های مختلف قادر خواهید بود که لایو خود یا دیگران را ذخیره کنید. برای ذخیره کردن لایو می‌توانید از کامپیوتر خود نیز کمک بگیرید.

یک روش ساده برای ذخیره پخش زنده اینستاگرام در ویندوز و مک وجود دارد و آن استفاده از مرورگر کروم است. برای استفاده از این برنامه و وارد شدن به فروشگاه آن باید یک آدرس جیمیل داشته باشید. پس از آن می‌توانید به چندین برنامه کمکی مختلف دسترسی داشته باشید. برای ذخیره لایو در اینستاگرام باید برنامه (IG) فروشگاه وب کروم را باز کنید و طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. پس از باز کردن برنامه، استوری‌ها را در آن جستجو کنید.
 2. دقت کنید که لایو باید به صورت استوری در پیج مورد نظر ذخیره شده باشد.
 3. حالا روی گزینه (add to chrome) کلیک کنید.
 4. پس از آن پیغامی به شما نشان داده می‌شود که باید در آن روی (Add extension) کلیک کنید.
 5. در ادامه پیام دیگری مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده نصب افزونه مورد نظر بر روی سیستم است.
 6. اگر مراحل را به درستی طی کرده باشید شاهد اضافه شدن آیکون برنامه در کنار نوار آدرس گوگل خود خواهید بود.
 7. بعد از آن وارد برنامه اینستاگرام شوید و لایو مورد نظر خود از طریق (Watch Live Video) انتخاب کنید.
 8. حالا باید با کلیک روی بخش دانلود با عبارت انگلیسی آن، رویداد پخش زنده مورد نظر خود را بارگیری کنید.
 9. در این بخش باید به صفحه بعدی رفته و گزینه (Get Downloader) را انتخاب کنید.
 10. بعد از طی این مراحل باید فایل (exe) را اجرا و در نهایت روی عبارت (Accept) کلیک کنید.
 11. برای اتمام کار هم می‌توانید فایل بارگیری شده را در محل مورد نظر در دستگاه کامپیوتر خود ذخیره کنید.

نحوه استفاده از لایو اینستاگرام

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد، شاید بخواهید برای ارائه لایو خود تنظیماتی را انجام دهید تا به‌صورت کاملاً حرفه‌ای، رویداد پخش زنده خود را مدیریت کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید برای استفاده هرچه بهتر از لایو خود آنها را به‌کار بگیرید:

۱. مخفی کردن لایو برای بعضی افراد

شاید بخواهید لایو خود را تنها برای افراد خاص نمایش دهید. در این صورت می‌توانید با انجام تنظیمات خاصی این کار را انجام دهید. برای این کار باید به بخش تنظیمات استوری خود بروید و از بخش (Hide story from) افرادی را که دوست ندارید لایو شما را مشاهده کنند، از لیست تماشا حذف کنید.

جالب است بدانید که امروزه یکی از بهترین راهکارها برای فروش بیشتر در اینستاگرام، استفاده از لایو است؛ اگر علاقمند هستید تا از این روش بی‌نظیر استفاده کنید، مقاله آموزش بازاریابی در لایو اینستاگرام برای افزایش فروش را از دست ندهید!

۲. کنترل نظرات و کامنت‌ها در لایو

هیچ می‌دانستید که می‌توانید به راحتی نظرات و کامنت‌های افراد حضور یافته در لایو را مدیریت کنید؟ در همه مواقع شما شاهد نظرات مثبت و سازنده در لایو خود نیستید. پس برای جلوگیری از ایجاد فضای متشنج یا نامناسب، می‌توانید با رفتن به پروفایل و بخش نظرات، کلماتی را که دوست ندارید نمایش داده شوند، از ویدیو لایو خود پنهان کنید.

شما حتی می‌توانید قابلیت نظر دادن در لایو خود را به کل غیرفعال کنید. در چنین حالتی تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی بخش سه نقطه کلیک کنید و بخش کامنت را انتخاب کنید. سپس این عملکرد را خاموش کنید.

شما حتی می‌توانید نظر مورد علاقه خود را در لایو پین کنید. برای انجام این کار باید زمانی که یک نظر ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. سپس گزینه (Pin Comment) را انتخاب کنید. اگر بخواهید پین خود را خاموش کنید هم باید با کلیک کردن روی بخش پین، این قابلیت را از روی صفحه حذف کنید. برای کنترل و مدیریت لایو خود می‌توانید با استفاده از انجام برخی تنظیمات قابلیت‌های رویداد پخش زنده خود را سفارشی‌سازی کنید.

ضبط لایو اینستاگرام

سخن آخر

لایو اینستاگرام یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود که در یکی دو سال اخیر محبوبیت زیادی را به‌دست آورده است. اینستاگرام هیچ راه مستقیمی برای ذخیره لایو اینستاگرام دیگران قرار نداده است، هرچند قادر خواهید بود تنها با چند حرکت ساده رویداد پخش زنده خود را در گالری یا استوری ذخیره کنید. در این مقاله به بررسی روش‌های ذخیره لایو اینستاگرام پرداختیم، اگر روش دیگری برای انجام این‌کار سراغ دارید، حتماً با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  سوالات متداول ذخیره لایو اینستاگرام

  نحوه ذخیره لایو اینستاگرام چگونه است؟
  برای ذخیره لایو باید ابتدا پس از اتمام پخش زنده روی گزینه end video بزنید و سپس با استفاده از گزینه share آن را در اینستاگرام خود پست کنید یا در پلتفرم‌های دیگر به اشتراک بگذارید.

  نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در تلگرام چگونه است؟
  برای ذخیره لایو از طریق تلگرام می‌توانید از دو روش کمک بگیرید. برای این کار باید لینک ویدیو استوری شده را کپی کنید و آن را در صفحه چت یکی از دوستان خود وارد کنید. در روش دوم باید از ربات مخصوص تلگرام با نام (instasave) کمک بگیرید.

  نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در استوری چگونه است؟
  برای انجام این کار باید پس از پایان یافتن پخش زنده روی گزینه Share Video کلیک کنید. بعد از کلیک کردن روی این گزینه با طی کردن مراحل آن قادر خواهید بود تا لایو پخش شده را به بخش اپست و سپس استوری خود اضافه کنید.

  نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در آیفون است؟
  اگر صاحب گوشی آیفون یا آیپد هستید، می‌توانید با استفاده از برنامه screen recorder این کار را انجام دهید.

  منابع:

  mobigyaan

  wethegeek

  lifetimecreate

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.