تاثیر نوشتن کامنت توسط مشتری روی افزایش فروش محصولات

تاثیر نوشتن کامنت توسط مشتری روی افزایش فروش محصولات

0

نوشتن کامنت یکی از راه‌هایی است که به فروشندگان کمک می‌کند تحلیل درستی از میزان محبوبیت محصولات‌شان، پرفروش‌ترین محصولات و… داشته باشند. همچنین نظراتی که مشتریان بعد از خرید محصولات درج می‌کنند، می‌تواند در موجود شدن محصولات تاثیرگذار باشد. برای اینکه فروشندگان بتوانند از نظرات مشتریان نسبت به محصولات‌شان آگاه شوند، پادروشاپ ویژگی جدیدی راه‌اندازی کرده است. در این ویژگی تنها مشتریانی که از شما خرید کرده‌اند، می‌توانند نظر خود را ارسال کنند. مشتریان علاوه بر نوشتن کامنت برای فروشندگان، می‌توانند میزان رضایت خود را با تعداد ستاره‌ به ازای هر سفارش مشخص کنند. همچنین می‌توانند تا سه عکس از محصول خود را به اشتراک بگذارند.

این قسمت تنها برای فروشندگان قابل مشاهده است و هدف آن این است که فروشندگان بتوانند نقاط قوت و ضعف محصولات خود را از دیدگاه مشتریان بررسی کنند. به کمک این نظرات فروشندگان می‌توانند در صورت لزوم کیفیت محصولات خود را ارتقا دهند تا تجربه خرید بهتری برای مشتریان رقم بزنند. در این روند مشتریان به کمک کد پیامکی احراز هویت می‌شوند تا تنها همان شخصی که سفارش را خریداری کرده است، امکان نظر دادن داشته باشد.

برای اینکه با نحوه استفاده از این ویژگی پادروشاپ آشنا شوید، مراحل زیر را دنبال کنید.

ویژگی نوشتن کامنت از سمت خریدار

زمانی که مشتری از یک پیج فروشگاهی خرید می‌کند، برای او پیغامی نشان داده می‌شود مبنی بر اینکه سفارش با موفقیت ثبت شده است و اگر می‌خواهد روند سفارش را پیگیری کند، می‌تواند روی قسمت “پیگیری سفارش” کلیک کند یا به پیامکی که برایش ارسال شده، رجوع کند.

پیامکی که ارسال می‌شود که شامل لینک پیگیری و کد پیگیری مرسوله است و زمانی که خریدار روی لینک کند، به واسطه آن می‌تواند نظر خود را نسبت به محصولی که خریداری کرده است، ثبت کند.

پس از کلیک کردن روی لینک، به صفحه‌ای وارد می‌شود که جزییات سفارش در آن‌جا قرار دارد و در کادر بالا، می‌تواند عبارت “آیا از سفارش خود راضی بودید؟” را مشاهده کند. که با زدن دکمه “ثبت نظر” می‌تواند نظر خود را در مورد محصولی که خریده است، درج کند.

برای ثبت نظر لازم است امتیازی که برای محصول درنظر گرفته است را وارد کند و سپس نظری که در مورد آن دارد را وارد کند و گزینه “ثبت نظر” را بزند.

پس از آن برای احراز هویت خریدار، پیامکی شامل کد احراز هویت برای مشتری ارسال می‌شود که باید در کادر زیر وارد کند و گزینه “تایید” را بزند.

در نهایت با پیغامی مواجه می‌شود که “نظر شما با موفقیت ثبت شد”.

در پایان هم می‌تواند نظر خود را در پایین کالای خریداری شده مشاهده کند.

ویژگی نوشتن کامنت از سمت فروشنده

زمانی که سفارشی برای فروشنده ثبت شود و یک مشتری محصولی را بخرد، پیامکی برای فروشنده ارسال می‌شود که می‌تواند سفارش را از آن لینک پیگیری کند.

برای مشاهده نظرات مشتریان، فروشنده می‌تواند وارد تب فروشگاه شود. سپس روی قسمت “نظرات مشتریان” کلیک کند.

در این قسمت می‌توانید لیست تمام نظراتی که برای محصولات شما گذاشته شده است و همچنین اطلاعات مربوط به محصول از جمله “نام کالا” را ببینید. همانطور که در بالا اشاره کردیم، نظرات تنها برای فروشنده قابل مشاهده است.

برای خرید اشتراک پادروشاپ و استفاده از تمام ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن، روی دکمه زیر کلیک کنید.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای بالا بردن سطح فروشگاه اینترنتی خود و نحوه افزایش فروش، فرم زیر را پر کنید تا همکاران ما در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

    ارسال یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.