بهترین تکنیک‌ بسته بندی وسایل شکستنی برای پست

1

بسته بندی وسایل شکستنی برای پست نیاز به دقت زیادی دارد، چراکه در صورت رعایت نکردن قوانین و تکنیک‌های بسته بندی، ممکن است وسایل شما دچار شکستگی یا آسیب شوند. در فرآیند جابجایی، احتمال دارد که به بسته‌های شما ضربه یا فشار وارد شود، اما در صورت بسته بندی صحیح، هیچ‌گونه نگرانی در مورد آسیب دیدن یا شکستگی آنها وجود ندارد.

محافظت از وسایل شکننده شما با نحوه بسته بندی آن‌ها شروع می‌شود. در مورد ابزارها و تکنیک‌هایی که استفاده می‌کنید باید دقت بیشتری کرد. شکننده‌ترین اقلام را می‌توان بدون هیچ‌گونه آسیبی جابه‌جا کرد تا زمانی‌که برای بسته بندی صحیح آن‌ها تلاش و توجه بیشتری داشته باشید. پس در ادامه این مطلب از مجله پادرو با صفر تا صد نحوه بسته بندی وسایل شکستنی همراه باشید.

بهترین روش ارسال وسایل شکستنی

قبل از اینکه به سراغ روش‎های بسته بندی وسایل شکستنی برای پست برویم، ذکر این نکته ضروری به نظر می‌رسد که اصلا چرا انتخاب روش‌های نوین ارسال کالا برای فروشگاه‌ها ضروری است؟ 

یکی از بهترین راه‌ها برای مدیریت ارسال مرسولات فروشگاه‌ها استفاده از افزونه حمل و نقل است. این افزونه که مانند یک دستیار هوشمند حمل و نقل برای شما عمل می‌کند، امکان دسترسی خدمات شرکت‌های پستی مختلف را به شما می‌دهد و به راحتی می‌توانید وضعیت ارسال بسته‌ها را مشاهده و رهگیری کنید.

همچنین مزایای دیگری مانند رهگیری سفارشات با ارسال رایگان پیامک، چاپ بارنامه، جمع‌آوری مرسولات از درب فروشگاه یا منزل شما، محاسبه دقیق هزینه‌های شرکت پستی، پشتیبانی اختصاصی و … است.

تکنیک های بسته بندی ظروف شیشه‌ای و سرامیک

بسیاری از فروشگاه‌ها برای ارسال ظروف شکستنی خود از روش‌های مختلف ارسال کالا مانند پست استفاده می‌کنند. اگر قصد دارید این دسته از وسایل را برای ارسال با پست بسته بندی کنید، حتما نکات زیر را رعایت کنید:

بسته بندی ظروف شکستنی برای پست

۱. جعبه‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید؛ زیرا کار با آن‌ها بسیار آسان‌تر است و فضای کمتری برای جابه‌جایی وسایل در حین حرکت وجود دارد.

۲. چند ورق پلاستیک حباب دار و کاغذ بسته بندی را در پایین جعبه قرار دهید تا از ایمن ماندن وسایل خود در فرآیند ارسال، مطمئن شوید.

۳. برای بسته بندی ظروف شیشه‌ای،داخل آن را با کاغذ بسته بندی بپوشانید و بیرون آن را با پوشش حباب دار بپیچید. تمام لیوان را در کاغذ بسته بندی بپیچید و سپس با حباب بسته بندی کنید و همه آن را با چسب خوب محکم کنید.

۴. برای بسته بندی سرامیک و ظروف غذاخوری، مثلا برای بسته بندی ظروف چینی زرین، مراحل بالا را دنبال کنید و مطمئن شوید که در اطراف هر دسته از وسایل، از لوازم محافظتی مانند نایلون و کاغذ کرافت استفاده شده است. برای بشقاب‌ها و کاسه‌ها، از کاغذ بسته بندی و بسته بندی حباب‌دار بین صفحات استفاده کنید و ۴ یا ۵ بشقاب را روی هم قرار دهید. سپس، بسته را در کاغذ بیشتری بپیچید و دوباره آن را با نوار چسب محکم کنید.

۵. اقلام را به آرامی در جعبه‌های کوچک‌تر قرار دهید. برای محافظت بیشتر، فضای اضافی را با بالشتک، روزنامه یا پلاستیک حباب‌دار پر کنید.

نحوه بسته بندی لیوان و بشقاب برای ارسال با پست

بشقاب‌ها باید به صورت عمودی در جعبه‌های کوچک تا متوسط ​​که با کاغذ بسته بندی مچاله شده در پایین و بالا پوشانده شده‌اند بسته بندی شوند. هر بشقاب را در پوشش حباب‌دار بپیچید و با نوار چسب محکم کنید. کاغذ را بین صفحات ایستاده قرار دهید.

لیوان‌ها را به صورت جداگانه با کاغذ بسته بندی بپیچید و کاغذهای مچاله شده را داخل قطعات بزرگ قرار دهید تا فضای خالی کم شود. جعبه‌های کوچک یا متوسط ​​را با کاغذ بسته بندی فراوان در بالا و پایین بسته قرار دهید. فضاهای اطراف لیوان‌ها را نیز با کاغذ بپوشانید و تا حد امکان احتمال جابجایی وسایل داخل جعبه را کاهش دهید. سنگین‌ترین اقلام را در پایین جعبه و قطعات سبک‌تر را در بالا قرار دهید.

حتما بخوانید: 10 ایده‌ بسته بندی خلاقانه برای کسب‌و‌کارهای خانگی

بسته بندی تلویزیون برای ارسال یا اسباب‌کشی

در حالی‌که بسیاری از ما به نگه داشتن بسته بندی اصل تلویزیون فکر نمی‌کنیم، استفاده از جعبه اصلی تلویزیون شما یکی از بهترین راه‌ها برای محافظت از آن در حین جابجایی است. با این حال، اگر جعبه پاره شده است یا قبلاً آن را دور انداخته‌اید، راه‌های زیادی برای بسته بندی تلویزیون بدون جعبه اصلی آن وجود دارد:

۱. تمام کابل‌ها، سیم‌ها و سایر لوازم جانبی متصل به دستگاه خود را بردارید. آن‌ها را در بسته بندی حباب‌دار بپیچید و روی آن‌ها برچسب بزنید، آن‌ها را در یک کیسه یا جعبه جداگانه قرار دهید تا در حین حرکت در کنار هم قرار گیرند.

۲. برای محافظت از خود صفحه نمایش در برابر خط و خش، با استفاده از نوار بسته بندی برای محکم کردن آن، پوشش حبابی را دور صفحه بپیچید تا یک مانع اضافی ایجاد کنید.

۳. سپس، یک پتوی ضخیم را دور صفحه و پایه بپیچید و آن را با یک طناب کوچک یا نخ ضخیم محکم کنید.

بسته بندی کالاهای برقی برای ارسال

موارد فوق در مورد کالاهای الکتریکی مانند توستر، تجهیزات کامپیوتری یا سایر لوازم آشپزخانه و خانه نیز صدق می‌کند. اطمینان حاصل کنید که آن‌ها در لایه‌های محافظ پیچیده شده‌اند تا از خط و خش جلوگیری شود و در جعبه‌های کوچک‌تر بسته بندی شوند تا از هرگونه شکستگی جلوگیری شود.

جلوگیری از شکستن وسایل در جابجایی

بسته بندی اسباب بازی برای ارسال با پست

برای بسته بندی وسایل شکستنی حساسی مانند اسباب بازی، بهتر است دور تا دور آن‌ها را با نایلون حباب‌دار بپوشانید. سپس این وسایل را داخل جعبه‌های محکم قرار دهید. نکته مهم این است که این جعبه‌های علاوه بر محکم بودن، باید کاملا اندازه اسباب بازی‌ها باشند تا از وارد شدن ضربه به آن‌ها در طول مسیر جلوگیری شود. فضای خالی بین وسایل و جعبه را هم می‌توانید با کمک نایلون حباب‌دار یا کاغذ کرافت پر کنید. همچنین بعد از اتمام بسته‎بندی، جعبه را با کمک تکنیک H چسب‌کاری کنید تا مطمئن شوید که در جعبه تحت هیچ شرایطی باز نمی‌شود.

نحوه بسته بندی وسایل شکستنی برای پست (قاب عکس)

قاب عکس‌ها باید در جعبه‌های کوچک تا متوسط ​​با کاغذ قرار داده شوند، و اگر بزرگتر از ۸ اینچ باشند، با کاغذ مچاله شده در بین هر قطعه قرار گیرند. قاب‌ها را در کاغذ بسته بندی بپیچید. قاب‌های بالایی با کاغذ بسته بندی بیشتر برای اطمینان از این‌که اقلام در جعبه حرکت نمی‌کنند. هنگام جابجایی نقاشی‌ها و تصاویری که اندازه آن‌ها بیش از ۳ فوت است، باید آن‌ها را با یک پتوی ضخیم محکم، سپس بسته بندی و جداگانه منتقل کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نکات مهم درباره بسته بندی دکوری چوبی را هم مطالعه کنید.

نحوه بسته بندی لامپ

لامپ‌های شکستنی باید به‌طور جداگانه با مقدار زیادی کاغذ بسته بندی شوند (سمت صاف رو به پایین). در صورت لزوم می‌توان پایه‌ها را در یک جعبه بزرگ قرار داد و از پوشش حباب‌دار استفاده کرد.

پلتفرم هوشمند پادروشاپ به کسب‌وکارهای کوچک، متوسط و بزرگ کمک می‌کند تا بتوانند به‌راحتی سفارش مشتریان خود را ارسال کنند و برآورد دقیقی از هزینه مرسوله پستی داشته باشند و کمترین هزینه پستی را متحمل شوند.

با ثبت فروشگاه در پادروشاپ به لیستی از شرکت‌های پستی دسترسی دارید و می‌توانید هزینه ارسال از طریق هر کدام از آنها را ببینید. در فروشگاه ساز پادروشاپ، می‌توانید سفارش مشتریان خود را به‌صورت تکی یا انبوه ارسال کنید. در ضمن برای ارسال بسته‌ها نیازی به مراجعه حضوری به شرکت‌های پستی را ندارید و بسته‌های شما توسط مامور پادروشاپ از محل موردنظر شما جمع‌آوری می‌شود.

اگر در اینستاگرام صاحب فروشگاه هستید و برای مدیریت سفارشات و افزایش فروش به دنبال روشی کارآمد می‌گردید، در پادروشاپ ثبت نام کنید.

نکات مهم در بسته بندی وسایل شکستنی برای پست

در ادامه ۱۲ نکته بسته بندی وسایل شکستنی را به شما ارائه می‌دهیم.

۱. از جعبه‌های کوچکتر برای اقلام شکننده سنگین استفاده کنید

جابجایی جعبه‌های کوچک آسان‌تر است و کمتر امکان تکان خوردن وسایل در داخل آن‌ها هنگام جابجایی وجود دارد. بنابراین هر فضای اضافی را با بالشتک‌های زیاد پر کنید.

۲. هرگز از جعبه‌های غیرمطمئن استفاده نکنید

هرچه جعبه ضخیم‌تر و محکم‌تر باشد، بهتر است. اگر جعبه‌ای قبل از قرار دادن چیزی در داخل آن شکسته یا آسیب دیده شده، از آن استفاده نکنید. اینجا جمله حذف شده است.

۳. پایین جعبه را با نوارهای چسب اضافی محکم کنید

نوارهای اضافی چسب به پشتیبانی بهتر جعبه کمک می‌کند و از خم شدن در زیر وزن محتویات آن جلوگیری خواهد کرد.

۴. قسمت پایین جعبه را با مواد بسته بندی نرم بپوشانید

بهتر است از کاغذ بسته بندی ظروف شکستنی، نایلون حباب‌دار، فوم یا حتی حوله‌ها برای بالشتک کردن ته جعبه استفاده کنید. سپس، هنگامی که همه چیز بسته بندی شد، فضاهای خالی باقی مانده را پر کنید.

۵. سنگین‌ترین اقلام را در پایین بسته بندی کنید

همه اقلام را از بزرگ‌ترین به کوچک‌ترین لایه بچینید تا پایه جعبه به خوبی پشتیبانی شود و اقلام کوچک‌تر خرد نشوند.

۶. از جداکننده‌ها برای شیشه‌ها استفاده کنید

استفاده از تقسیم کننده‌های مقوایی یا دیوایدرها کمک می‌کند که ارسال شکستنی با پست با ایمنی بیشتری همراه شود و احتمال شکستن لیوان‌ها و جام‌ها یا سایر وسایل شیشه‌ای ظریف به حداقل برسد.

۷. اقلام توخالی را با کاغذ بسته بندی پر کنید

لیوان‌ها، کوزه‌ها و هر وسیله دیگری که فضای خالی دارند باید با کاغذ بسته‌بندی پر شوند تا در طول جابجایی بر اثر لرزش‌ها و ارتعاشات آسیب نبینند.

۸. هر تکه از وسایل را جداگانه بپیچید

همه چیز از لیوان‌ها و بشقاب‌ها گرفته تا وسایل تزئینی شکننده باید بر اساس اندازه، شکل و جنس به صورت جداگانه بسته بندی شوند. تکه‌های شل مانند درب‌ها را بردارید و آن‌ها را جداگانه بپیچید. ظریف‌ترین اقلام، مانند چینی، باید در بسته بندی حباب‌دار پیچیده و با نوار چسب محکم شوند. همچنین، این اقلام را به تنهایی در جعبه‌های کوچک‌تر جدا کنید، نه اینکه آن‌ها را با موارد زیاد دیگر روی هم قرار دهید.

۹. از مقدار زیادی نوار چسب استفاده کنید

اقلام شکننده را در کاغذ بسته بندی یا بسته بندی حباب‌دار با مقدار زیادی نوار چسب محکم کنید تا بسته بندی دست نخورده بماند و اقلام زیر آن در طول حرکت جابجا نشوند. نوار چسب از اقلام پشتیبانی بسیار بیشتری می‌کند.

۱۰. به وضوح اقلام شکننده را برچسب بزنید هر جعبه‌ای که حاوی اقلام شکننده است باید به‌وضوح برچسب گذاری شود. این جعبه‌ها را در یک قسمت جداگانه قرار دهید و به پست بگویید که باید با احتیاط با آن‌ها رفتار کنند، بنابراین آن‌ها می‌دانند که مراقب آن جعبه‌ها باشند و متناسب با آن، آن‌ها را در کامیون بسته‌بندی کنند.

از ایمن بودن بسته بندی وسایل شکستنی برای پست مطمئن شوید

اگر قصد دارید بسته بندی وسایل شکستنی خود را برای پست یا سایر شرکت‌های حمل و نقل کالا انجام دهید، در ادامه نکاتی را به شما متذکر می‌شویم.

همیشه روی جعبه‌های خود برچسب بزنیدبه راحتی می‌توانید فراموش کنید که هر کالا را دقیقاً کجا قرار داده‌اید تا بدانید هنگام حمل آن‌ها به خانه جدید مراقب باشید. از برچسب «شکستنی» برای واضح کردن آن استفاده کنید یا برچسب‌های قابل توجهی را روی جعبه اضافه کنید تا بی‌احتیاط رها نشوند یا جابجا نشوند. همچنین ایده خوبی است که مشخص کنید جعبه باید به کدام سمت بالا یا پایین حمل و جابجا شود.

همه چیز را جدا نگه دارید: به جای این‌که به سادگی تمام قطعات شکننده خود را در یک جعبه بیندازید، آنها را تا حد امکان جدا نگه دارید و جداگانه بپیچید تا از هرگونه ترک یا شکستگی هنگام ارسال شکستنی با تیپاکس جلوگیری کنید. در حالی‌که قرار دادن وسایل مشابه در یک جعبه اشکالی ندارد، اجسام سنگین را بالای آن قرار ندهید. این نه تنها به ایمن نگه داشتن اقلام شکننده کمک می‌کند، بلکه به شما کمک می‌کند تا ببینید همه چیز را در کجا قرار دهید.

در فرآیند بسته بندی عجله نکنیدشکی نیست که جابجایی یکی از استرس‌زاترین رویدادهای زندگی است، اما وقتی نوبت به بسته بندی وسایل شکننده می‌رسد، مهم است که وقت خود را صرف کنید.

  سوالات متداول بسته بندی وسایل شکستنی

  چطور وسایل شکستنی را برای پست بسته بندی کنیم؟

  برای این‌که احتمال آسیب رسیدن به وسایل را به حداقل برسانیم، باید هر یک از آن‌ها را جداگانه و با احتیاط بسته بندی کنیم. مثلا ظروف شکستنی را با استفاده از پلاستیک حباب دار از هم تفکیک کنید و با چسب خوب ثابت نگه دارید. یا تلویزیون را ابتدا با پلاستیک حباب دار خوب بپوشانید و سپس برای جابجایی از پتو به دور آن استفاده کنید تا احتمال آسیب به آن کاهش یابد.

  چگونه احتمال آسیب دیدن وسایل شکستنی هنگام ارسال با پست را کاهش دهیم؟

  اگر قصد دارید برای پست یا هر شرکت دیگری بسته بندی وسایل را انجام دهید، باید از برچسب قابل شکستن یا شکستنی روی بسته خود استفاده کنید. بسته بندی را با دقت و به دور از عجله و شتاب زدگی انجام دهید تا احتمال آسیب به وسایل کاهش یابد.

  نحوه بسته بندی وسایل شکستنی مانند لیوان‌ها و ظروف توخالی چگونه است؟

  بهتر است داخل این ظروف را با کاغذ بسته‌بندی پر کنید. سپس دور آن‌ها نایلون حباب‌دار بپیچید و داخل جعبه‌ای قرار دهید که کاملا سفت و محکم است.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1 نظر
  1. با سلام وبمستر عزیز پست عالی وبسایت ❤️زیبا دارید اگر تمایل به 📊افزایش بازدید بصورت 🎁رایگان داشته باشید به وبسایت ما سری بزنید
   برای دانلود نرم افزار 📈افزایش بازدید کاملا رایگان به لینک زیر بیایید👇

   https://sitebazdid.ir

   🙏 مشتاقانه منتظر دیدار هستیم