نحوه ایجاد و مدیریت چند اکانت همزمان در اینستاگرام با یک گوشی

0

با گسترده شدن استفاده از اینستاگرام در کشور، نیازها و سؤالات در خصوص این نرم‌افزار بیشتر شده و کاربران به دنبال رفع مسائل و مشکلات خود هستند. مدیریت چند اکانت همزمان در اینستاگرام یکی از پرسش‌هایی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. به خصوص اگر یک صفحۀ کاری در کنار صفحۀ شخصی خود داشته باشید. در ادامه روش‌های ساخت و مدیریت چند اکانت همزمان در اینستاگرام را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

نحوۀ ایجاد چند اکانت همزمان در اینستاگرام

ساخت چند اکانت

اگر علاوه‌ بر اکانت شخصی در اینستاگرام، اکانت‌های دیگری مانند صفحه‌ای برای شرکت یا دفتر کار خود ساخته باشید و بخواهید آن‌ها را مدیریت کنید، حتماً به دنبال راهی برای استفاده همزمان از چند اکانت هستید.

به تازگی در اپلیکیشن اینستاگرام می‌توان چند اکانت همزمان در اینستاگرام را در یک گوشی ایجاد و مدیریت کرد. در گذشته مجبور بودید برای استفاده از اکانت دوم، از حساب کاربری فعلی خارج شوید و با دیگری لاگین کنید. اما در آپدیت جدید این برنامه می‌توانید چند اکانت همزمان در اینستاگرام را ساخت و هر زمان که خواستید بین این اکانت‌ها سوئیچ کنید. برای اضافه کردن چند اکانت همزمان در اینستاگرام باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. ابتدا نرم‌افزار را باز کرده و وارد پروفایل خود شوید. سپس روی سه خط گوشه سمت راست و بالا ضربه بزنید.
 2. از لیست باز شده گزینه (Settings) را انتخاب کرده و وارد تنظیمات اینستاگرام خود شوید.
 3. بعد از لمس کردن گزینه (Add Account) وارد صفحه‌ای می‌شوید که بتوانید در آن یوزرنیم و پسورد اکانت دوم خود را وارد کنید.
 4. در این مرحله اگر از قبل اکانت ندارید و تازه می‌خواهید دومین صفحۀ خود را بسازید کافی است گزینه (Sign up) را بزنید و یک اکانت جدید بسازید.
 5. پس از آنکه اکانت دوم خود را در اینستاگرام ساختید، در پایین صفحه عکس کوچک پروفایل خود را می‌بینید که مربوط به اکانت فعلی شماست.
  • آن را چند ثانیه نگه دارید تا به راحتی بین اکانت‌های دیگر خود سوئیچ کنید.
 6.  همچنین می‌توانید روی یوزرنیم یا همان آی‌دی خود در بالای صفحه اصلی ضربه بزنید تا لیست چند اکانت همزمان در اینستاگرام را مشاهده و یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

قابلیت داشتن چند اکانت همزمان در اینستاگرام به این معناست که می‌توانید با یک گوشی همزمان به چندین اکانت لاگین و هرکدام را به طور جداگانه مدیریت کنید.

خروج از چند اکانت همزمان در اینستاگرام

خروج از یک اکانت

به صورت پیش فرض امکان مدیریت 5 حساب روی یک اپلیکیشن فراهم است. شما می‌توانید هر زمان که مایل بودید حساب‌های بلااستفاده را از لیست حساب‌های فعال خود حذف نمایید. توجه داشته باشید که این کار باعث حذف حساب نمی‌شود و تنها از حساب کاربری مورد نظر خارج می‌شوید:

 1. ابتدا در قسمت پروفایل کاربری نام حساب کاربری را که قصد حذف آن از لیست اکانت‌های فعال خود دارید، انتخاب نمایید.
 2. سپس از طریق منوی سه خطی گوشی وارد بخش تنظیمات حساب شوید.
 3. به پایین صفحه اسکرول کنید و گزینه (Log Out) را در کنار نام اکانت مورد نظر خود انتخاب نمایید.
 4. سپس اکانت مورد نظر از لیست چند اکانت همزمان در اینستاگرام شما حذف می‌گردد.
 5. به منظور خروج از همه اکانت‌ها در این بخش گزینه (Log Out of All Accounts) را انتخاب نمایید.

حداکثر تعداد اکانت اینستاگرامی که هر کاربر می‌تواند به لیست اکانت‌های فعال خود افزوده و مدیریت کند 5 عدد است. ابزارهای مکملی مانند (Hootsuite) می‌توانند مدیریت بیشتر از ۵ اکانت را برای شما فراهم کنند.

آنلاین بودن همزمان چند نفر در یک اکانت

فرض کنید یک شرکت، سازمان یا هر کسب‌وکار ویژه‌ای یک اکانت کاربری در اینستاگرام دارد، بنابراین ممکن است چند ادمین در آن فعال باشند. به این ترتیب یک حساب کاربری می‌تواند همزمان در دو، سه یا هر تعداد دیگری گوشی فعال باشد. امکان آنلاین بودن چند نفر در یک اکانت به این شرط امکان‌پذیر است که نام کاربری و پسورد ورود به اکانت مورد نظر را داشته باشید.


بیشتر بخوانید: دلایل ریزش فالوور اینستاگرام و راه‌های جلوگیری از آن

پس می‌توان نتیجه گرفت این مسئله بیشتر برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و فعالیت‌های تجاری که خواهان فعالیت در اینستاگرام هستند، کارآمد است. به این صورت که لازم است یک صفحه در اینستاگرام ایجاد کنند و نام کاربری و پسورد آن را در اختیار کارمندانی که قرار است مطالب مورد نظر را در اینستاگرام منتشر کنند، قرار دهند. برای انجام این کار باید توجه داشت که نام کاربری و پسورد در اختیار شخص مورد اعتماد قرار گیرد چرا که امکان سوءاستفاده در این روش بسیار بالاست.

همچنین اگر چند اکانت همزمان در اینستاگرام برای برند خود دارید، لازم است به مدیریت نوتیفیکیشن آن‌ها نیز توجه داشته باشید. اگر برای تمام اکانت‌های اینستاگرامی که دارید نوتیفیکیشن را فعال کرده باشید، زمانی که فعالیتی در هر کدام از آن‌ها صورت بگیرد می‌توانید خبردار شوید. یعنی در هر نوتیفیکیشن اسم اکانت مربوطه در پرانتز نمایش و بعد از آن هم محتوای نوتیفیکیشن نشان داده می‌شود. اگر هر کدام از این نوتیفیکیشن‌هایی که برایتان آمده را انتخاب کنید، مستقیماً وارد اکانت مربوطه می‌شوید. حتی اگر مشغول استفاده از یک اکانت باشید و همزمان برای اکانت دیگرتان نوتیفیکیشن بیاید، بالای صفحه نمایش موبایل نمایش داده می‌شود.

یک حساب کاربری می‌تواند همزمان در دو، سه یا هر تعداد دیگری گوشی فعال باشد.
امکان آنلاین بودن چند نفر در یک اکانت به این شرط امکان‌پذیر است که نام کاربری و پسورد ورود به اکانت مورد نظر را داشته باشید.

لیست دستگاه‌های متصل به یک اکانت اینستاگرام

ریسک هک شدن اکانت‌های اینستاگرام توسط هکرها زیاد بوده و ممکن است از این طریق به اطلاعات اکانت شما دسترسی پیدا کنند. برای تشخیص دستگاه‌های فعال اکانت خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. پس از به‌روزرسانی اپلیکیشن اینستاگرام آن را باز کنید.
 2. وارد قسمت پروفایل شخصی خود شوید.
 3. دکمه منو را لمس کنید.
 4. به بخش تنظیمات اینستاگرام وارد شوید.
 5. اکنون روی گزینه (Security) کلیک کنید.
 6. در پنجره ظاهر شده گزینه (login activity) را انتخاب کنید. حال می‌توانید موقعیت مکانی و نوع دستگاهی که به اکانت شما متصل شده را مشاهده نمایید.
 7. اگر در لیست ظاهر شده دستگاه غیرمجازی به اکانت شما متصل شده، دکمه سه نقطه کنار آن را لمس کنید و (Log Out) را انتخاب نمایید.
 8. بهتر است پس از این مرحله، پسورد خود را برای جلوگیری از ورود مجدد هکرها به اکانت تغییر دهید.
دستگاه های فعال

بهتر است پس از آن که دستگاه‌های غیرمجاز را از اکانت خود خارج کردید، پسورد را برای جلوگیری از ورود مجدد هکرها به اکانت تغییر دهید.

ایجاد چندین اکانت در اینستاگرام با یک شماره

اینستاگرام تلاش می‌کند در هر آپدیت امکانات بیشتری نسبت به گذشته برای کاربران خود عرضه کند. امکان استفاده از چند اکانت همزمان در اینستاگرام یکی از این موارد است. همچنین کاربران قبلاً نمی‌توانستند از یک ایمیل یا تلفن برای حساب دوم اینستاگرام خود استفاده کنند. اما اکنون لازم نیست ایمیل یا شماره تلفن جدیدی را برای ایجاد حساب دیگر وارد کنید.


بیشتر بخوانید: شادوبن اینستاگرام (Shadowban) چیست

این در حالی امکان‌پذیر است که حساب جدید خود را هنگامی بسازید که در اکانت قبلی خود هستید و می‌خواهید (Add Account) کنید. بدین ترتیب می‌توانید یک آدرس ایمیل را با حداکثر 5 حساب اینستاگرام مرتبط نمایید.

شما می‌توانید 2 اکانت اینستاگرام با یک شماره تلفن داشته باشید. شماره‌ای که هنگام ایجاد حساب اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، برای تأیید صحت 2 مرحله‌ای است و فقط 2 اکانت همزمان در اینستاگرام می‌توانند از یک شماره برای این کار استفاده کنند.

اگر می‌خواهید بدانید چند اکانت همزمان در اینستاگرام با یک شماره تلفن دارید، باید به همه حساب‌های خود وارد شوید و بررسی کنید که چه شماره‌ای به آن‌ها مرتبط است. هیچ ابزاری وجود ندارد که بتوانید از آن برای بررسی شمارۀ هر حساب استفاده کنید.

شماره‌ای که هنگام ایجاد حساب اینستاگرام خود استفاده می‌کنید، برای تأیید صحت 2 مرحله‌ای است و فقط 2 اکانت همزمان در اینستاگرام می‌توانند از یک شماره برای این کار استفاده کنند.

لینک کردن چند اکانت همزمان در اینستاگرام با فیسبوک

به منظور ایجاد تعامل بین اکانت‌های اینستاگرام و فیسبوک خود در دستگاه‌های اندروید، آی‌اواس و ویندوزفون‌ها باید مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش پروفایل برنامه اینستاگرام مراجعه کرده و منو را انتخاب کنید.
 • گزینه (Linked Accounts) را انتخاب کنید.
 • گزینه فیسبوک را انتخاب کرده و با وارد کردن مشخصات اکانت خود، قادر به همگام‌سازی فیسبوک با اکانت اینستاگرام‌ خواهید بود.

دقت داشته باشید که می‌توان چند اکانت همزمان در اینستاگرام خود را به یک صفحه فیسبوک مشترک لینک دهی کرده و با آن تعامل ایجاد کنید.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  جمع‌بندی

  • اگر جزو آن کسب‌وکارهایی باشید که برای هر محصول یک اکانت اینستاگرامی مجزا دارند یا در کنار صفحۀ شخصی خود یک اکانت کاری هم ساخته باشید، احتمالاً با چالش مدیریت چند اکانت همزمان در اینستاگرام مواجه خواهید شد
  • شاید قبلاً برای مدیریت همزمان چند حساب به دستگاه‌های مختلفی نیاز داشتید اما امروزه قابلیت مدیریت چند اکانت همزمان در اینستاگرام وجود دارد.
  • برای مدیریت چند اکانت همزمان در اینستاگرام لازم است با گزینۀ (Add Account) مشخصات نام کاربری و رمز عبور اکانت دوم خود را وارد نمایید.
  • برای ساخت یک اکانت جدید، پس از ضربه زدن به گزینۀ (Add Account) لازم است گزینۀ (creat new account) را بزنید تا وارد مراحل ایجاد یک حساب کاربری جدید شوید.
  • برای خارج شدن از چند اکانت همزمان در اینستاگرام باید در قسمت تنظیمات گزینه خروج مربوط به هر حساب کاربری را جداگانه انتخاب کنید و یا از تمامی آن‌ها به یکباره خارج شوید.
  • هر تعداد نفری که نام کاربری و رمز عبور اکانت شما را داشته باشند می‌توانند به صورت همزمان در گوشی‌های متفاوت آنلاین شده و فعالیت نمایند.
  • در نسخه‌های جدید اینستاگرام می‌توانید 2 اکانت با یک شماره تلفن داشته باشید.
  پرسش‌های پرتکرار
  منابع

  Instagram

  Hootsuite

  louisem

  techzillo

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.