ارسال هدایای سازمانی و 5 نکته مهم در خرید آن‌ها

0

بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها در مواقع و مناسبت‌های متفاوت مانند عید نوروز اقدام به ارسال هدایای سازمانی برای مشتریان و سایر افراد مهم در حوزه کسب‌وکار خود می‌کنند. این کار می‌تواند علاوه بر این که به نوعی کار تبلیغاتی مؤثری محسوب شود، در افزایش اعتماد افراد به آن برند نیز تأثیر داشته باشد. اگر انتخاب و ارسال هدایای سازمانی به صورت مؤثر و مناسبی انجام شود، تأثیر بیشتری روی افراد خواهد داشت.

با توجه به این که عید نوروز را باید یکی از مهم‌ترین مناسبت‌ها برای ایرانیان دانست، ارسال هدایای سازمانی در اسفند از اهمیت بیشتری برخوردار است. همین امر سبب شده تا این مطلب از بلاگ پادرو را به هدایای سازمانی مناسب برای عید نوروز و ارسال آن‌ها اختصاص دهیم. با ما تا انتها همراه باشید تا در این خصوص اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اهمیت هدایای سازمانی

اهمیت هدایای سازمانی

چرا خرید و ارسال هدایای سازمانی مهم است و بسیاری از مجموعه‌ها هزینه‌های بسیاری را برای این کار پرداخت می‌کنند؟ دلیل اصلی کسب‌وکارهای مختلف برای ارسال هدایای سازمانی با یکدیگر تفاوت دارد. اما همه آن‌ها را می‌توان به صورت کلی در چند دسته قرار داد. معمولاً یک یا چند مورد از مواردی را که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم می‌توان به عنوان دلیل اصلی ارسال هدایای سازمانی توسط مجموعه‌های متفاوت دانست.

 • ایجاد تمایز با رقبا
 • انجام یک کار تبلیغاتی بسیار تأثیرگذار
 • ایجاد ارتباط نزدیک‌تر و عمیق‌تر با مخاطب
 • در تماس بودن با مشتری
 • ایجاد حس بهتر در مشتری برای ایجاد اعتماد بیشتر

یکی از بهترین مناسب‌ها برای ارسال هدایای سازمانی، عید نوروز است.

نکات مهم در خرید هدایای سازمانی

هنگامی که قصد خرید هدایای سازمانی دارید، باید به چند نکته توجه کنید. توجه به این نکات باعث خواهد شد تا هدایای بهتری را انتخاب کنید و این کار در نهایت سبب می‌شود که بازخورد بهتری را دریافت کنید. از مهم‌ترین نکاتی که در هنگام خرید هدایای سازمانی باید به آن توجه کرد، می‌توان موارد زیر را نام برد.

1- هدایای مناسب

هدیه‌ها با افراد، شخصیت برند، جنسیت و مناسب همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال یکی از هدایایی که برای عید نوروز می‌توان آن را در سبد هدیه‌های سازمانی قرار داد، سررسید و تقویم‌های مناسب است. در صورتی که این تقویم‌ها به صورت اختصاصی برای برند و مجموعه طراحی شده باشند تأثیر بیشتری خواهند داشت. زیرا در صورت استفاده فرد از آن تا آخر سال نام مجموعه شما جلوی چشمان او خواهد بود.

2- خلاقیت و تفاوت

خرید هدایای مرسوم را باید روشی مناسب برای خرید و ارسال هدایای سازمانی دانست. اما خرید محصولات و هدایایی متفاوت، کاربردی و جذاب می‌تواند تأثیر بیشتری نسبت به هدایای مرسوم روی مخاطب بگذارد. به عنوان مثال در سال‌های اخیر و با توجه به نیاز افراد به پاور بانک، بسیاری از مجموعه‌ها در بسته هدایای سازمانی خود این کالای دیجیتال را قرار داده‌اند. همین امر سبب می‌شود که نام شرکت برای مدتی بسیار طولانی در یاد فرد باقی بماند.

3- توجه به نیاز مخاطب

در هنگام خرید هدایای سازمانی به نیاز مخاطبان خود توجه کنید. این کار باعث خواهد شد تا آن‌ها از هدایای مورد نظر استفاده کنند و از دریافت آن رضایت بیشتری داشته باشند. همان‌طور که در مثال بخش قبل بیان کردیم، پاور بانک یکی از محصولاتی است که تقریباً همه افراد به آن نیاز دارند. فلش مموری نیز یکی دیگر از محصولات دیجیتالی است که افراد بسیاری به آن نیاز دارند.

4- تبلیغ در جای مناسب

در صورتی که تصمیم دارید نام یا لوگوی برند خود را روی هدایای سازمانی هک کنید، حتماً این کار را در بخش مناسبی از هدایا انجام دهید که آزار بصری نداشته باشد و باعث نشود که فرد از استفاده از آن تنها به دلیل قرار گرفتن نام و لوگوی شما در جای مناسب خودداری کند.

5- توجه به بودجه

توجه به بودجه و خرید هدایایی با قیمت مناسب از دیگر مواردی است که هنگام انتخاب هدیه‌های سازمانی باید به آن توجه شود. عدم توجه به این نکته می‌تواند باعث شود تا تعداد هدایا از تعداد مخاطبان کمتر شود و نتوان برای برخی از آن‌ها هدیه ارسال کرد یا این که هزینه بسیار زیادی را به مجموعه تحمیل خواهد کرد.

زمان ارسال هدایای سازمانی

همان‌طور که گفتیم یکی از مهم‌ترین مناسبت‌هایی که برای ارسال هدایای سازمانی وجود دارد، عید نوروز است. اما توجه به زمان مناسب برای ارسال هدایا یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود. معمولاً مجموعه‌های فعال در زمینه حمل‌ونقل و جابه‌جایی کالاها در روزهای آخر هر سال بسیار شلوغ هستند. همین امر سبب خواهد شد که در صورت عدم اقدام در زمان مناسب، هدیه‌های شما در زمان نامناسب به دست مخاطبان برسد.

پس باید برای این کار برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. این برنامه‌ریزی شامل انتخاب، خرید، بسته‌بندی و تحویل هدایا به مجموعه‌های پستی در زمان مناسب است. به عنوان مثال برای استفاده از خدمات پادروپین در زمینه ارسال هدایای سازمانی، حتماً باید سفارشات خود را قبل از تاریخ 20 اسفند ثبت کنید. در غیر این صورت احتمالاً با مشکلاتی در زمینه ارسال این بسته‌ها مواجه خواهید شد.

توجه داشته باشید که برای ارسال هدایای سازمانی نوروزی حتماً از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید. زیرا بسیاری از مجموعه‌های فعال در حوزه جابه‌جایی کالا، روزهای آخر سال بسیار شلوغ هستند.

همین امر ممکن است باعث بروز برخی مشکلات مانند دیر رسیدن هدایا به دست مشتریان شود.

هدایای سازمانی نوروز

نوروز را باید مهم‌ترین عید ایرانیان دانست. بسیاری از مجموعه‌ها برای این مناسبت اقدام به تهیه و ارسال هدایای سازمانی می‌کنند. اما چه مواردی را می‌توان به عنوان هدایای سازمانی مناسب برای نوروز در نظر گرفت؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که با توجه به نکاتی که در این مطلب هم به آنها اشاره کردیم، قاعده‌ای کلی برای هدایای سازمانی مناسب وجود ندارد. اما برخی محصولات هستند که با توجه به کاربرد بیشتر، از آن‌ها به عنوان هدایای سازمانی مناسب برای نوروز یاد می‌شود.

مواردی مانند سررسیدهای سال جدید، تقویم‌های دیواری و جیبی مناسب، خودکار و خودنویس، ست‌های اداری نفیس و صنایع دستی جذاب را می‌توان از مهم‌ترین مواردی دانست که در بسته هدایای نوروز سازمان‌های متفاوت وجود دارند. همان‌طور که اشاره کردیم بهتر است در انتخاب هدایای سازمانی نوروزی به شخصیت برند، میزان بودجه در نظر گرفته شده برای این کار، جنسیت مخاطبان، نیاز مخاطبان و برخی موارد دیگر توجه داشته باشید.

بسیاری از مجموعه‌ها برای این که بتوانند انتخاب مناسبی برای هدیه نوروزی داشته باشند، اقدام به ارسال یک پکیج حاوی چند کالای متفاوت می‌کنند تا بتوانند نیاز و سلیقه افراد متفاوت را به خوبی پوشش دهند.

دغدغه‌های خرید هدایای سازمانی

بسیاری از مجموعه‌ها در خصوص خرید و ارسال هدایای سازمانی با دغدغه‌های متفاوتی مواجه هستند. مواردی مانند بودجه، خرید هدیه مناسب و ارسال درست از مهم‌ترین دغدغه‌هایی هستند که باید برای رفع آن‌ها برنامه‌ریزی داشت. در خصوص خرید هدیه مناسب در بخش‌های قبلی نکاتی را بیان کردیم. در مورد بودجه هم باید بگوییم که میزان بودجه در نظر گرفته شده توسط هر مجموعه با مجموعه‌های دیگر اختلاف‌هایی وجود دارد و این امر را باید یک نکته مهم دانست.

برای این که با مشکل ارسال هدایای سازمانی مخصوصاً در زمان عید نوروز مواجه نشوید، بهتر است از قبل در این خصوص راهکارهایی داشته باشید. یکی از این راه‌حل‌ها ثبت سفارش است. مجموعه‌های معتبری مانند پادروپین وجود دارند که می‌توان با ثبت سفارش ارسال کالا از قبل این مشکل را به راحتی رفع کرد.

ارسال هدایای سازمانی در عید نوروز با پادروپین

ارسال هدایای سازمانی در عید نوروز با پادروپین

پادروپین را باید یکی از پیشروترین مجموعه‌ها در زمینه حمل‌ونقل و جابه‌جایی کالاهای متفاوت دانست. کسب‌وکارها در پادروپین می‌توانند به راحتی به مجموعه‌های پستی متفاوت دسترسی داشته باشند و با توجه به مواردی مانند مدت زمان لازم برای تحویل کالا، هزینه و بسیاری موارد دیگر، بهترین گزینه را با توجه به نیاز خود انتخاب کنند. البته این تنها مزیت استفاده از پادروپین نیست.

مواردی دیگری مانند پشتیبانی کامل، دریافت کالا جلوی در محل مد نظر و سادگی روند از دیگر مزایایی هستند که با استفاده از پادروپین از آن‌هابهره‌مند خواهید شد. البته لازم به ذکر است که اگر قصد دارید از پادروپین برای ارسال هدایای نوروزی خود استفاده کنید، حتماً باید تا تاریخ 20 اسفند در این پلتفرم ثبت سفارش کنید.

اگر در زمینه ارسال سفارشات و کاهش هزینه‌های آن، نیاز به مشاوره تخصصی دارید، فرم زیر را پر کنید.

  جمع‌بندی

  • ارسال هدایای سازمانی کاری است که بسیاری از شرکت‌ها و کسب‌وکارها در مناسب‌های مختلف انجام می‌دهند.
  • هدف این مجموعه‌ها از این کار، ارتباط بیشتر با مخاطب، جلب اعتماد مشتری، انجام تبلیغات به شکلی تأثیرگذار و در تماس بودن با مشتری است.
  • یکی از بهترین مناسب‌ها برای ارسال هدایای سازمانی، عید نوروز است.
  • برای این مناسبت می‌توان پکیجی جذاب و مناسب با توجه به نکات لازم برای انتخاب هدایای سازمانی تهیه کرد.
  • از مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان انتخاب هدایای سازمانی به آنها توجه کرد، نیاز مشتری، انجام تبلیغات در بخش مناسب، استفاده از خلاقیت و توجه به بودجه هستند.
  • توجه داشته باشید که برای ارسال هدایای سازمانی نوروزی حتماً از قبل برنامه‌ریزی داشته باشید. زیرا بسیاری از مجموعه‌های فعال در حوزه جابه‌جایی کالا، روزهای آخر سال بسیار شلوغ هستند و همین امر ممکن است باعث بروز برخی مشکلات مانند دیر رسیدن هدایا به دست مشتریان شود.
  • پلتفرم پادروپین را باید یکی از بهترین پلتفرم‌های فعال در زمینه حمل‌ونقل و جابه‌جایی کالا در ایران دانست. با استفاده از خدمات این پلتفرم می‌توانید کار ارسال هدایای نوروزی خود را انجام دهید.
  • شما در خصوص ارسال هدایای سازمانی چه می‌دانید؟ آیا تا کنون هدایای سازمانی به مناسبت نوروز به مشتریان خود داده‌اید؟ چه هدایای را مناسب می‌دانید؟
  • تجربیات و نظرات خود را در بخش کامنت با ما و سایر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

  پرسش‌های پرتکرار

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.