افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام با چند راهکار ساده و موثر

0

در این مطلب تخصصی، راهکارهای کارآمد برای افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام  را بررسی می‌کنیم. تفاوتی ندارد که شما به تازگی اقدام به راه اندازی فروشگاه آنلاین در اینستاگرام کرده‌اید یا سابقۀ طولانی فعالیت در این شبکۀ اجتماعی را دارید. در هر دو حالت، با استفاده از این راهکارها می‌توانید تعداد لایک و کامنت های خود را ارتقاء دهید.

اینستاگرام امروزه به یکی از بهترین پلتفرم‌های تجاری، آموزشی و بیزنسی تبدیل شده است که گروه‌های مختلف در آن فعالیت‌های گسترده‌ای دارند. با افزایش قابل توجه تعداد اکانت های تجاری و فروشگاهی در اینستاگرام، رقابت بیشتری درزمینۀ تولید محتوا وجود دارد. بنابراین، افراد باید با دقت بیشتری در این شبکۀ اجتماعی فعالیت کنند تا بتوانند محبوبیت زیادی کسب کنند و مخاطبان آن‌ها را لایک کرده و کامنت بگذارند.

افزایش لایک اینستاگرام

افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام به معنای محبوبیت بیشتر یک پست برای کاربران است. اینستاگرام معیار ارزشمندی محتواهای ارائه‌شده در این شبکۀ اجتماعی را لایک و کامنت کاربران قرار داده است و هر کاربر با توجه به اینکه چه محتواهایی را لایک کرده و کامنت گذاشته است، پست و استوری های مشابه را بالاتر مشاهده می‌کند.

اهمیت افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام چیست؟

اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و الگوریتم‌های بسیار خاصی را در به‌روزرسانی‌های خود ارائه می‌دهد. بدون اطلاع از استراتژی‌های مهم نمی‌توان در این شبکۀ اجتماعی به موفقیت دست پیدا کرد.

اینستاگرام در ژوئن سال 2016 به کاربران خود قول داد که الگوریتمی را ارائه می‌کند که بر اساس آن تضمین می‌کند کاربران در این شبکۀ اجتماعی محتوای موردعلاقۀ خود را در فید اینستاگرام بالاتر از هر محتوای دیگری مشاهده کنند. این الگوریتم در سال 2018 اعمال شد.

پس از اعمال این الگوریتم، کاربران اعلام کردند که در صفحۀ فید اینستاگرام خود معمولاً محتواهایی که آن‌ها را لایک کرده یا برای آن‌ها کامنت گذاشته‌اند بالاتر از محتواهای دیگر نشان داده می‌شود.

این الگوریتم سبب شد اثربخشی لایک و کامنت بیش از گذشته اعتبار کسب کند. البته این الگوریتم در سال 2019 پا را فراتر گذاشت و اینستاگرام بخشی از محتواهای موردعلاقۀ کاربران را بر اساس پست‌هایی که ذخیره می‌کردند در فید نمایش می‌داد.

این الگوریتم در سال 2021 اعتبار خود را کمی از دست داد و افزایش لایک و کامنت و اشتراک‌گذاری پست‌ها در اینستاگرام به‌عنوان مهم‌ترین عامل در محبوبیت محتواهای اینستاگرام، جایگاه اول را حفظ کرد.

الگوریتم‌های جدید اینستاگرام تلاش می‌کنند تا صاحبان اکانت های تجاری برای تولید محتوای جذاب‌تر و کاربرپسندتر بیشتر تلاش کنند.

میزان محبوبیت پست‌های فروشگاه‌های اینستاگرامی

یکی از محتواهایی که به‌ سختی در اینستاگرام می‌توانند محبوبیت کسب کنند، پست‌های مربوط به فروشگاه‌های اینستاگرامی است. صاحبان فروشگاه‌های اینستاگرامی باید تلاش زیادی داشته باشند تا بتوانند با افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام، پست‌های خود را به تعداد بیشتری از کاربران نشان دهند.

اینستاگرام اعلام کرده است بیشتر کاربران در این شبکۀ اجتماعی ترجیح می‌دهند محتواهای دوستان، خانواده و پست‌های جذاب و دیدنی را به‌جای پست‌های فروشگاه‌های اینستاگرامی به اشتراک بگذارند.

علاوه برافزایش لایک و کامنت در اینستاگرام، هر چه تعداد اشتراک‌گذاری یک پست بیشتر باشد، الگوریتم اینستاگرام اولویت بیشتری به آن پست می‌دهد. این الگوریتم به این دلیل ایجادشده است که صرفاً فقط لایک معیار ارزشمندی یک پست نباشد و محبوبیت یک پست به‌قدری بالا باشد که به اشتراک گذاشته شود.

با توجه به اینکه اشتراک‌گذاری پست‌های فروشگاه‌های اینستاگرامی معیار سخت‌تری است، صاحبان فروشگاه‌های اینستاگرامی باید تلاش کنند تا با راهکارهای دقیق و از پیش تجربه‌شده با افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام پست‌های خود را به تعداد بیشتری از کاربران نشان دهند.

افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام تنها عاملی نیست که موردتوجه الگوریتم اینستاگرام قرار می‌گیرد. افزایش فالوور اینستاگرام، افزایش بازدید اینستاگرام، تعداد پست منتشر شده، توجه به کپشن نویسی در اینستاگرام و رعایت قوانین اینستاگرام به فروشگاه‌های اینستاگرامی کمک می‌کند تا پست‌های آن‌ها به تعداد بیشتری از کاربران نشان داده شود.

روش‌های افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام برای فروشگاه‌های اینستاگرامی

با توجه به اطلاعات قبل، آموختید که یکی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در افزایش بازدید اینستاگرام، افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام است. با این روش تعداد دنبال کنندگان افزایش یافته و درآمد فروشگاه‌های اینستاگرامی نیز ارتقاء پیدا می‌کند. روش‌های زیادی وجود دارد که به افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام کمک می‌کند. با این حال، تمامی این راهکارها، درست و کارآمد نیستند.

استفاده از برخی روش‌ها، شاید در ظاهر خوب و مؤثر به نظر برسد، اما درنهایت موجب بلاک شدن اکانت اینستاگرام شما می‌شود. روش‌هایی مانند خرید لایک و خرید کامنت طبق الگوریتم‌های اینستاگرام تشخیص داده‌شده و سبب کسب امتیاز منفی می‌شود.

برخی از صاحبان اکانت های فروشگاه‌های اینستاگرامی اقدام به بستن لایک و کامنت اینستاگرام می‌کنند. بستن کامنت اینستاگرام با این هدف که نظرات منفی کاربران نشان داده نشود، روشی اشتباه است و اعتماد سایر کاربران نیز از دست می‌رود. بستن لایک اینستاگرام نیز روشی اشتباه و منسوخ است.

بهتر است با روش‌هایی که در ادامۀ این مقالهٔ تخصصی برای شما آورده‌ایم، برای بهبود وضعیت فروشگاه اینستاگرامی خود تلاش کنید تا تعداد لایک و کامنت افزایش پیدا کند. مؤثرترین روش‌های افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام عبارتند از:

تولید محتوای جذاب

شاید ساده‌ترین اما مهم‌ترین راهکاری که می‌توان برای افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام به صاحبان فروشگاه‌های اینستاگرامی توصیه کرد، تولید محتوای جذاب و کاربردی باشد. برخی از فروشگاه‌های اینستاگرامی دقیقاً شبیه یک ربات فقط از محصولات خود عکس تهیه‌کرده و آن‌ها را منتشر می‌کنند.

با این روش، هیچ‌گاه نمی‌توان نظر کاربران جلب کرد. امروزه کاربران با آن دسته از فروشگاه‌های اینستاگرامی که با خلاقیت و ایده پردازی‌های نوین تولید محتوا انجام می‌دهند، ارتباط بیشتری برقرار کرده و پست‌ها را لایک می‌کنند و برای آن‌ها کامنت می‌گذارند.

کلید اصلی افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام تولید محتوای جذاب در پست و استوری برای کاربران است. از معجزۀ استوری غافل نشوید. شما باید اطمینان حاصل کنید که محتوای صفحهٔ اینستاگرامی‌تان به‌صورت پیوسته می‌تواند توجه کاربران را به خود جلب کند.

برای تولید محتوای حرفه‌ای‌تر، سعی کنید ارتباط جذابی بین پست‌های تصویری، ویدئوها و استوری ها برقرار کنید تا همیشه در صفحۀ فید اینستاگرام کاربران خود حضورداشته باشید.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  روشن کردن Push Notifications

  اگر نمی‌دانید چگونه می‌توانید با افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام تعداد دنبال کنندگان را افزایش دهید، یک پاسخ کاربردی برای این کار وجود دارد. برای اینکه بتوانید اکانت فروشگاه اینستاگرام خود را توسعه دهید، می‌توانید از گزینۀ ارسال پاسخ سریع اینستاگرام استفاده کنید.

  پاسخ‌های کوتاه و سریع نه‌تنها می‌تواند تعداد دنبال کنندگان را افزایش دهد بلکه نمایش پست و استوری های شما را در فید اینستاگرام کاربرانتان افزایش می‌دهد.

  روشن کردن این اعلان به افزایش تعامل سریع کمک می‌کند و میزان بالای تعامل و دقت شما را به اینستاگرام نشان می‌دهد. برای این کار، وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید و روی نماد اعلان‌ها کلیک کنید و اعلان موردنظر را انتخاب کنید.

  قوانین اینستاگرام

  طراحی تقویم محتوایی برای اینستاگرام

  برای افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام باید یک تقویم محتوایی متناسب با موضوع اکانت تجاری خود در اینستاگرام طراحی کنید. انتخاب موضوعات برای تقویم محتوایی باید اهداف سازمانی اکانت اینستاگرامی مطابقت داشته باشد و بر این اساس برنامه‌ریزی شود. طبق الگوریتم جدید اینستاگرام، زمان‌بندی یکی از عوامل بسیار مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

  بر همین اساس توصیه می‌شود از ارسال مطالب بدون برنامه‌ریزی قبلی جلوگیری کنید. همچنین لازم است از ارسال محتواهای تکراری و محتواهای نژادپرستانه و غیراخلاقی نیز جلوگیری شود.

  Statusbrew یکی از برنامه‌هایی است که می‌تواند به شما در ایجاد و زمان‌بندی پست‌ها متناسب با وضعیت اکانت تجاری شما کمک کند. با کمک این برنامه می‌توانید یک تقویم محتوایی مخصوص رسانه‌های اجتماعی طراحی کنید و از قابلیت‌های خاص آن مانند زمان‌بندی برای ارسال چند پست به‌صورت هم‌زمان در چند اکانت فروشگاه اینستاگرامی استفاده کنید.

  پاسخ سریع به کامنت ها

  پاسخ سریع به کامنت های کاربران، مؤدبانه‌ترین کار است. این کار تأثیر بسیار خوبی در کاربران ایجاد می‌کند و تعامل دوطرفۀ ایجادشده بهترین روش برای جلب نظر کاربران است.

  این روش فرصتی را برای گفتگو با کاربران در اختیار صاحبان فروشگاه‌های اینستاگرامی قرار می‌دهد تا بهتر بتوانند مطابق با نیاز و خواسته‌های کاربران خود محصول و خدمات فروشگاه اینستاگرامی را ارائه دهند. با پاسخ‌های زیبا، کاربردی و منطقی می‌توان نظرات افراد بیشتری را دریافت کرد.

  تعامل با کاربران در اینستاگرام

  برای افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام به شما توصیه می‌کنیم همیشه تعامل داشته باشید. این مهم‌ترین راز برای جذب کامنت و لایک بیشتر در اینستاگرام است. بهتر است هر روز بخشی از زمان خود را صرف تعامل با کاربران کنید.

  • بخشی از تعامل شما باید با کاربرانتان باشد.
  • باید کامنت های آن‌ها را پاسخ داده و نظرات آن‌ها را لایک کنید.
  • برخی از کاربران خود را دنبال کرده و پست‌های آن‌ها را لایک کنید و برای آن‌ها کامنت بگذارید.
  • تعداد فالویینگ های خود را به تعدادی قرار دهید که بتوانید با آن‌ها تعامل داشته باشید.
  • سعی کنید با ایجاد تعامل، اکانت فروشگاه اینستاگرامی خود را در فید کاربرانتان نگه‌دارید.
  افزایش فالوور اینستاگرام

  تولید محتوای ترند انجام دهید

  یکی از روش‌های جذب کاربران افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام، تولید محتوای ترند است. تولید محتوای ترند، به معنی تولید محتوا بر اساس پرطرفدارترین هشتگ های روز است که می‌توانید آن‌ها را جست‌وجو کنید.

  بهتر است موضوعات ترند را متناسب با موضوع فروشگاه اینستاگرامی خود طراحی کرده و با اندکی دست‌کاری محتوای جذاب تولید کنید. این روش برای آن دسته از افرادی که از جذب نظر و لایک کاربران خود ناامید شده‌اند بسیار کاربردی است.

  تولید محتوای متناسب با موضوعات ترند، باید به‌قدری جذاب باشد که کاربران به‌صورت خودجوش با آن درگیر شوند. شاید گاهی این کار جذاب به نظر نرسد اما با قرار گرفتن پست شما در لیست هشتگ های پرطرفدار، می‌توانید اکانت تجاری یا فروشگاه اینستاگرامی خود را متحول کنید.

  البته دقت داشته باشید که استفاده از این روش نیازمند کسب دانش درزمینۀ هشتگ ها است و دقت داشته باشید که استفاده از هشتگ های نامرتبط با موضوع پست سبب بلاک شدن شما می‌شود.

  در هر دقیقه حدود هزار پست در اینستاگرام منتشر می‌شود و شما فقط یک ثانیه زمان‌دارید تا بتوانید نگاه کاربران را به پست خود جلب کنید. اگر پست شما در یک ساعت اول پس از انتشار نتواند نظر تعداد زیادی از کاربران را به خود جلب کند، آن پست به دیگران کاربران نیز نشان داده نمی‌شود.

  برگزاری مسابقه و اهدای جایزه

  یکی از روش‌های افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام برگزاری مسابقه و یا اهدای جایزه به کاربران به مناسبت‌های مختلف است. متخصصان دیجیتال مارکتینگ برگزاری مسابقه را سریع‌ترین روش برای افزایش تعداد لایک و کامنت می‌دانند.

  این روش یکی از مؤثرترین راهکارها برای جلب مشارکت کاربران است. این روش ممکن است با پرداخت اندکی هزینه همراه باشد، اما نتایجی که به دنبال دارد بسیار ارزشمند است.

  نحوه برگزاری مسابقه اینستاگرامی باید به صورتی باشد که برای کاربران خسته‌کننده نبوده و برای آنان جذاب باشد. سعی کنید، از برگزاری مسابقات گروهی اجتناب کنید. نتایج این مسابقات معمولاً جالب نیست و پس از مدت کوتاهی تعداد کاربران به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.

  شرایط لازم برای برگزاری مسابقه شامل فالو کردن، لایک کردن، کامنت گذاشتن و گاهی همراه با تگ کردن است. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید یک قدم دیگر به هدف خود برای افزایش لایک و کامنت نزدیک شوید. علاوه بر اجرای مسابقه می‌توانید به‌صورت سورپرایز و ناگهانی به برخی از کاربران خود که فعال‌تر هستند جایزه اهدا کنید.

  اصول کپشن نویسی در اینستاگرام

  استفاده از تکنیک‌های خلاقانه در کپشن نویسی

  طبق نظر بسیاری از کاربران، اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی است که محتوای تصویری و ویدئویی در آن طرفدار بیشتری دارد. اما این موضوع به‌ هیچ‌ عنوان نباید سبب شود که شما از نوشتن دقیق کپشن غافل شوید.

  کپشن نویسی در اینستاگرام دارای قوانین خاصی است که توجه به این قوانین به شما کمک می‌کند تا لایک بیشتری دریافت کنید و کاربران برای شما بیشتر کامنت بگذارند. سعی کنید متن کپشن را از جای دیگری کپی نکنید. کپشن محصولات یک فروشگاه اینستاگرامی نیز نباید تکراری باشد.

  برخی از تکنیک‌ها کمک می‌کند تا کاربران برای نوشتن کامنت تشویق شوند و با افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام وضعیت اکانت فروشگاه اینستاگرامی توسعه پیدا کند. به‌طور مثال، مطرح کردن پرسش در کپشن، نوشتن خاطرات، متن‌های جذاب، نوشتن تجربه‌ها و ایجاد چالش، از جمله روش‌هایی هستند که کاربران را تشویق می‌کند تا کامنت بگذارند.  


  بیشتر بخوانید: اصول و نکات تولید محتوا در اینستاگرام برای فروشگاه‌ها

  درخواست مستقیم از کاربران

  یکی از روش‌های ساده و مؤثر برای افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام، این است که به‌صورت مستقیم به آن‌ها بگویید اگر از محتوای شما لذت برده‌اند و یا این محتوا برای آن‌ها مفید بوده است، آن را لایک کنند و کامنت بگذارند.

  شاید به نظر شما این روش ساده به نظر برسد اما بسیاری از کاربران را مشتاق می‌کند تا پست شما را لایک کنند. حتی برخی از کاربران اعلام کرده‌اند که گاهی فراموش می‌کنند یک پست را لایک کرده و یا برای آن کامنت بگذارند، اما با دیدن یادآوری، بلافاصله این کار را انجام می‌دهند.

  قرار دادن ریمایندر پست در استوری

  یکی از روش‌های پیشنهادی اینستاگرام برای بیشتر دیده شدن پست‌ها و افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام، استفاده از ابراز ریمایندر است. این ابزار در قسمت استوری قرار دارد و باید از این قسمت فعال شود. با قرار دادن ریمایندر، شما می‌توانید به کاربران خود زمان قرار دادن پست را اعلام کنید.

  با فعال کردن ریمایندر، به محض قرار دادن پست، کاربران از طریق نوتیفیکیشن می‌توانند از انتشار آن مطلع شوند. همچنین از طریق نوتیفیکیشن دریافتی، کاربران می‌توانند به‌ صورت مستقیم به پست دسترسی داشته باشند و آن را لایک کرده و کامنت بگذارند. با این روش، پست‌ها به کاربرانی که به آن‌ها علاقه دارند، نشان داده می‌شود.

  یکی از مهم‌ترین تأثیرات افزایش لایک اینستاگرام و کامنت در اینستاگرام، بالا بردن نرخ تعامل و اینگیجمنت است. شما فقط از این طریق می‌توانید فروشگاه اینستاگرامی خود را نجات دهید.

  جمع‌بندی

  روش‌های افزایش لایک و کامنت در اینستاگرام سخت و پیچیده نیست. تولید محتوای جذاب، روشن کردن Push Notifications، طراحی تقویم محتوایی برای اینستاگرام، پاسخ سریع به کامنت‌ها، تعامل با کاربران و فالویینگ‌ها، تولید محتوای ترند، برگزاری مسابقه و اهدای جایزه، استفاده از تکنیک‌های خلاقانه در کپشن نویسی، و درخواست مستقیم از کاربران، ساده‌ترین و اصولی‌ترین روش‌های افزایش تعامل محسوب می‌شوند که در این مطلب معرفی شدند.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.