افزایش بازدید استوری اینستاگرام با 14 روش تضمینی

1

تردیدی در این واقعیت نیست که برای یک ادمین حرفه‌ای و یا صاحب ایده و کسب و کار، افزایش بازدید استوری اینستاگرام بسیار اهمیت دارد و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاش دریغ نخواهد کرد.

شما را در این مقاله با 10 تکنیک برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام آشنا خواهیم کرد اما قبل از آن به سراغ ماهیت بازدید استوری در اینستاگرام و ویژگی‌های خود استوری خواهیم رفت.

بدون تردید یکی از قابلیت‌های بسیار جذاب در اپلیکیشن اینستاگرام توانایی گذاشتن استوری در صفحه خود و نمایش آن برای دوستان‌تان است. استوری‌های اینستاگرام شامل تصاویر و ویدیوهایی هستند که به طور کلی ۲۴ ساعت عمر داشته و پس از آن ناپدید می‌شوند.

تنها سابقه موجود از استوری گذاشته شده در گالری گوشی ذخیره شده و فرد می تواند با مراجعه به پوشه اینستاگرام خود در گالری، استوری‌هایی که قبلا در Instagram منتشر کرده است را مشاهده کند.

در استوری معمولی شما می‌توانید از میان تصاویری که در گالری خود دارید، یا تصویری که با دوربین موبایل خود می‌گیرید و یا ویدیویی که از قبل در گالری خود دارید یا در لحظه فیلم برداری می‌کنید، مورد یا مواردی را با سایر فالوورها به اشتراک بگذارید.

یکی از ویژگی‌های جالب استوری اینستاگرام این است که به شما اجازه می‌دهد محتوای ایجاد شده در 24 ساعت گذشته از رول دوربین یا گالری گوشی‌ هوشمند خود را آپلود کنید. برای این کار کافی است بر روی دوربین استوری ضربه بزنید، سپس آخرین محتوای رول دوربین خود را در پایین صفحه مشاهده خواهید کرد. از این قسمت می‌توانید به راحتی محتوایی که می‌خواهید را به استوری خود اضافه کنید.

اگر شما حساب کاربری خود را خصوصی کنید، استوری‌های شما فقط برای دنبال‌کنندگان‌تان نمایش داده می‌شود. همچنین می‌توانید به راحتی تمام استوری‌های خود را از هر کسی که نمی‌خواهید آن را ببیند پنهان کنید، حتی اگر آن‌ها جزو دنبال‌کنندگان شما باشند.

برای اضافه کردن لوکیشن به استوری اینستاگرام خود باید برروی دکمه برچسب یا استیکر ضربه بزنید و سپس گزینه Location را انتخاب کنید. در این قسمت با لیستی از مکان‌های نزدیک که در یک نوار جستجو قرار دارد مواجه می‌شوید که می‌توانید مکان مناسب خود را انتخاب کنید. سپس برروی مکان مورد نظر ضربه بزنید تا به استوری شما اضافه شود.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

اگر پروفایل شما در حالت عمومی تنظیم شده باشد و شما یک لوکیشن یا هشتگ را به آن اضافه کنید استوری‌های شما نیز ممکن است در قسمت Explore اینستاگرام نمایان شود.

برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام کافی است به مخاطب ثابت کنید که متخصص حوزه خود هستید و او مطمئن باشد که از صرف وقت برای بازدید از استوری شما متضرر نخواهد شد و البته سود هم خواهد کرد.

خیلی مهم است که در راستای افزایش بازدید استوری اینستاگرام، اصل مهم و تاثیرگذار استفاده از هشتگ در استوری را رعایت کنید و تکنیک‌های مهم در این حوزه را به خوبی بدانید.

اینستاگرام این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا کسب و کار خود را راه‌اندازی و از این بستر برای گسترش کسب و کار خود و همچنین افزایش آگاهی مردم نسبت به برندشان استفاده کنند.

با 10 تکنیک برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام آشنا شوید

در ادامه شما را با تکنیک‌های مهم و تاثیرگذار برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

1. استفاده از آمار و اطلاعات خود اینستاگرام
بعد از هر پست، اینستاگرام اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار می‌دهد که با مقایسه آنها به مرور زمان نتایج بسیار خوبی کسب کرده و برای کسب و کار خود، نقشه راه مناسب‌تری ترسیم خواهید کرد.

در مورد لایک و کامنت و سیو و ارسال که طبیعتا هر چقدر سعی کنید محتوایی تولید کنید که تعداد این موارد بیشتر شود، به نفع پیج شماست. اما اطلاعاتی مثل reach و impression ممکن است در وهله‌ی اول برای شما ملموس نباشد و دقیقا متوجه نشوید که چه چیزی را نشان می‌دهد.Reach: طبق تعریف خود اینستاگرام، این معیار به صورت حدودی تعداد کاربرانی که از پست شما بازدید کردند را نشان می‌دهد.
Impression: این معیار تعداد کل دفعاتی که پست شما دیده شده است را نشان می‌دهد.

فاکتورهای مهمی که بعد از هر پست اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد شامل reach، impression، تعداد لایک، کامنت، سیو، ارسال و تعداد افرادی که از روش‌های مختلف پست شما را مشاهده کردند.

افزایش بازدید استوری اینستاگرام

بیشتر بخوانید: راهنمای آنالیز استوری اینستاگرام برای فروشگاه‌های اینستاگرامی

2. پرهیز از خرید یا جذب فالور فیک یا تقلبی
با خرید فالوور فیک، تعداد فالوورهای پیج شما افزایش پیدا می‌کند، اما چون میزان تعامل پیج شما به اندازه‌ی تعداد فالووری که دارید نیست، ممکن است پیج شما با مشکل مواجه شود.


بیشتر بخوانید: فالوور فیک اینستاگرام؛ بررسی مزایا، معایب و راه‌های خرید

3. تداوم و استمرار درتولید محتوای مناسب برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام
یکی از عوامل مهم موفقیت در اینستاگرام که باعث افزایش ویو پیج، افزایش ویو استوری و به صورت کلی افزایش بازدید از پیج شما خواهد شد، تداوم است. روزانه حداقل یک پست و یک استوری بگذارید و سعی کنید که اینکار را در هر شرایطی و به هرنحوی که شده انجام دهید.

4. استفاده از هشتگ‌های مناسب و موثر
استفاده از هشتگ‌های مرتبط با محتوایی که تولید می‌کنید، می‌تواند باعث افزایش بازدید پست و در نهایت پیج شما شود. در استفاده از هشتگ نیز دقت کنید زیرا اگر هشتگ نامرتبط با موضوع پیج خود بگذارید و مخاطب وارد پیج شما شود و محتوای مورد نظر خودش را پیدا نکند، از پیج شما خارج خواهد شد و احتمال کمی دارد که شما را فالو کند و اینکه اگر در تمام پست‌ها از هشتگ‌های کاملا مشابه استفاده کنید نیز، باعث می‌شود تا هشتگ‌ها آن طور که باید تاثیرگذار نباشند.

5. درخواست محترمانه برای لایک کردن، کامنت گذاشتن و اشتراک
بعد از اینکه محتوای خود را منتشر کردید در انتهای محتوای خود از مخاطبانتان بخواهید که برای شما کامنت بگذارند و پست شما را لایک کنند. حتی گاهی اوقات پست سوال یا نظرسنجی آماده کنید و از مخاطبانتان بخواهید که برای شما کامنت بگذارند. ایجاد تعامل با مخاطبان می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش بازدید پیج اینستاگرام شما داشته باشد.

6. نقش حیاتی زمان درست در ارسال استوری
یکی دیگر از بخش‌هایی که اینستاگرام در اختیار شما قرار می‌دهد تا از آن استفاده کنید، رفتار مخاطبان پیج شماست. در بخش insight در صفحه‌ی خود می‌توانید رفتار مخاطبان خود و ساعات و روزهایی که بیشتر در اینستاگرام هستند را پیدا کنید و در زمانی که بیشتر افراد پیج شما در اینستاگرام حضور دارند، پست خود را منتشر کنید.

7. مردم متن طولانی را نمی‌خوانند (متاسفانه!)
طبق گفته کارشناسان و متخصصین این حوزه، اگر کپشن طولانی باشد، اکثر مخاطبان آن را نمی‌خوانند و به همین دلیل اگر حرف مفیدی هم در آن بین گفته شود مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرد، به جای استفاده از کپشن طولانی، از عکس نوشته به صورت اسلایدی استفاده کنید.

بهتر است کپشن‌ها حاوی یک توضیح کوتاه و معرفی کلی درباره موضوع محتوا، یک کال تو اکشن برای گذاشتن کامنت و تعدادی از هشتگ‌های مرتبط باشند.

8. معجزه ویدئو برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام
تحقیقات نشان داده است که مخاطبان حال حاضر اینستاگرام، محتوای تصویری را بهتر از محتوای متنی می‌پسندند. پس اگر قصد دارید بازدید پیج و پست‌های خود را افزایش دهید، از محتوای ویدیویی غافل نشوید.

استفاده از ویدیو در استوری

9. تعامل با صفحه‌های مرتب حتی رقیب!
یکی دیگر از فاکتورهایی که می‌تواند در جذب مخاطبان و افزایش بازدید استوری اینستاگرام تاثیرگذار باشد، تعامل با پیج‌های مرتبط با حوزه کاری خودتان است. پیج‌های مرتبط را فالو کنید، پست‌های آن‌ها را لایک کنید و گاهی برای آنها کامنت بگذارید تا آنها هم برای شما اینکار را انجام دهند.

10. معجزه خلاقیت در استوری
از معجزه خلاقیت غافل نشوید، تبلیغ‌های خلاقانه و استوری‌های جذاب کلید موفقیت شما خواهند بود. بعد از اینکه برای مدتی محتوا تولید و مخاطبان خود را پیدا کردید، وقت آن است که در پیج‌های مرتبط با حوزه کاری خود تبلیغ کنید، تبلیغ کردن باعث می‌شود تا مخاطبان پیج مرتبط با شما به سراغ شما بیایند.

برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام به صورت واقعی بهترین راه حرکت بر مدار قانون است و اینکه به طورکامل از قوانین اینستاگرام پیروی کنید و هوش مصنوعی در اینستاگرام مطمئن شود که در صفحه شما آنچه موج می‌زند، تولید، خلاقیت، رعایت حقوق دیگران و قانون مداری است.

تدوین جدول یا تقویم محتوایی

خیلی اهمیت دارد که نظم، ویژگی مهم کار شما باشد، ادمین‌های حرفه‌ای معمولا جدول یا تقویم زمان بندی شده برای محتوای خود دارند، این کار به مخاطب شما پیغام مهمی می‌دهد و آن این که در این صفحه خاص، طبق اصول و قوانین مهمی، پست ارسال می‌شود و این استوری‌ها یا پست‌ها تصادفی ارسال نمی‌شوند.

برگزاری لایو برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

در مورد موضوعی که در پیج خود دارید، سعی کنید با متخصصان آن موضوع لایو برگزار کنید. لایو باعث می‌شود تا تعامل شما با مخاطبان بیشتر شود و حس اعتماد پذیری آنها را افزایش می‌دهد.

لایو اینستاگرام

اهمیت لوکیشن برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام

بسیار مهم است که مخاطبان شما از موقعیت جغرافیایی یا لوکیشن در استوری اینستاگرام آگاه شوند. این فقط به خاطر اعتمادسازی نیست بلکه در الگوریتم تازه گوگل و اینستاگرام این کار نشانه حرفه‌ای بودن شما، رسمی بودن برند شما و امتیاز مثبت شما است.

لوکیشن در استوری اینستاگرام یکی از علت‌های مهم برای دیده شدن و حضور در جستجوهاست.

برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام طبیعی است که ادمین یک صفحه از هر راهی مثل استفاده از هشتگ در استوری، تعیین لوکیشن در استوری اینستاگرام، خلاقیت در استوری، حتی گاهی خرید ویو استوری و تلاش برای رسیدن به بازدید استوری واقعی استفاده و بهره خواهد برد اما همه این موارد باید اصولی وحساب شده انجام شود تا تاثیر معکوس نداشته باشد.

مشاهده استوری ساده و بدون دردسر است. بررسی ها نشان داده که بازدید استوری ها نسبت به پست های اینستاگرامی خیلی بیشتر است. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد روی استوری هایی که در اینستاگرام منتشر می کنند سرمایه گذاری کنند. به همین جهت افزایش بازدید استوری ها در اینستاگرام بسیار حائز اهمیت است.

اگر صاحب فروشگاه آنلاین هستید، برای مدیریت و ارسال سفارشات می‌توانید از خدمات پادروشاپ استفاده کنید تا فروش خود را افزایش دهید و با مشتریان ارتباط بهتری برقرار کنید.

در حال حاضر روزانه نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر از قابلیت استوری شبکه اجتماعی اینستاگرام بازدید می کنند. بخش استوری‌ اینستاگرام در واقع برای نمایش تصاویر و ویدیوهای کاربران به طور پی در پی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استوری اینستاگرام یک قابلیت فوق العاده قدرتمند برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی و برندسازی شخصی است. با توجه به محبوبیت روزافزون قابلیت استوری اینستاگرام، این اپلیکیشن هر روزه امکانات بیشتر و ویژگی‌های جدیدتری را برای آن ارائه می‌دهد که قادر است توجه کاربران بسیاری را به خود جذب کند.

استفاده از لوکیشن در استوری

بیشتر بخوانید: چطور از استوری اینستاگرام در قیف فروش استفاده کنیم؟

انتشار استوری تولید شده توسط کاربر

برای افزایش بازدید استوری اینستاگرام می‌توانید به جای انتشار محتوای تکراری از محتوای تولید شده توسط کاربر در رابطه با آن خدمات استفاده کنید تا استوری‌های شما جذاب‌تر شوند. نمونه‌های بسیاری از محتوای تولید شده توسط کاربران در استوری‌های برندهای معروف مشاهده می‌شود.

انتشار استوری‌های اینستاگرام و اشتراک گذاشتن مطالب تولید شده توسط کاربر (UGC) شیوه‌ای عالی برای پر کردن صفحه شما با محتوای زیباست و این برای مخاطبان شما نیز بسیار ارزشمند خواهد بود.

با بکار بردن انیمیشن و استیکرهای مرتبط با موضوع موردنظرتان در واقع مخاطب را ترغیب می کنید تا استوری‌های بعدی شما را دنبال کند و آن را به بقیه افراد نیز معرفی کند. به این صورت نرخ تعامل شما با مخاطبان تان قطعا بالا می رود.

یکی دیگر از اقدامات که در قالب ترفند افزایش بازدید استوری اینستاگرام است، هایلایت کردن استوری‌های قبلی و پربازده است.

استوری اینستاگرام، یک قابلیت بسیار جذاب است. استوری به شما این امکان را می‌دهد که رابطه نزدیک‌تری با دنبال‌کنندگان خود داشته باشید و در مورد افکار و فعالیت‌های خود بیشتر به آنها بگویید.

اینستاگرام هرچندوقت یکبار الگوریتم‌های خود را تغییر می‌دهد. بهترین راه برای بیشتر دیده شدن و افزایش فالوور که موجب افزایش فروش و کسب درآمد میشود همراه شدن با تغییرات این الگوریتم‌ها است. امروزه استوری‌ها نقش بسیار پررنگی در تبلیغات دارند و افزایش بازدید استوری اینستاگرام نقش بسیار پررنگی در تعداد فالوور ها و معرفی شما دارد. استوری اینستاگرام به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی در اینستاگرام محسوب می‌شود.

اگر به صورت حرفه‌ای از استوری استفاده کنید و همچنین یک استوری خوب و خاص را به اشتراک بگذارید و استوری شما توسط تعداد زیادی دیده شود، به عبارت دیگر سین استوری بالایی داشته باشید، در تاپ استوری ها قرار می‌گیرید.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  منبع:

  Netinfluencer

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1 نظر
  1. Mohamadxx0007 می گوید

   چکار کنم که استوری هام بازدیدشون بره بالا