سرویس تضمین تحویل پادرو چیست؟

0

سرویس جدید پادرو به نام «تضمین تحویل» امکان انتخاب روش توزیع پس از ثبت سفارش را با همکاری لاکرهای هوشمند و شرکت‌های پستی فراهم می‌کند. این سرویس در حال حاضر با استفاده از امکانات لاکر هوشمند جابار و با همکاری شرکت پستی اسپید، در شهر تهران خدمات رسانی می‌کند اما در آینده نزدیک با اضافه شدن لاکرهای هوشمند دیگر و همکاری با دیگر شرکت‌های پستی، سرویس تضمین تحویل به نقاط دیگر کشور نیز خواهد رسید. سرویس جدید پادرو در راستای رفع دغدغه ارسال مرسوله پستی و عملیات سفارشات، با ارائه خدمات پستی متنوع برای گیرنده سفارش و جلب رضایت آنان، آسودگی خاطر را برای فروشگاه‌های آنلاین فراهم می‌کند.

سرویس تضمین تحویل پادرو چیست؟

در سرویس تضمین تحویل پادرو، مشتری نهاییِ فروشنده‌هایی که از فروشگاه ساز پادروشاپ استفاده می‌کنند، این امکان را دارند تا با استفاده از امکانات شرکت‌ پستی اسپید، پس از ثبت سفارش اولیه، اقدام به ویرایش آدرس مقصد و تغییر آن به یکی از آدرس‌های لاکرهای هوشمند مانند جابار کنند.

با درخواست مشتری (گیرنده)، لاکرهای فعال در مناطق مختلف شهر برای او نمایش داده می‌شوند که می‌تواند لاکر مطلوب خود را به عنوان مقصد نهایی برای دریافت سفارش، رزرو کند. پس از ثبت درخواست، شرکت پستی، مرسوله را به لاکر انتخاب شده منتقل کرده و گیرنده می‌تواند در یک بازه زمانی، بسته خود را از داخل لاکر بردارد.

سرویس جدید ارسال و تحویل بسته‌های پستی پادرو یک سرویس کاربردی برای افرادی است که امکان حضور به‌موقع در محل برای دریافت بسته‌های خود را ندارند.

فرستنده هنگام انتخاب نحوه ارسال، با گزینش شرکت پستی اسپید این سرویس را برای گیرنده فعال خواهد کرد. پیامی حاوی یک لینک، مبنی بر امکان تغییر آدرس ثبت شده در پلتفرم پادروشاپ برای گیرنده سفارش ارسال می‌شود که می‌تواند وارد لینک ارسالی شده و آدرس دریافت بسته را به یکی از لاکرهای هوشمند جابار تغییر دهد و در زمان و مکان مشخص، بسته را از داخل لاکر تحویل بگیرد.

پس از قرار گرفتن بسته در لاکر مقصد توسط پیک، کد بازگشایی از طریق پیامک برای گیرنده ارسال می‌شود. از لحظه بارگذاری بسته در لاکر تا زمان پایان سرویس (که به او اعلام می‌شود)، گیرنده می‌تواند برای دریافت بسته از لاکر به محل مراجعه کند و با استفاده از کد بازگشایی، بسته را دریافت نماید.

در حال حاضر سرویس تضمین تحویل پادرو با همکاری لاکر هوشمند جابار فعالیت خود را آغاز کرده است و برای مشتریانی که در مقصد تهران هستند، قابل استفاده است. پادرو در تلاش است برای ارائه خدمات بهتر و راحتی مشتریان این سرویس را گسترش دهد.

لاکر هوشمند چیست؟

لاکر یا Locker نوعی صندوق الکترونیکی هوشمند است که در مکان‌های مشخص مستقر شده است. این صندوق هوشمند امکان محافظت، نگهداری و تحویل مرسوله پستی در محدوه وزنی و ابعاد مشخص را برای مشتریان فراهم کرده است.

در حال حاضر ابعاد مورد تایید در سفارش‌های سرویس تضمین تحویل پادرو شامل جدول زیر تا محدوده وزنی 15 کیلوگرم می‌شود. ابعاد (به سانتی‌متر) درج شده در جدول زیر از پاکت متالایز A4 استاندارد پستی تا کارتن پستی سایز شماره 5 را پوشش می‌دهد.

باکس
ارتفاع
عرض
عمیق
1
15
30
36
2
15
38
36
3
31
30
36
4
31
38
36
5
68
36
36
لاکر هوشمند در سرویس تضمین تحویل پادرو

بازه زمانی رزرو باکس لاکر چقدر است؟

بازه زمانی برداشتن مرسوله‌ از داخل صندوق‌های هوشمند متغیر است اما معمولا 24 ساعت است و مدت زمان آن برای گیرنده نمایش داده می‌شود. در واقع کدها بارگذاری، برداشت و تخلیه در مدت زمان تعیین شده فعال هستند. این بازه زمانی به‌صورت سیستماتیک کنترل می‌شود و در صورت عدم‌برداشت بسته در این بازه زمانی، پیام عدم توزیع برای شرکت پستی طرف قرارداد پادرو ارسال می‌شود.

در این شرایط، پیک شرکت پستی بسته را از لاکر برداشته و با ثبت وضعیت، آن را به شرکت پست تحویل می‌دهد تا فرآیند عودت به فرستنده انجام شود.

در صورت بروز مشکلات فنی در صندوق هوشمند چه اتفاقی برای بسته می‌افتد؟

در صورت بروز هرگونه مشکل در عملکرد سیستم الکترونیکی و مکانیکی صندوق‌های هوشمند یا سیستم نرم‌افزاری که مشتری نتواند در زمان تعیین‌شده مرسوله را دریافت کند، پیگیری‌های لازم توسط پادرو و شرکت ارائه‌دهنده لاکر انجام می‌گیرد تا در اولین فرصت بسته به دست مشتری برسد.

سوالات متداول سرویس تضمین تحویل پادرو

کدام شهرها می‌توانند از سرویس تضمین تحویل پادرو استفاده کنند؟

در حال حاضر گیرنده‌های ساکن تهران به این سرویس دسترسی دارند.

چطور گیرنده می‌تواند از سرویس تضمین تحویل پادرو برای دریافت بسته استفاده کند؟

زمانی‌که فروشنده (فرستنده) زمان انتخاب شیوه ارسال، شرکت پستی اسپید را انتخاب کند، سرویس تضمین تحویل برای گیرنده فعال می‌شود و از طریق پیامک حاوی لینک انتخاب لاکر هوشمند به او اطلاع رسانی خواهد شد.

ویژگی لاکرهای هوشمند در سرویس تضمین تحویل چیست؟

لاکرهای هوشمند مانند جابار برای تمام کاربران و در بسیاری از مناطق تهران در دسترس هستند. گیرنده با استفاده از این لاکرها تعیین می‌کند که بسته‌ ارسالی خود را در چه روز، چه ساعتی و در کدام مکان تحویل بگیرد. همچنین لاکرها به کاهش تردد وسایل نقلیه کمک می‌کنند.

برای دسترسی به خبرنامه رایگان پادروکلاب، فرم زیر را پر کنید.

    ارسال یک پاسخ

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.