آموزش ذخیره لایو اینستاگرام با 6 روش ساده

0

قابلیت‌های متنوع اینستاگرام از جمله عواملی هستند که باعث محبوبیت این پلتفرم جهانی شده‌اند. یکی از این ویژگی‌ها، قابلیت پخش زنده یا لایو در این شبکه اجتماعی است. ذخیره لایو اینستاگرام یکی از دغدغه‌های افرادی است که به نحوی مشغول استفاده جدی از اینستاگرام هستند زیرا لایوها پس از پخش مستقیم از روی صفحه ناپدید می‌شوند. هدف شما از پیوستن به این رسانه هر چه که باشد، مطمئناً دوست دارید مانند یک ادمین حرفه‌ای به تمام زیروبم اینستاگرام تسلط داشته باشید. به همین دلیل قرار است در اینجا نحوه ذخیره لایو اینستاگرام را به چندین روش مختلف برای شما بازگو کنیم.

ذخیره لایو اینستاگرام دیگران

ذخیره لایو اینستاگرام دیگران

محتواهای ویدیویی به دلیل جذابیت‌های خود در سال‌های اخیر مورد توجه بوده‌اند. خصوصاً ویژگی پخش زنده یا لایو در اینستاگرام که در حال حاضر یکی از پراستفاده‌ترین محتوای موجود در اینترنت محسوب می‌شود. احتمالاً می‌دانید که لایوها پس از 24 ساعت ناپدید می‌شوند، اما در بسیاری از مواقع کاربران اینستاگرام دوست دارند که لایو دیگران را خصوصاً کسانی که آن‌ها را دنبال می‌کنند و از این دنبال‌کردن چیزی عایدشان می‌شود، ذخیره کنند. ذخیره لایو اینستاگرام دیگران به هر منظوری می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

اما متأسفانه قابلیت ذخیره لایو اینستاگرام از سوی این پلتفرم برای کاربران فراهم نشده است و این مشکل را می‌توان به لیست بلند بالای مشکلات اینستاگرام مانند ذخیره پست و استوری اینستاگرام در گالری یا امکان کپی کردن کپشن قرار داد. البته رفع این موانع به کمک هزاران برنامه و نرم‌افزار به خوبی امکان‌پذیر است، هرچند که نمی‌توان از طریق خود اینستاگرام و به صورت مستقیم این کار را انجام داد.

شما برای دور زدن این مشکل می‌توانید به راحتی و با نصب چند برنامه دانلودکننده ویدیو چه برای اینستاگرام و چه برای سایر پلتفرم‌ها از ویدیو لایو استفاده کنید، بدون اینکه دردسر زیادی را متحمل شوید. هر یک از برنامه‌های ذکر شده برای دانلود و ذخیره لایو در دستگاه خاصی کارایی دارند. برخی برای گوشی‌های آیفون استفاده می‌شوند، این در حالی است که بعضی هم قابلیت استفاده برای سیستم‌های کامپیوتری دارند. در ادامه مقاله به صورت مجزا به هر یک از این مواد به صورت موردی و جداگانه می‌پردازیم.

ذخیره لایو اینستاگرام در گالری

برای ذخیره لایو اینستاگرام باید به پخش زنده مورد نظر خود وارد شوید. در انتها پیغامی از سوی اینستاگرام به شما ارائه می‌شود و در آن پیشنهاد می‌شود که ویدیو زنده خود را در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید. البته این قابلیت تنها برای خودتان فعال است. به این معنی که فقط می‌توانید لایو پیج خود را پس از اتمام ذخیره کنید، آن هم در صورتی که آخرین نسخه اینستاگرام را به‌روزرسانی کرده باشید. برای ذخیره لایو اینستاگرام به این شکل قبل از اینکه بخواهید آن را در استوری ذخیره کنید، می‌توانید به قسمت گوشه سمت راست بالای صفحه بروید و از دکمه (Save) آن برای ذخیره کردن لایو خود در گالری استفاده کنید.


بیشتر بخوانید: چطور از استوری اینستاگرام در قیف فروش استفاده کنیم؟

بنابراین برای انجام این کار تنها کافی است روی گزینه (Save) کلیک کنید تا بتوانید از این قابلیت نهایت استفاده را ببرید و لایو را در رول دوربین خود ذخیره کنید. از نکات مهم هنگام ذخیره لایو اینستاگرام در گالری این است که اگر پخش زنده را قبل از ذخیره کردن به اشتراک بگذارید، راهی برای ذخیره آن وجود نخواهد داشت. از طرفی اگر از آن گروه افرادی هستید که از چند دستگاه مختلف برای دسترسی به حساب یا حساب‌های اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، باید توجه داشته باشید که لایو شما تنها در دستگاهی ذخیره می‌شود که با آن پخش زنده را اجرا و ذخیره کرده‌اید.

برای ذخیره لایو اینستاگرام در گالری می‌توانید قبل از به اشتراک‌گذاری آن در استوری یا حذف آن، از گزینه ذخیره سمت راست بالای صفحه استفاده کنید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام خودم

شاید این پرسش برای شما پیش بیاید که نحوه ذخیره لایو اینستاگرام خودم چگونه خواهد بود؟ برای این کار باید طبق مراحل ذکر شده عمل کنید. اما اگر لایوی را برگزار کرده‌اید، برای مشاهده آن باید روی نمایه خود ضربه بزنید. سپس برای آرشیو کردن آن باید از گزینه ذخیره استفاده کنید. وقتی که از قابلیت لایو برنامه خود استفاده می‌کنید، می‌توانید پخش زنده را به روش اعلام شده در گالری ذخیره کنید و سپس از آن به عنوان یک پست معمولی یا استوری در برنامه‌های خود استفاده کنید.

البته به این نکته توجه داشته باشید که ذخیره پخش زنده اینستاگرام با تمام محتویات آن امکان‌پذیر است. به این معنا که چیزی که شما ذخیره می‌کنید، شامل تمام اتفاقاتی است که در طول اجرای لایو برای شما رخ داده است. این نه تنها شامل صحبت‌های شما می‌شود، بلکه تمامی پرسش‌ها، نظرات، لایک‌ها و کامنت‌های دیگران را نیز شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: نصب مجدد اینستاگرام حذف شده

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در تلگرام

زمانی که پای تلگرام به عنوان رقیب سرسخت اینستاگرام به میان می‌آید، این امکان برای شما ایجاد می‌شود تا با استفاده از این پلتفرم بتوانید عکس‌ها و تصاویر موجود در اینستاگرام را دانلود کنید. در بین تمامی قابلیت‌های تلگرام، ویژگی ربات‌های آن از اهمیت زیادی برخوردار هستند. ویژگی‌هایی که در بسیاری از مواقع موانع پیش روی شما را حل می‌کنند. این ربات‌ها هستند که به راحتی می‌توانند برای دانلود پست‌های اینستاگرام به شما کمک کنند. اما آیا قابلیت ذخیره لایو اینستاگرام هم از این طریق وجود دارد. تنها در یک صورت شما می‌توانید نسبت به ذخیره لایو اینستاگرام در تلگرام اقدام کنید. آن هم در صورتی است که لینک ویدیو مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید.

شما می‌توانید زمانی که برگزارکننده لایو، ویدیو پخش زنده خود را در استوری با سایر مخاطبین به اشتراک گذاشت، نسبت به دریافت و کپی لینک ویدیو اقدام کنید. در صورت دسترسی به لینک برای ذخیره لایو در تلگرام طبق یکی از مراحل زیر پیش بروید.

نحوه دانلود لایو اینستاگرام در تلگرام بدون ربات

 1. وارد برنامه اینستاگرام خود شوید.
 2. ویدیو لایو مورد نظر را جستجو و آن را پخش کنید.
 3. در مرحله بعد، همزمان با پخش ویدیو باید روی قسمت سه نقطه سمت راست در بالای صفحه کلیک کنید تا بتوانید به پیوند یا لینک دسترسی داشته باشید.
 4. بعد از کپی کردن پیوند، وارد تلگرام خود شوید.
 5. در صفحه چت یکی از دوستان خود یا صفحه ذخیره خود در تلگرام وارد شوید و لینک را در قسمت چت وارد و آن را ارسال کنید.
 6. در انتها نیز روی بخش سه نقطه کلیک کنید تا بتوانید ویدیو مورد نظر خود را انتخاب کرده و در گالری ذخیره کنید.

نکته: از این روش می‌توانید برای ذخیره عکس‌های اینستاگرام هم استفاده کنید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام به کمک ربات تلگرام

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام به کمک ربات تلگرام

 1. وارد برنامه اینستاگرام خود شوید و ویدیو مورد نظر را دانلود کنید.
 2. پس از پخش ویدیو روی بخش سه نقطه کلیک کرده تا درست مثل مرحله قبل پیوند مورد نظر را کپی کرده باشید.
 3. حالا به تلگرام خود وارد شوید و ربات (instasave) را پیدا کنید.
 4. برای یافتن این ربات کافی است نام آن را به کمک عبارت (@) در بخش جستجو وارد کنید.
 5. پس یافتن ربات مورد نظر باید روی عبارت (instasave) کلیک کنید تا ربات اجرا شود.
 6. پس از انتخاب زبان باید لینک ویدیو کپی شده را در بخش چت وارد کنید.
 7. طولی نخواهد کشید که ربات مورد نظر یک تصویر قابل دانلود از لینک ارائه شده را با شما به اشتراک می‌گذارد.
 8. برای ذخیره لایو اینستاگرام به کمک تلگرام می‌توانید لینک ویدیو را در تلگرام کپی کنید یا از ربات (instasave) این پلتفرم کمک بگیرید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در استوری

همانطور که گفتیم برای استفاده از این قابلیت باید قبل از هر چیزی از نسخه جدید اینستاگرام استفاده کنید. به عبارتی مالک اینستاگرام به عنوان پیدا کردن راهی جدید برای تعامل مردم با دوستان خود، با ایده گرفتن از فیس‌بوک گزینه ذخیره لایو در استوری را برای افراد پس از پایان رویداد پخش زنده فراهم کرده است. بنابراین بعد از اتمام لایو خود قادر خواهید بود تا آن را در نمایه و فید پیج با سایر دنبال‌کنندگان به اشتراک بگذارید.


بیشتر بخوانید: ترفندهای تولید محتوای جذاب در اینستاگرام برای افزایش نرخ تعامل

برای انجام این کار باید پس از پایان یافتن پخش زنده روی گزینه (Share Video) کلیک کنید. بعد از کلیک کردن روی این گزینه با طی کردن مراحل آن قادر خواهید بود تا لایو پخش شده را به بخش استوری خود اضافه کنید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در آیفون

اگر صاحب گوشی آیفون یا آیپد هستید، می‌توانید با استفاده از روشی که در اینجا به معرفی آن می‌پردازیم، نسبت به ذخیره لایو خود اقدام کنید. می‌توانید مانند هر سیستم دیگر از برنامه (screen recording) کمک بگیرید. برای این کار باید طبق مراحل زیر پیش بروید.

 1. در مرحله اول باید وارد تنظیمات دستگاه آیفون خود شوید و بخش (Control Center) را انتخاب کنید.
 2. در این مرحله باید ضبط خود را سفارشی‌سازی کنید، به همین علت باید گزینه (Customize Controls) را انتخاب کنید.
 3. حالا روی علامت (+) کلیک کنید و پس از آن به بخش کنترل سنتر برگردید.
 4. پس از اطمینان از وضعیت فعال برنامه روی گزینه (home) کلیک کنید تا به صفحه اصلی بازگردید.
 5. آیکون دوربین را پیدا و روی آن کلیک کنید و سپس برنامه اینستاگرام را باز کنید.
 6. در ادامه باید پخش لایو مورد نظر خود را پیدا کنید.
 7. بعد از پیدا کردن رویداد مورد نظر باید روی (screen recording) کلیک کنید تا با شمارش معکوس عملیات ضبط آغاز شود.
 8. برای شروع ضبط روی لایو مورد نظر کلیک کنید تا وارد آن شوید.
 9. در انتها نیز باید روی توقف ضبط کلیک کنید.

نکته: دقت داشته باشید که این برنامه تمام اتفاقات رخ داده در لایو را به همراه صدا ذخیره خواهد کرد.

برای ذخیره لایو در اینستاگرام می‌توان به روش‌های مختلف از جمله ربات تلگرام یا برنامه (screen recording) کمک بگیرید.

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در کامپیوتر

نحوه ذخیره لایو اینستاگرام در کامپیوتر

همانطور که مشاهده کردید، شما با استفاده از دستگاه‌های مختلف قادر خواهید بود که لایو خود یا دیگران را ذخیره کنید. برای ذخیره کردن لایو می‌توانید از کامپیوتر خود نیز کمک بگیرید.

یک روش ساده برای ذخیره پخش زنده اینستاگرام در ویندوز و مک وجود دارد و آن استفاده از مرورگر کروم است. برای استفاده از این برنامه و وارد شدن به فروشگاه آن باید یک شناسه جیمیل داشته باشید. پس از آن است که می‌توانید به چندین برنامه کمکی مختلف دسترسی داشته باشید. برای ذخیره لایو در اینستاگرام باید برنامه (IG) فروشگاه وب کروم را باز کنید و طبق مراحل زیر پیش بروید.

 1. پس از باز کردن برنامه، استوری‌ها را در آن جستجو کنید.
 2. دقت کنید که لایو باید به صورت استوری در پیج مورد نظر ذخیره شده باشد.
 3. حالا روی گزینه (add to chrome) کلیک کنید.
 4. پس از آن پیغامی به شما نشان داده می‌شود که باید در آن روی (Add extension) کلیک کنید.
 5. در ادامه پیام دیگری مشاهده خواهید کرد که نشان‌دهنده نصب افزونه مورد نظر بر روی سیستم است.
 6. اگر مراحل را به درستی طی کرده باشید شاهد اضافه شدن آیکون برنامه در کنار نوار آدرس گوگل خود خواهید بود.
 7. بعد از آن وارد برنامه اینستاگرام شوید و لایو مورد نظر خود از طریق (Watch Live Video) انتخاب کنید.
 8. حالا باید با کلیک روی بخش دانلود با عبارت انگلیسی آن، رویداد پخش زنده مورد نظر خود را بارگیری کنید.
 9. در این بخش باید به صفحه بعدی رفته و گزینه (Get Downloader) را انتخاب کنید.
 10. بعد از طی این مراحل باید فایل (exe) را اجرا و در نهایت روی عبارت (Accept) کلیک کنید.
 11. برای اتمام کار هم می‌توانید فایل بارگیری شده را در محل مورد نظر در دستگاه کامپیوتر خود ذخیره کنید.

نحوه استفاده از لایو اینستاگرام

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد، شاید بخواهید برای ارائه لایو خود تنظیماتی را انجام دهید تا به صورت کاملاً حرفه‌ای، رویداد پخش زنده خود را مدیریت کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که می‌توانید برای استفاده هرچه بهتر از لایو خود آنها را به‌کار بگیرید.

مخفی کردن لایو برای برخی از افراد

شاید بخواهید لایو خود را تنها برای افراد خاص نمایش دهید. در این صورت می‌توانید با انجام تنظیمات خاصی این کار را انجام دهید. برای این کار باید به بخش تنظیمات داستان خود بروید و از بخش (Hide story from) افرادی را که دوست ندارید لایو شما را مشاهده کنند، از لیست تماشا حذف کنید.

کنترل نظرات ارائه شده در لایو

کنترل نظرات ارائه شده در لایو

هیچ می‌دانستید که می‌توانید به راحتی نظرات و کامنت‌های افراد حضور یافته در لایو را مدیریت کنید؟ در همه مواقع شما شاهد نظرات مثبت و سازنده در لایو خود نیستید. پس برای جلوگیری از ایجاد فضای متشنج یا نامناسب، می‌توانید با رفتن به نمایه و بخش نظرات، کلماتی را که دوست ندارید نمایش داده شوند، از ویدیو لایو خود پنهان کنید.

شما حتی می‌توانید قابلیت نظر دادن در لایو خود را به کل خاموش کنید. در چنین حالتی تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی بخش سه نقطه کلیک کنید و بخش کامنت را انتخاب کنید. سپس این عملکرد را خاموش کنید.

شما حتی می‌توانید نظر مورد علاقه خود را در لایو پین کنید. برای انجام این کار باید زمانی که یک نظر ظاهر شد، روی آن کلیک کنید. سپس گزینه (Pin Comment) را انتخاب کنید. اگر بخواهید پین خود را خاموش کنید هم باید با کلیک کردن روی بخش پین، این قابلیت را از روی صفحه حذف کنید. برای کنترل و مدیریت لایو خود می‌توانید با استفاده از انجام برخی تنظیمات قابلیت‌های رویداد پخش زنده خود را سفارشی‌سازی کنید.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  جمع‌بندی

  • لایو اینستاگرام یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده این شبکه اجتماعی محسوب می‌شود که در یکی دو سال اخیر محبوبیت زیادی را به‌دست آورده است.
  • اینستاگرام هیچ راه مستقیمی برای ذخیره لایو اینستاگرام دیگران قرار نداده است، هرچند قادر خواهید بود تنها با چند حرکت ساده رویداد پخش زنده خود را در گالری یا استوری ذخیره کنید.
  • برای ذخیره کردن لایو اینستاگرام می‌توانید از قابلیت سیو کردن تلگرام استفاده کنید یا از ربات مخصوص این برنامه کمک بگیرید.
  • در صورتی که می‌خواهید اینستاگرام را بر روی کامپیوتر خود ذخیره کنید، باید از فروشگاه گوگل کروم استفاده کنید.
  • برای ذخیره لایو اینستاگرام در گوشی هم می‌توانید از برنامه‌های مختلف استفاده کنید. البته این قابلیت در زمانی قابل استفاده خواهد بود که لایو به صورت استوری ذخیره شده باشد.
  • برنامه اسکرین رکوردینگ نیز به عنوان یک ابزار ذخیره صفحه برای بارگیری لایو اینستاگرام به همراه صدا گزینه مناسبی خواهد بود.
  • برای اجرای هر چه بهتر لایو خود قادر خواهید بود که برخی ویژگی‌های آن مانند اعضای وارد شده به لایو یا نظرات و کامنت‌ها را مدیریت کنید.
  • روشی دیگری را می‌شناسید که به کمک آن بتوان لایو اینستاگرام را در گوشی یا کامپیوتر ذخیره کرد؟ آن را با ما و سایر مخاطبان در میان بگذارید.

  پرسش‌های پرتکرار

  منابع:

  mobigyaan

  wethegeek

  lifetimecreate

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.