9 مرحله کلیدی برای راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام

9 مرحله کلیدی برای راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام

0

امروزه فروش در شبکه‌های اجتماعی به فعالیتی همه‌گیر تبدیل شده است. تا به حال فکر کردید بدون اینستاگرام یا رسانه‌های اجتماعی دیگر، کسب‌وکارها چگونه می‌توانند به مشتریان بالقوه خود دست یابند؟ با همه‌گیری کرونا فروشگاه‌های لباس نیز دست به ایجاد فروشگاه اینستاگرامی خود زده‌اند. به همین دلیل راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام به یکی از سؤال‌برانگیزترین موضوعات و جستجوهای اینترنتی تبدیل شده است. علت اصلی آن هم را می‌توان به ارزشمندی بستر تعاملی اینستاگرام مرتبط دانست.

درست حدس زدید یکی از راه‌های مرسوم فروش اینترنتی در سال‌های اخیر اینستاگرام است. از طرفی پوشاک یکی از مهم‌ترین مایحتاج انسان‌هاست که محدودیت‌های مختلف در این سال‌ها نتوانسته اهمیت آن را در زندگی کمرنگ کند. به‌خصوص که با گسترش فعالیت در رسانه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام و واتس آپ، پاسخگویی به این نیاز با سهولت بیشتری انجام می‌شود. اگر شما هم به عنوان کارآفرینی جوان بخواهید شانس خود را در مشاغل آنلاین با راه اندازی آسان‌ترین راه مانند اینستاگرام امتحان کنید در ادامه مراحل ساخت پیج اینستاگرام فروش لباس را توضیح می‌دهیم.

با این 9 گام مهم می‌توانید پیج اینستاگرام فروش لباس خودتان راه اندازی کنید.

فروشگاه اینستاگرام چیست؟

با گرایش روزافزون صاحبان کسب‌وکارها به فعالیت و سودآوری در اینستاگرام، این رسانه اجتماعی نیز قابلیت‌های خود را افزایش داده است. به نحوی که با تبدیل اکانت شخصی به نوع تجاری می‌توانید شرایط بهینه‌ای را در راستای بازاریابی موفق تجربه کنید. فروشگاه اینستاگرام قابلیت مهم و کاربردی در این فرآیند به حساب می‌آید. شما پیش بردن مراحلی که در ادامه به طور مفصل به آن می‌پردازیم می‌توانید از فروشگاه اینستاگرام برای فروشگاه پوشاک خود استفاده کنید.

راه اندازی فروشگاه اینستاگرام

چگونه فروشگاه اینستاگرامی را نصب کنیم؟

راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرام یکی از مهمترین اصول برندینگ در اینستاگرام به حساب می‌آید. شما با قابلیت‌های مختلفی که در فروشگاه اینستاگرامی تعبیه شده است، هویت بصری محبوبی را اینستاگرام شکل خواهید داد. راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرامی آیندۀ کاری شما را در جهت بازاریابی موفق شکل می‌دهد. کاربران با ورود به فروشگاه اینستاگرامی شما شناخت دقیق‌تری از اهداف، خدمات و پوشاک فروشگاهتان به دست می‌آورند. این مرحله فرصتی برای خریداری محصولات و بهره‌مندی از خدمات شما به وجود می‌آورد. در ضمن باعث افزایش سرعت و سهولت در پاسخگویی کاربران خواهد شد. موضوعی که به عنوان یکی از عوامل موفقیت در اینستاگرام به حساب می‌آید.

راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی

برای اجرای این استراتژی اینستاگرام باید به مراحل زیر توجه داشته باشید:

 1. ابتدا صلاحیت کسب‌وکار خود را تأیید کنید.

اگر واجد تمام شرایط قید شده در فروشگاه اینترنتی هستید، باید آنها را انتخاب کرده و فروشگاه را راه‌اندازی کنید. استفاده از این قابلیت چند مزیت دارد:

 • فروشگاه شما در بازاری تحت حمایت اینستاگرام و معتبر قرار دارد.
 • محصولات و خدمات شما تحت تأیید اینستاگرام است.
 • فروشگاه شما بر اساس سیاست‌های اینستاگرام فعالیت می‌کند.
 • فروشگاه شما آدرس اینترنتی دقیق و معتبری دارد.

این ویژگی‌ها با جلب اعتماد مشتریان موفقیت در فروش پوشاک در اینستاگرام را برای شما آسان‌تر می‌کنند.

 1. اکانت خود را به اکانت تجاری تبدیل کنید.

برای تغییر اکانت اینستاگرام خود به نوعی تجاری باید:

 • نوع فعالیت تجاری خود را انتخاب کنید.
 • اطلاعات تماس فروشگاه عرضه‌کنندۀ پوشاک خود را ثبت کنید.

اطلاعات کسب‌وکار شامل شماره تلفن، آدرس فروشگاه و آدرس ایمیل است. در تکمیل پروفایل خود می توانید نام فروشگاه، آدرس وبسایت و بیو (Bio) را تکمیل کنید.

راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی
 1. اتصال به حساب کاربری فیسبوک

یکی از اصول مهم در راه‌اندازی پیج اینستاگرام فروش لباس، ارتباط اکانت تجاری اینستاگرام و فیسبوک به همدیگر است. البته بهتر است بدانید که این مرحله از استراتژی اینستاگرام الزامی نیست. در کشورهایی مانند ایران که فروش در فیسبوک فرآیند سودآوری نیست، می‌توان این مرحله را نادیده گرفت.

 1. کاتالوگ محصولات و خدمات خود را آپلود کنید.

برای  فروش پوشاک در اینستاگرام دو گزینه امکان‌پذیر است:

 • «Catalogue Manager»: گزینه‌ای برای مدیریت اکانت فیسبوک تجاری شماست.
 • «Ecommerce platform partner»: پلتفرم‌های تجاری «Shopify» یا «BigCommerce» که برای ساختن و مدیریت فروشگاه اینترنتی در تمام ابعاد به شما کمک می‌کنند.
 1. بازبینی اکانت

بعد از بارگذاری کاتالوگ پوشاک و اتصال آن به صفحۀ اینستاگرام، آن‌ها را بازبینی کنید. هر زمان که بخواهید می‌توانید شرایط فروشگاه خود را در بخش «Setting» بازبینی کنید. گاهی اینستاگرام اعلان‌هایی برای تکمیل پروفایل و تأیید مالکیت دامنه وبسایت منتشر می‌کند. با بازبینی اکانت می‌توانید از نقاط قوت و ضعف فروشگاه خود در اینستاگرام آگاه باشید.

 1. گزینۀ خرید «shopping» را فعال کنید.

وقتی اکانت شما در اینستاگرام مورد تأیید قرار گرفت، می توانید قابلیت‌های پیج فروشگاه خود را استفاده کنید.

 1. اکنون شما می‌توانید از پست‌ها و استوری‌هایی با محتوای جذاب استفاده کنید. بهتر است در پست یا استوری‌های خود بر محصولات هشتگ استفاده کنید یا آن‌ها را هایلایت کنید. کافی است محصولات خود را با ذکر برند، هشتگ محصولات و سایر هشتگ‌های مناسب پست معرفی کنید. تشویق کاربران به اشتراک‌گذاری پست‌ها با سایر کاربران نیز بسیار مؤثر است.

نصب و راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرام در آماده‌سازی یک فروشگاه اینترنتی نقش مهمی بازی می‌کند

9 گام مهم در راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام

برای راه‌اندازی فروشگاه اینستاگرامی پوشاک کافی است نه گام زیر را به ترتیب بردارید.

۱. نوع پوشاک فروشگاه خود را تعیین کنید

لباس‌های متنوعی برای فروش وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به مشتریان خود آن را انتخاب کنید. پوشاک زنانه، پوشاک مردانه یا حتی پوشاک کودکانه مخاطبان خاص خود را دارند. بنابراین لازم است با نیازسنجی کاربران و به‌ویژه مشتریان خود، نوع پوشاک را تعیین کنید.

۲. اجناس را از منابع خود انتخاب کرده و قیمت‌گذاری کنید.

بعد از تعیین نوع پوشاک، باید به انبار اجناس و تأمین‌کننده‌های آن‌ها نیز دقت کنید. این نکته در تعیین موجود یا ناموجود بودن اجناس و قیمت‌گذاری صحیح کمک قابل‌توجهی می‌کند. در واقع شما باید در انتخاب، سفارش گرفتن و قیمت‌گذاری پوشاک مورد نظر حساب‌گر باشید.

قیمت مناسب اجناس، استفاده از کدهای تخفیف و ارسال رایگان به مناسبت‌های مختلف می‌تواند نقطه قوت شما و افزایش‌دهنده میزان فروش شما در اینستاگرام باشد.

۳. اصول برندینگ‌ در اینستاگرام را فراموش نکنید.

بر اساس  روند فروش پوشاک در اینستاگرام، باید نام، برند و نشان تجاری فروشگاه اینستاگرامی خود را تعیین کنید. توجه داشته باشید که شما رقبای زیادی در صنعت فروشگاه اینترنتی پوشاک دارید، بنابراین مطمئن شوید که نشان تجاری و برند مناسبی انتخاب کنید. انتخاب برند و نشان تجاری یا حتی لوگوی منحصر به فرد شانس موفقیت شما در امر بازاریابی را بیشتر می‌کند. برند و لوگوی فروشگاه شما چیزی است که بر ظاهر کلی و روند فعالیت شما منعکس می‌شود. ظاهر گالری و کاتالوگ‌های بارگذاری شده شما باید با علامت برند شما مطابقت داشته باشد و در همه ‌جا یکسان باشد. به این ترتیب فقط با نگاه کردن به فید خود شناخته خواهید شد.

4. گزینه‌های پرداخت و ارسال را تعیین کنید

مانند همه فروشگاه‌های اینستاگرامی و حتی اینترنتی، چالش اصلی پیش روی کاربران اطمینان خاطر از پرداخت‌ها و تحویل سریع و به‌موقع است. 

برای فروشگاه‌های اینترنتی پوشاک اینستاگرام گزینه‌های معمول پرداخت حساب‌های بانکی شخصی یا انتقال پول است. این جزئیات باید واضح باشد زیرا درآمد شما از این طریق به دست می‌آید. جدا از حمل و تحویل ، راه‌های دیگری نیز وجود دارد که فروشنده می‌تواند محصول را به خریدار تحویل دهد. برای مثال می‌تواند از تأمین‌کننده بخواهد که مستقیماً اجناس را برای مشتریان بفرستند. همچنین می‌توانید فروش حضوری برای مشتریانی که در نزدیکی شما هستند امکان‌پذیر کنید.

اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام 3

5. داشتن اکانت تجاری اینستاگرام الزامی است.

آنچه تاکنون برای راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام انجام دادید منابع و اصول بازاریابی برای راه اندازی یک فروشگاه در بستر اینستاگرام بود. پس از آن باید 

 • اکانتی در اینستاگرام تجاری بسازید.
 • از لوگوی خود به عنوان تصویر پروفایل خود استفاده کنید.
 • در قسمت بیو توضیح کوتاهی در مورد نام تجاری خود و اقلام مورد فروش خود بنویسید. 
 • مطمئن شوید که نام و برند انتخابی شما برجسته است.

6. استفاده از تصاویر و فیلم های با کیفیت

بعد از ساخت پیج فروش لباس در اینستاگرام نوبت به استفاده از پست‌ها و استوری‌های جذاب می‌رسد. برای پیگیری دستورالعمل‌های پذیرفته و اجرایی در نشان تجاری و برند انتخابی در فروشگاه آنلاین خود باید به تعداد و کیفیت پست‌هایی که استفاده می‌کنید دقت کنید. 

برنامه منظم و دقیق در تولید محتوا می‌تواند برای برند شما نکته مثبتی به حساب آید. علاوه بر این باید گالری یا موجودی پوشاک خود را جذاب و متناسب با برند خود نگه دارید.

پروفایل مرتب و با ظاهری زیبا نکته مهمی در راه اندازی پیج فروش در اینستاگرام است. رعایت این نکته برای تشویق مشتریان به مرور پست‌های پیشین و دنبال کردن محتواهای بعدی بسیار مهم است. در واقع با استفاده از هایلایت‌های مناسب، قالب‌های زیبا و منحصر به فرد برای پست‌ها می‌توانید الگوی بصری جذابی برای کاربران ایجاد کنید. پس از گرفتن عکس‌های خوب آن‌ها را به‌صورت مجموعه‌ای یا دسته‌ای با جزئیات کامل در زیرنویس‌ها مانند نوع لباس و قیمت بارگذاری کنید. ممکن است بخواهید فقط لباس‌ها را آویزان کنید یا مدل‌ها از آن‌ها استفاده کنند!

تصاویر با کیفیت پست

7. از هشتگ‌های اصیل و رسمی استفاده کنید.

استفاده از هشتگ‌های اصیل، رسمی و پرکاربرد یکی از تکنیک‌های مهم فروش پوشاک در اینستاگرام است. همۀ پست‌های شما باید هشتگی داشته باشند که برند شما را معرفی می‌کند. علاوه بر این هشتگی که معرف پوشاک شماست می‌تواند به تبلیغ و فروش بیشتر همان جنس و سایر اجناس کمک کند. مهمتر از آن شما می‌توانید کاربرانی که پست‌های شما را به اشتراک گذاشته‌اند، پیدا کنید. در ضمن پیوندی میان تبلیغات شما و کاربرانی است که پست‌ها را با کاربران دیگر به اشتراک گذاشته‌اند.

8. فروشگاه خود را تبلیغ کنید.

پس از گذراندن مراحل قبلی پیج فروش لباس در اینستاگرام، برای تکمیل فروشگاه لباس اینستاگرام، اکنون زمان جستجوی مشتریان است.

 • بهترین و سریع‌ترین راه برای انجام این کار، استفاده از تبلیغات جذاب برای معرفی فروشگاه شماست.
 • شما می‌توانید از اکانت‌های شخصی خود و آشنایان در اینستاگرام برای به اشتراک‌گذاشتن و تبلیغ پروفایل فروشگاه اینستاگرامی خود استفاده کنید.
 • در صورت معرفی گستردۀ فروشگاه خود، هشتگ‌های منحصر‌به‌فرد خود را فراموش نکنید. هشتگ‌ها کمک می‌کنند استوری‌ها و پست‌های مختلفی که در فید اینستاگرام شماست به هم مرتبط باشند.

 اگر می‌خواهید روش تبلیغاتی گران‌تری داشته باشید، می‌توانید تبلیغاتی با هزینۀ بیشتر را انتخاب کنید.

 • برای ساختن پیج اینستاگرام فروش لباس می‌توانید تبلیغاتی مربوط به محصولات یا حتی مناسبت‌های مختلف را طراحی و منتشر کنید.
 • برای پست‌های خود می‌توانید از اسپانسر هم استفاده کنید. این کار با توجه به روزهایی که می‌خواهید تبلیغ کنید و بازار هدفتان هزینه‌های مختلفی را شامل می‌شود.
تبلیغات فروشگاه اینستاگرام

9. با مشتریان ارتباط خود را حفظ کنید.

اکنون که فالوورها و مشتریان خود را به دست آورده‌اید باید سعی کنید که همیشه با آن‌ها در ارتباط باشید و آمادۀ پاسخگویی به سؤالاتشان در فروشگاه اینستاگرام خود باشید. در واقع نباید به راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام بسنده کنید. تعامل پایدار با کاربران بسیار مهم است.

هر پیامی که دریافت می‌کنید را بررسی کرده و مطمئن شوید که به کامنت‌های مربوط به هر پست پاسخ داده‌اید. در ضمن از طریق قسمت پیام دایرکت ارتباط مناسبی با کاربران خود داشته باشید. این قابلیت را حتماً برای مکالمات فعال کنید.

ممکن است راه‌های دیگری برای تعامل میان شما و مشتریان وجود داشته باشد. در ارتباط با مشتریان باید صبور باشید، دوستانه رفتار کنید و روزانه آماده پاسخگویی به سؤالات آن‌ها باشید. به این ترتیب می توانید بازخورد خوب دریافت کرده و رضایت مشتری را جلب کنید.درست است که مسیر پر زحمتی است. اما به هر حال، شما اکنون فروشنده اینستاگرام هستید. برای بازاریابی موفق اجرای این 9 مرحله الزامی است.

جالب است بدانید که آنچه درباره راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام ذکر کردیم، تنها نکاتی است برای شروع و تبدیل شدن به فروشگاه لباس اینستاگرام. شما با بهبود شرایط فروشندگی در این بستر می‌توانید نکات بازاریابی دیجیتال را بیشتر به کار ببرید. می‌گوییم بازاریابی دیجیتال زیرا پروسه‌ای که طی می‌کنید نسبت به یک فروشگاه حضوری متفاوت است.

اما دقت کنید که پیشرفت‌های تکنولوژیکی و روندهای رسانه‌های اجتماعی مواردی هستند که باید مراقب آن‌ها باشید. پیش از هر چیزی باید از خود بپرسید آیا می‌خواهید وارد مشاغل کوچک شوید؟ آیا به فروشگاه‌های اینترنتی  علاقه دارید؟ پس شروع کنید.

ارتباط با مشتریان

جمع‌بندی

 • راه اندازی پیج فروش لباس در اینستاگرام طرفداران بسیاری دارد.
 • فروشگاه اینستاگرام قابلیت مهم و کاربردی در این فرآیند به حساب می‌آید.
 • انتخاب نوع پوشاک، ارتباط با تأمین‌کنندگان و قیمت‌گذاری در امر بازاریابی فعالیت مهمی است که پیش از راه اندازی فروشگاه اینستاگرامی باید در نظر داشته باشید.
 • انتخاب برند، لوگوی مناسب و نشان تجاری منحصربه‌فرد برای فروشگاه اینترنتی را فراموش نکنید. اصول برندینگ یکی از ابزارهای مهم موفقیت شما در فروش بیشتر است.
 • تعیین راه‌های پرداخت و ارسال سفارشات به مشتریان بخش مهم کار است. راه‌های آسان و قابل اطمینان برای پرداخت هزینه سفارشات می‌تواند مشتریان را به همراهی با شما تشویق کند.
 • در اکانت تجاری درست پست‌ها و استوری‌های جذاب استفاده کنید. علاوه بر این هشتگ‌ها و تگ‌های اصیل، یکتا و محبوب در معرفی بهتر محصولات شما بسیار ضروری است.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.