آموزش طراحی پست اینستاگرام با گوشی و معرفی برنامه‌های کاربردی

آموزش طراحی پست اینستاگرام با گوشی و معرفی برنامه‌های کاربردی

0

طراحی پست اینستاگرام با گوشی دغدغۀ عدۀ زیادی از فعالان این شبکۀ اجتماعی است. اکنون اینستاگرام پا را بسیار فراتر از یک شبکۀ اجتماعی گذاشته و تبدیل به یک غول تبلیغاتی در دنیا شده است.

اینستاگرام به عنوان شبکه‌ای محتوامحور، همگان را بر آن داشته است تا پست‌های خلاقانه‌تری ایجاد کنند. جذب مخاطب بیشتر در اینستاگرام به معنای کسب درآمد بیشتر و تغییر کیفیت زندگی است.

بنابراین ساخت قالب پست اینستاگرام ایده‌ای عالی برای تولید محتوای باکیفیت‌تر است. به همین دلیل است که افراد و شرکت‌ها، فردی را به عنوان طراح پست اینستاگرام استخدام می‌کنند.

اما اگر به دنبال پست‌های باکیفیت برای اینستاگرام هستید نیازی به صرف هزینۀ زیاد نیست. با اندکی خلاقیت و تلاش می‌توانید به سادگی پست‌های جالب داشته باشید.

اهمیت اینستاگرام برای کسب و کارها

طراحی پست اینستاگرام برای کسب و کارها حائز اهمیت زیادی است. اینستاگرام به دلیل سهولت در دسترسی و داشتن کاربران زیاد، پلتفرمی عالی برای رشد درآمد است.

خلاقیت در طراحی پست اینستاگرام با گوشی

 طراحی خلاقانۀ پست اینستاگرام دغدغۀ بسیاری از صاحبان کسب و کارهاست. برای بسیاری از کاربران، طراحی پست اینستاگرام با گوشی ساده‌تر، راحت‌تر و قابل دسترس‌تر است. با این وجود، هرچه طراحی پست خلاقانه‌تر باشد، مخاطبان بیشتری به سمت شما جذب خواهد شد. بی‌شک، صاحبان کسبوکارها روی هر یک از دنبال‌کنندگان خود در اینستاگرام حساب متفاوتی باز کرده‌اند.

بنابراین لازم است که از فوت‌وفن‌های آن آگاه باشند. نرم‌افزار طراحی پست اینستاگرام VSCO و چندین برنامۀ دیگر هستند که کاربران بسیاری از آن‌ها استفاده می‌کنند. ساخت قالب پست اینستاگرام با گوشی از طریق اپلیکیشن‌های متعددی میسر است.

اینستاگرام؛ شبکه‌ای برای گسترش برند کسب‌وکار

اینستاگرام در دوران مدرن به منظور اهداف خاصی طراحی شده است. این اپلیکیشن در مدتی کوتاه توانست محبوبیت زیادی پیدا کند. کاربران با طراحی پست‌های مختلف همواره در تلاش برای جذب مخاطبان بیشتر هستند. هرچند اینستاگرام شبکه‌ای برای انتشار تصاویر بود اما این پلتفرم کم‌کم جای دیگری برای خود باز کرد. به مرور زمان استفاده‌های تبلیغاتی از اینستاگرام قوت یافت.

حال پس از گذشت چندین سال از شروع این شبکه، بسیاری از برندها و کسب‌وکارها راه نجات و بقای خود را در آن یافته‌اند. واقعیت نیز همین است.

اینستاگرام با داشتن میلیون‌ها کاربر در جهان، بستری عالی برای خلق برند کسب‌وکار است. اما صرف فعالیت در این شبکه کافی نیست. به منظور طراحی پست اینستاگرام با گوشی لازم است از انواع ابزارها و اطلاعات در این زمینه بهره‌مند شوید. همچنین اینکه از کامپیوتر یا گوشی موبایل برای طراحی استفاده می‌کنید نیز مهم است.

طراحی پست اینستاگرام با گوشی

نرم افزارهای طراحی پست اینستاگرام با گوشی

در حال حاضر برندهای مختلف از اینستاگرام برای تبلیغات محصولات خود استفاده می‌کنند. به مرور زمان برنامه‌های متعدد برای طراحی پست اینستاگرام توسعه داده شدند. به دنبال آن، ابزارها و نرم‌افزارهای ساخت پست اینستاگرام، طرفداران بیشتری پیدا کردند. برندهایی که هر روز نیاز به پست‌های تبلیغاتی داشتند، زمان زیادی را برای طراحی تصاویر صرف می‌کردند.

اما اکنون نرم‌افزارها جای طراحان را پر کرده‌اند. بنابراین شما می‌توانید طراحی پست اینستاگرام با گوشی را به آسانی انجام دهید. برنامه‌هایی که برخی از آن‌ها را در عناوین زیر می‌بینیم.

نرم افزار طراحی پست اینستاگرام VSCO

نرم افزار VSCO نرم افزاری قوی و مدرن برای ثبت تصاویر است. این برنامه روی سیستم عامل‌های اندروید طراحی شده است و از آن برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی استفاده می‌شود. اپلیکیشن VSCO از پردازشگرهای پیشرفته تصویر برای ویرایش استفاده می‌کند. این نرم افزار به شکلی جذاب باعث افزایش کیفیت تصاویر می‌شود.

همچنین که استانداردهای جدیدی را برای اپلیکیشن‌های عکاسی در گوشی‌های مبتنی بر اندروید ایجاد کرده است. آپشن‌ها و قابلیت‌های این نرم افزار شامل موارد زیر است:

 • این برنامه برای طراحی پست اینستاگرام به قابلیت حالت پیش فرض مجهز است.
 • اپلیکیشن VSCO همچنین امکان تغییر تنظیمات در حالت پیش فرض را دارد.
 • مجهز به ابزارهای پیشرفته برای ویرایش تصاویر مختلف است.
 • امکاناتی برای مقایسه تصویر با لمس طولانی مدت صفحه وجود دارد.
 • امکان خرید حالت‌های پیش فرض در سایت سازنده وجود دارد.
 • قابلیت سازمان‌دهی تصویر در اپلیکیشن در نظر گرفته شده است.
 • با طراحی تصاویر در این برنامه می‌توانید به سادگی آن را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید.
 • رابط کاربری آن ساده بوده و استفاده از آن راحت است.
نرم افزار طراحی پست اینستاگرام VSCO

نرم افزار طراحی پست اینستاگرام VSCO یکی از بهترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های طراحی پست و استوری در اینستاگرام است.

نرم افزار طراحی پست Lightroom

این برنامه از اپلیکیشن‌های مرتبط با شرکت ادوبی و برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی است. Adobe Lightroom برای طراحی گرافیکی به کار می‌رود و کاربردهای متعددی دارد. کاربران زیادی از آن برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی استفاده می‌کنند.

ساده‌ترین امکان این برنامه، تغییر سایز، تنظیم روشنایی و کنتراست آن است. بر خلاف بسیاری از دیگر برنامه‌ها، کار با این نرم‌افزار بسیار ساده بوده و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

از این نرم افزار برای طراحی استوری اینستاگرام نیز استفاده می‌شود. به خصوص افرادی که گوشی موبایل آن‌ها کیفیت دوربین چندان بالایی ندارد. با استفاده از قابلیت تقویت رنگ می‌توان کیفیت و شفافیت تصاویر را بهبود داد. از قابلیت‌های دیگر این نرم افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رابط کاربری ساده و راحت
 • تنظیم درست روشنایی تصاویر
 • تغییر آسان سایز و فرمت عکس
 • تنظیم میزان کنتراشت عکس
 • حذف سادۀ اشیای مزاحم در تصویر
 • قابلیت تقویت رنگ و شفافیت
نرم افزار طراحی پست اینستاگرام ادوبی لایت روم

نرم افزار ادوبی لایت روم از نرم‌افزارهای قوی برای ویرایش تصویر است. بسیاری از کاربران از این برنامه برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی استفاده می‌کنند.

اپلیکیشن طراحی پست Canva

کانوا یکی از بهترین اپلیکیشن‌های طراحی پست اینستاگرام با گوشی است. این نرم افزار قابلیت نصب روی سیستم عامل اندروید را دارد. این ابزار طراحی گرافیکی هم به صورت سایت و هم به صورت اپلیکیشن در دسترس است. این ابزار نسخۀ حرفه‌ای هم دارد که با پرداخت پول می‌توانید از آن استفاده کنید.

امروزه همۀ ما به ثبت باکیفیت تصاویر نیاز داریم. در دست داشتن ابزاری که بتواند افکت‌های خاصی را به تصاویر ببخشد درست مثل یک نعمت است. اپلیکیشن کانوا قابلیت‌های متعددی دارد که مرور آن‌ها نیاز به یک مقالۀ دیگر دارد.

ویریش و طراحی تصاویر از قابلیت‌های اصلی این نرم افزار است. این برنامه برای طراحی محیطی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اپلیکیشن کانوا برای طراحی فنی و تکنیکی نیز کاربرد زیادی دارد. همچنین که بسیاری از کاربران از آن برای ایجاد تصاویر پرزنتیشن نیز استفاده می‌کنند.

کانوا برای طراحی پست و استوری اینستاگرام

نرم افزار کانوا با داشتن هزاران قالب پست اینستاگرام یکی از بهترین‌ها در نوع خود است. در این برنامه امکان خرید قالب پست اینستاگرام و طراحی و ذخیره‌سازی آن وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اپلیکیشن کانوا، داشتن انواع قالب برای طراحی پست و استوری است. به این صورت که می‌توانید تمام المان‌های گرافیکی موجود در قالب‌ها را تغییر دهید. امکان تغییر رنگ تصاویر، افزودن متن به تصویر، جابجا کردن المان‌ها و نیز ذخیره سازی قالب‌ها از جمله امکانات این برنامه هستند.

بسیاری از کاربران با استفاده از این برنامه توانسته‌اند پست‌های استاندارد متعدد برای خود بسازند. از آنجا که استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده است، کاربران زیادی جذب آن شده‌اند.

اغلب امکانات نرم افزار کانوا به صورت دراگ اند دراپ مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این صورت که کاربر با کشیدن و رها کردن المان‌های گرافیکی، متون و افکت‌ها، آن‌ها را روی تصاویر خود اعمال می‌کنند. همچنین می‌توانید اقدام به خرید قالب پست اینستاگرام کنید.

اپلیکیشن طراحی پست و استوری Inshot

اپلیکیشن Inshot یکی از برنامه‌های قوی و مدرن برای ویرایش ویدئو است. این نرم افزار قابلیت نصب روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS را دارد. از این برنامه به منظور طراحی پست اینستاگرام با گوشی استفاده می‌شود.

این اپلیکیشن یکی از بهترین‌ها در نوع خود است. از این رو طراحان زیادی در جهان به استفاده از این برنامه برای ویدیوهای خود روی آورده‌اند. در این اپلیکیشن می‌توانید به راحتی تصاویر و ویدیوها را ویرایش کنید.

قابلیت‌های بسیاری در آن تعریف شده است. امکان چرخاندن، گرد کردن لبۀ تصاویر، تنظیمات میزان روشنایی فیلترها جذاب، بک‌گراندهای متنوع و زیبا، انواع تصاویر آماده، استیکرها و متن‌ها از قابلیت‌های این برنامه هستند.

اینشات یک برنامۀ همه فن حریف برای کسانی است که هر روز دغدغۀ تولید محتوا برای اینستاگرام دارند. از قابلیت‌های این نرم افزار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویرایشگر قدرتمند ویدیو و تصویر
 • انواع ابزار حرفه‌ای برای برش و ترکیب عکس‌ها
 • امکان ساخت ویدیو و جلوه‌های بصری، نوشته و موسیقی
 • امکان چهار گوش یا گرد کردن ویدیوها
اپلیکیشن اینشات برای طراحی پست در اینستاگرام

اپلیکیشن اینشات یکی از نرم‌افزارهای حرفه‌ای برای برش تصاویر و ساخت ویدیو است. کاربرانی که تمایل به ساخت پست‌های ویدیویی دارند می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.

نرم افزار ادوبی Spark

نرم افزار Adobe Spark از نرم افزارهای قدرتمند برای طراحی گرافیک است. این برنامه برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی نیز کاربردهای متعدد دارد. اگر قصد ویرایش تصاویر یا افزودن متن به عکس‌ها دارید از این برنامه استفاده کنید. برای زیباتر شدن تصاویر خود نیز می‌‌توانید از انواع افکت‌ها و جلوه‌های بصری بهره ببرید.

سبک‌های مختلف تایپ و فونت‌های متعدد آن باعث باز گذاشتن دست کاربر در طراحی فونت‌نوشته‌ها می‌شود. در این برنامه امکان دسته‌بندی و جست‌وجوی هزاران طرح آماده وجود دارد. شما می‌توانید هر یک از قالب‌های آماده را بنا به سلیقۀ خود انتخاب کنید. این اپلیکیشن حرفه‌ای امکاناتی را برای طراحان گرافیک فراهم کرده است. مسیری که راه رسیدن آن‌ها به یک طرح کامل و حرفه‌ای را کوتاه می‌کند.

ادوبی اسپارک برای اینستاگرام

برای استفادۀ بهتر از برنامه‌های ادوبی بهتر است دو تا از آن‌ها را در کنار هم داشته باشید. ادوبی لایت روم و ادوبی اسپارک پست در کنار هم، مکمل‌هایی عالی خواهند بود.

ادوبی اسپارک یکی از برنامه‌های تراز اول در طراحی پست اینستاگرام با گوشی است. اگر قصد طراحی حرفه‌ای پست و استوری در اینستاگرام دارید حتماً از این برنامه استفاده کنید. اسپارک این قابلیت را به شما می‌دهد تا خلاقیت خود را با هزاران طرح آماده در کتابخانۀ آن ادغام کنید.

اگر به دنبال خلاقیت در انتشار پست‌ها هستید حتماً این برنامه را در کنار دیگر اپلیکیشن‌های ادوبی استفاده کنید. به خصوص ادوبی لایت روم در کنار این نرم افزار می‌تواند مسیر هموارتری برای خلق پست‌های جذاب ایجاد کند.

چند نکته برای طراحی پست‌های خلاقانه و مؤثر

نکات متعددی برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید. هرچند که بررسی این نکات خارج از حوصلۀ این متن است اما لازم است یک مورد مهم را بازگو کنیم. چه از برنامه قالب پست اینستاگرام استفاده می‌کنید و چه خودتان پست‌ها را طراحی می‌کنید همواره رنگ را جدی بگیرید. رنگ‌ها و ترکیب آن‌ها برای مخاطبان اهمیت زیادی دارند.

هرچند که شاید خودشان از چنین مسئله‌ای آگاه نباشند. سعی کنید در پست اینستاگرام خود از ترکیب رنگ و سایه نیز بهره‌مند شوید. انتخاب رنگ و ترکیب‌بندی پالت رنگی، بستگی به رنگ و هویت برند شما دارد.

هنگامی که قصد ارائۀ ایدۀ خود را دارید هیچ چیز بهتر از یک تم رنگی نمی‌تواند مؤثر باشد. قطعاً اهمیت طرح‌ها را نیز باید جدی گرفت. اما این رنگ‌ها هستند که باعث ایجاد احساسات در مخاطب می‌شوند. به عبارتی، رنگ‌ها قادر به جلا دادن به پست‌های شما هستند. همچنین که ترکیب رنگ با سایه می‌تواند یک شاهکار از پست شما بسازد.

پستی که قادر به جذب صدها، هزاران یا حتی میلیون‌ها فالوئر است. هرچند بسیاری از پست‌های ترند شده از نوع ویدیو هستند. با این حال همین مسئله در مورد ویدیو نیز صدق می‌کند. اینکه برای دیده شدن باید تمام خلاقیت بصری خود را به کار بگیرید.


بیشتر بخوانید: آموزش ادیت عکس با اینشات برای فروشگاه‌های اینستاگرامی

انتخاب تم و پالت رنگی برای پست‌های اینستاگرام

میلیون‌ها رنگ وجود دارند که می‌توانید یک یا چند مورد از آن‌ها را برای رنگ سازمانی خود انتخاب کنید. البته باید حواستان باشد که تعیین رنگ، کاری تخصصی و حرفه‌ای است. به این معنا که انتخاب رنگ باید با در نظر داشتن حوزۀ کاری خودتان صورت گیرد. هماهنگی بین رنگ و حوزۀ فعالیت حائز اهمیت زیادی است.

مثلاً اگر شرکت شما در زمینۀ تولید و عرضۀ محصولات طبیعی فعال است باید از المان‌هایی به رنگ سبز استفاده کنید. رنگ‌هایی نظیر آبی، نارنجی و قرمز نیز در این دسته قرار می‌گیرند. یا مثلاً اگر فردی هستید که در زمینۀ تکنولوژی فعالیت دارید بهتر است از پس‌زمینه‌های مشکی و تیره در پست‌های خود استفاده کنید.

اهمیت پالت رنگی در طراحی پست و استوری اینستاگرام

انتخاب یا طراحی یک پالت رنگی تأثیر زیادی در جلب نظر مخاطبان دارد. همچنین که این اقدام به عنوان راهکاری برای طراحی هویت برند نیز شناخته می‌شود.

شاید انتخاب رنگ کار سختی باشد. برای بسیاری از ما کنار هم قرار دادن چند رنگ مختلف کار ساده‌ای نیست. البته که رنگ‌شناسی و روانشناسی رنگ، اموری تخصصی هستند. به همین دلیل در این راستا نمی‌توان تنها به سلیقۀ خود عمل کرد. به همین دلیل می‌توانید از انواع پالت‌های رنگی به این منظور استفاده کنید.

با سرچ Color Palette در گوگل با انواع پالت‌های رنگی مواجه خواهید شد. همچنین می‌توانید در شبکه‌هایی نظیر Pinterest نیز به این منظور استفاده کنید. در نهایت تصور کنید که کدام پالت رنگی برای مخاطبان شما مناسب‌تر است؟ همان را انتخاب کنید!

اگر فروشنده پادرویی هستید، با کد تخفیف pbl30 می‌توانید از 30 درصد تخفیف برای خرید اشتراک پادروشاپ بهره‌مند شوید.

اثرگذاری روی مخاطب در حداقل زمان

اثرگذاری روی مخاطب باید در کمترین زمان انجام شود. هر مخاطب به طور متوسط 3 ثانیه برای تماشای هر پست وقت می‌گذارد. بنابراین مهم است که در این زمان کوتاه، تکنیک اثربخش خود را به کار بگیرید. به همین دلیل است که آنالیز فالوئرها، تشخیص علایق و سلیقۀ آنان، بررسی لایک‌ها و کامنت‌ها و پیگیری دنبال کنندگان حائز اهمیت زیادی است.

از آنجا که سلیقه و حوزۀ علایق کاربران دائماً در حال تغییر است بنابراین لازم است خودتان را برای طراحی پست اینستاگرام با گوشی همواره به روز نگه دارید.

هرچند که این موضوع تا حد زیادی وابسته به شیوۀ کاری و سلیقۀ شما در طراحی پست اینستاگرام است. اما مخاطبان شما همواره دوست دارند که حس تازگی را از پست‌های شما دریافت کنند. به همین دلیل باید با استفاده از ترکیب رنگ و تصویر، بیشترین تأثیر را روی مخاطب خود بگذارید.

به عنوان نکتۀ آخر در نظر داشته باشید که شما قصد خلق یک شاهکار هنری ندارید. وظیفۀ شما این است که بتوانید در کمترین زمان ممکن، بیشترین تأثیر را روی مخاطب بگذارید.

در اینجا، این مخاطب شماست که باعث پولسازی برای شما خواهد شد. مخاطبی که همۀ شناخت او از شما، پست‌ها و استوری‌هایتان است. بنابراین همواره سعی کنید که بهترین تصویر را از خودتان، برندتان و کسب‌وکارتان نمایش دهید.


بیشتر بخوانید: اصول و نکات تولید محتوا در اینستاگرام برای فروشگاه‌ها

کوتاه در مورد طراحی پست اینستاگرام با گوشی

 • اینستاگرام، اپلیکیشنی است که به منظور استفاده با گوشی موبایل طراحی شده است.
 • از آنجا که اغلب کاربران از گوشی‌های خود برای طراحی پست اینستاگرام استفاده می‌کنند لازم است که برنامه‌های مرتبط با آن را بشناسند.
 • اغلب اپلیکیشن‌های طراحی پست اینستاگرام با گوشی دارای رابط کاربری ساده‌ای هستند. به این معنا که همۀ کاربران می‌توانند در اسرع زمان، شیوۀ کار با آن را یاد بگیرند.
 • تولید محتوای باکیفیت در اینستاگرام مساوی با افزایش فالوئر و در نتیجه، افزایش درآمد است.
 • در طراحی پست اینستاگرام سعی کنید از یک یا دو برنامۀ مشخص استفاده کنید.
 • بهتر است از برنامه‌هایی استفاده کنید که هم‌پوشانی خوبی با یکدیگر داشته باشند. یعنی مکمل همدیگر بوده و قابلیت‌های متفاوتی را عرضه کنند.
 • انتخاب تم رنگی و قالب پست‌های اینستاگرام تأثیر زیادی بر جلب نظر مخاطبان دارد.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.