روش استفاده از نظرسنجی در اینستاگرام + 7 ایده‌ خلاقانه

0

روزانه 500 میلیون استوری در اینستاگرام منتشر می‌شود. نظرسنجی در اینستاگرام یکی از روش‌هایی است که می‌توان تعامل بیشتری با مخاطبان خود داشته باشید. اگر صاحب یک کسب‌وکار اینترنتی بوده و در اینستاگرام نیز فعالیت می‌کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. در ابتدا قصد داریم شما را با روش‌هایی خلاقانه برای استفاده مؤثر از ویژگی نظرسنجی در اینستاگرام آشنا کنیم و در ادامه نیز به آموزش استفاده از این قابلیت می‌پردازیم

شما می‌توانید از این ویژگی در استوری‌های خود استفاده کنید. این مورد باعث می‌شود تا تعامل یا اینگیجمنت در صفحه شما به میزان چشم‌گیری افزایش یابد. در ادامه 7 روش برای استفاده بهتر از قابلیت نظرسنجی در اینستاگرام آورده شده است. 

 روش خلاقانه برندها برای استفاده از نظرسنجی در اینستاگرام

همانطور که لورن مایکلز تهیه کننده SNL گفت: «خلاقیت هیچ‌گونه مرزی ندارد».به طور مشابه، ویژگی ساده نظرسنجی فرصت‌های زیادی را برای ایجاد محتوای سرگرم‌کننده و پویا ارائه می‌دهد. در اینجا فقط 7 مثال برای جرقه زدن خلاقیت شما آورده شده است.

نظرسنجی در اینستاگرام یکی از روش‌هایی است که می‌توان تعامل بیشتری با مخاطبان خود داشته باشید.

یک مسابقه بسازید

غول رسانه‌ای (Buzzfeed) احتمالاً بیشتر به خاطر آزمون‌های خود شناخته می‌شود. این رسانه به وفور از قابلیت نظرسنجی در اینستاگرام استفاده می‌کند. (Buzzfeed News) فکر کرد از نظرسنجی‌ها برای ایجاد آزمون‌های مخاطبان در استوری اینستاگرام خود استفاده کند. البته این آزمون‌ها فقط برای (Buzzfeed) نیستند.

(Vanity Fair) همچنین با ایجاد یک مسابقه عروسی سلطنتی برای آماده کردن مخاطبان برای عروسی مگان و هری، ثابت کرد که قالب مسابقه چقدر می‌تواند سرگرم‌کننده باشد. این مسابقه به تنهایی لذت بخش بود و همچنین پوشش گسترده عروسی سلطنتی آنها را تکمیل کرد. این راز یک مسابقه خوب است: مطمئن شوید که به استراتژی کلی محتوای شما کمک می‌کند. محتوا باید با پست‌های دیگر و هویت برند شما هماهنگ باشد.

ایده های نظرسنجی در اینستاگرام

توجه داشته باشید که پرسش‌ها همگی باید متناسب با محتوای صفحه شما باشد. در واقع هر کسب‌وکار با توجه به زمینه فعالیت خود می‌تواند مسابقه‌های متفاوتی طراحی کند. مسابقه‌هایی که همسو با جامعه هدف آن پیج باشد. 

 کاتالوگ محصولات خود را به نمایش بگذارید

شما می‌توانید از نظرسنجی در اینستاگرام برای نمایش دسته‌بندی‌های خود استفاده کنید. خیلی اوقات محصولات شما دارای کتگوری‌های متفاوتی است که مشتری از آنها اطلاعی ندارد. بنابراین شما با بهره‌گیری از نظرسنجی می‌توانید به نوعی با مطرح کردن یک پرسش، کتگوری محصولات خود را نیز به مخاطبان معرفی کنید.


بیشتر بخوانید: ترفندهای تولید محتوای جذاب در اینستاگرام برای افزایش نرخ تعامل

(IKEA USA) از نظرسنجی برای نشان دادن طیف وسیعی از گزینه‌های آشپزخانه به دنبال‌کنندگان استفاده کرد و از آنها خواست به موارد دلخواه خود رأی دهند. این رویکرد می‌تواند برای انواع محصولات کارساز باشد. در مورد (IKEA) باید بدانید که آنها فروش آتی را در خطوط آشپزخانه خود تبلیغ می‌کردند. نظرسنجی‌ها مخاطبان را به خود جلب کرد و کد تخفیف و در ادامه نیز اطلاعات بیشتر در مورد فروش در اختیار آنها قرار می‌داد. این نوع نظرسنجی محصول همچنین بینش ارزشمندی در مورد ترجیحات مشتریان شما ارائه می‌دهد. این ما را به استفاده هوشمندانه دیگری از نظرسنجی‌ها می‌رساند.

در مورد مشتری تحقیق کنید

احتمالاً این پرسش شما نیز هست که مشتریان شما به دنبال چه چیزی هستند؟ خواسته آنها چیست؟ بهترین راه برای آگاهی از این مورد استفاده از یک نظرسنجی در اینستاگرام است. این یک شکل ساده از تحقیقات مربوط به مشتری است که به شما این امکان را می‌دهد تا سؤالات مهمی از مخاطبان خود بپرسید، در حالی که همچنان محتوای باکیفیتی برای آنها ارائه می‌دهید. به عنوان مثال، برند لباس شنا (Mimi Hammer) از نظرسنجی استفاده کرد تا از مشتریان بپرسد که چه طرح‌های لباس شنا را ترجیح می‌دهند.

حتی با وجود اینکه آنها اساساً یک نظرسنجی از مشتریان ایجاد می‌کردند، میمی همر همچنان از تصاویری با کیفیت بالا برای کادربندی سؤالات استفاده می‌کرد. مهم نیست که نظرسنجی شما در مورد چه چیزی است، همیشه باید ثبات بصری برند خود را حفظ کنید و تصاویر قابل توجهی را برای جلب توجه مخاطبان خود قرار دهید.

دانستن اینکه بزرگ‌ترین طرفداران شما چه کسانی هستند، نکته بسیار مهمی است. کاربرانی که با نظرسنجی‌های اینستاگرام شما تعامل دارند، با برند شما آشنا بوده و به احتمال زیاد یکی از مشتریان فعلی شما هستند. در صورتی که آنها با پست‌ها و استوری‌های شما درگیر شوند، زمان خوبی را در تعامل با برند شما سپری می‌کنند.

وقتی متوجه شدید که بیشترین مخاطبان شما چه کسانی هستند، می‌توانید:

 • برای پیشنهادات انحصاری خود به آنها پیام دهید
 • بازخورد بخواهید
 • مخاطبان سفارشی ایجاد کنید
 • پرسش‌های چالشی با بله یا خیر

از فالوئرهای خود در مورد یک موضوع خاص یک سؤال بله یا خیر بپرسید و پاسخ‌ها را مشاهده کنید. این نوع نظرسنجی در اینستاگرام برای زمانی مناسب است که می‌خواهید علاقه دنبال‌کنندگان خود را به یک محصول یا موضوع خاص بسنجید یا اگر می‌خواهید از آنها بپرسید که چه نوع محتوایی را می‌خواهند بیشتر ببینند. در ادامه مثال‌هایی برای این کار آورده شده است.

 • آیا این لباس را امتحان می‌کنید؟ بله خیر
 • تا حالا پاریس بودی؟ بله خیر
 • آیا تا به حال در حین انجام تمرینات پا، عضله‌ای را کشیده‌اید؟ بله خیر
 • آیا این بازسازی آشپزخانه را دوست دارید؟ بله خیر
 • آیا شما این مدل آرایش را می‌پوشید؟ بله خیر
 • آیا می‌خواهید مطالب بیشتری در پشت صحنه ببینید؟ بله خیر

کاربر را به وب سایت خود هدایت کنید

جذب مخاطبان برای کلیک روی لینک وب‌سایت شما یکی از اهداف رسانه‌های اجتماعی است. نظرسنجی‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا مخاطبان را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید. شما با طراحی کردن یک پرسش می‌توانید باعث جلب توجه مخاطبان شده و سپس با قرار دادن لینک، آن‌ها را به سمت وب‌سایت هدایت کنید. این کار علاوه بر بالا بردن تعامل اینستاگرام شما، باعث می‌شود ترافیک سایت نیز بیشتر شود. 

تشویق مسئولیت اجتماعی

مخاطبان از برندها انتظار دارند که ارزش‌های خود را به اشتراک بگذارند. مواردی مانند پایداری محصول، کمک به جامعه و صداقت از این موارد هستند. نظرسنجی‌ها یکی از راه‌های به اشتراک گذاشتن ارزش‌های شرکت شما هستند و دنبال‌کنندگان را تشویق می‌کنند تا در مورد دلایل مهمی که هر دوی شما به آن اهمیت می‌دهید، اقدام کنند.

منظور از مسئولیت اجتماعی آن نیست که شما در مورد هر نوع مسئله سیاسی و اجتماعی اظهار نظر کنید. بلکه به این معنی است که شما خود را با مردم همراه کرده و مسئولیت‌پذیری خود را در این زمینه نشان دهید. این موضوع باعث دیده شدن بیشتر شما و همچنین ایجاد نوعی حس اطمینان می‌شود. 

به فالوئرهای خود آموزش دهید

بخشی از مأموریت شرکت شما اطلاع‌رسانی به مخاطبان در مورد خدمات و محصولات شماست. آموزش باید بخش مهمی از استراتژی محتوای شما باشد. در همین راستا نظرسنجی در اینستاگرام می‌توانند ابزار آموزشی ارزشمندی باشد.

آموزش‌های شما باید همسو با نوع محتوایی باشد که تولید می‌کنید. همچنین اگر محصولی برای فروش و ارائه دارید، می‌توانید آموزش‌های مربوط به آن را منتشر کنید. توجه داشته باشید این نوع آموزش‌ها علاوه بر جنبه آموزشی بودن، باعث دوباره دیدن محصول شما توسط کاربر می‌شود. 

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  محتوای سرگرم‌کننده منتشر کنید

  مطمئناً تعیین اهداف و پیگیری معیارهای خود در مسر فعالیتتان بسیار مهم است. اما فراموش نکنید که دلیل حضور مخاطبان شما در اینستاگرام این است که از آن لذت می‌برند. گاهی اوقات، می‌توانید آن را ساده نگه‌دارید و فقط سعی کنید با استوری‌های خود نیز محتوای سرگرم‌کننده تولید کنید.

  برای مثال شما می‌توانید با طراحی کردن یک رشته استوری این کار را به انجام دهید. در این رشته استوری‌ها نیز می‌توان از گزینه نظرسنجی برای آشنا شدن با نظر مخاطبان و همچنین تعامل بیشتر بهره برد. همچنین در پایان رشته استوری نیز با طرح یک سؤال، کاربران را به چالش بکشید. 

  هر طور که تصمیم به استفاده از قابلیت نظرسنجی در اینستاگرام را داشته باشید، آنها راهی آسان برای ارتباط با فالوئرها و جذاب کردن استوری‌های شما هستند. آیا می‌خواهید الهام بیشتری برای استراتژی محتوای اینستاگرام خود داشته باشید؟ حتماً از قابلیت‌های اینستاگرام در زمان درست و با استراتژی مناسب استفاده کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

  نظرسنجی اینستاگرام

   

  در ارتباط با بازار کار اطلاعات کسب کنید

  آیا فالوئرهای خود را می‌شناسید؟ آنها از برند شما چه می‌خواهند؟ بهترین راه برای درک آنها این است که نظر آنها را بپرسید.

  نظرسنجی در اینستاگرام برای همین کار است. شما می‌توانید درباره فالوئرها و علایق آنها، چیزهایی که دوست ندارند و اطلاعات بیشتری کسب کنید. می‌توانید با طرح پرسش‌های که پاسخ آنها می‌تواند در روند کاری شما تأثیر مثبت داشته باشد، از نظر آنها آگاه شوید. در نهایت، به نتایج نگاه می‌کنید و با دید واضح‌تری از علایق واقعی مخاطبان خود آشنا می‌شوید. این یک مطالعه بازاریابی ساده شده است.

  شما می‌توانید با نظرسنجی در اینستاگرام درباره فالوئرها و علایق آنها، چیزهایی که دوست ندارند و اطلاعات بیشتری کسب کنید

  یک استوری نظرسنجی تبلیغاتی ایجاد کنید

  بدون شک تبلیغات مفید هستند. تبلیغات به ما امکان حضور در فید همه مخاطبان هدف ما را می‌دهد؛ اما آیا می‌توانید در استوری‌های آنها حضور پیدا کنید؟

  با نظرسنجی‌های تعاملی در اینستاگرام، به مشتریان خود اجازه می‌دهید تصمیم بگیرند که کدام گزینه برای آنها بهترین است. برای انجام این کار می‌توانید از یک مدیر تبلیغات کمک بگیرید. آنها راهکارهایی را برای تنظیم این استوری در اختیار شما قرار می‌دهند. هدفی را که می‌خواهید به آن برسید انتخاب کنید. برای مثال:

  • آگاهی از برند
  • رسیدن به نتیجه
  • هدایت ترافیک به سایت
  • نصب اپلیکیشن مورد نظر شما
  • بازدیدهای ویدیویی
  • افزایش ترافیک اینستاگرام

  حالا نسبت تصویر درست را انتخاب کنید که 9: 16 است. برچسب نظرسنجی شما باید در مرکز بین 860 در 1320 پیکسل رسانه باشد. عرض نظرسنجی خود را 250 و 860 پیکسل تنظیم کنید. شما می‌توانید نظرسنجی خود را به عنوان یک تصویر یا ویدیو انتخاب کنید، اما بهتر است یک تصویر ثابت باشد. زیرا مردم باید بین دو گزینه یکی را انتخاب کنند، و داشتن یک ویدیو در پشت تصویر می‌تواند کمی باعث حواس پرتی شود.

  ایده‌های نظرسنجی در اینستاگرام

  شما می‌توانید ایده‌های خلاقانه‌ای برای نظرسنجی در اینستاگرام پیاده‌سازی کنید. در ادامه به ایده‌هایی برای این کار می‌پردازیم. 

  • سؤالات «کدام را  ترجیح می‌دهید»
  • سؤالات «کدام مورد علاقه شماست»
  • سؤالات «این یا آن»
  • سؤالات «کوئیز» (در مورد حقایق شرکت خود سؤال کنید و به آنها اجازه دهید تا ببینند که چقدر برند شما را می‌شناسند.)
  • سؤالات مربوط به «حقایق»

  آموزش قرار دادن نظرسنجی در اینستاگرام 

  ویژگی نظرسنجی در اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که با پرسیدن سؤال و دریافت پاسخ از مخاطبان خود با آنها ارتباط برقرار کنید. نظرسنجی‌ها روشی عالی برای یادگیری چیزی از مخاطبان یا برجسته کردن یک محصول یا ویژگی آن بدون اینکه خیلی تبلیغاتی به نظر برسند. در ادامه آموزش قرار دادن نظرسنجی در اینستاگرام را برای شما شرح خواهیم داد. 

  • با ضربه زدن روی نماد «+» و کشیدن روی «استوری» یک استوری جدید اینستاگرام ایجاد کنید.
  • نماد برچسب در بالای صفحه را انتخاب کنید (مربع شکل با یک شکلک).
  • حال از بین گزینه‌های موجود «Poll» را انتخاب کنید.
  • سؤال نظرسنجی خود را تایپ کرده و گزینه‌های پاسخ خود را ویرایش کنید.
  • روی «داستان شما» یا «ارسال به» کلیک کنید تا نظرسنجی خود را در استوری‌های به اشتراک بگذارید.

  به همین سادگی شما می‌توانید یک نظرسنجی در اینستاگرام برای مخاطبان قرار دهید. 

  مشاهده نتایج نظرسنجی در اینستاگرام 

  برای مشاهده نتایج نظرسنجی اینستاگرام خود، کافی است استوری خود را مشاهده کنید و دکمه «Seen by» در گوشه سمت چپ را انتخاب کنید. این به شما نشان می‌دهد که چه تعداد بیننده در استوری خود داشته‌اید و همچنین چه کسانی در نظرسنجی شما رأی داده‌اند و هر گزینه پاسخ چند رأی دریافت کرده است.

  فالوئرهای شما ممکن است بخواهند بدانند که کدام گزینه بیشترین رأی را در نظرسنجی اخیر شما آورده است. همچنین یک گزینه برای به اشتراک گذاشتن نتایج وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید نتیجه نظرسنجی را منتشر کنید.

  نحوه ارسال نظرسنجی اینستاگرام از طریق دایرکت

  1. برنامه اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید و نماد پیام‌ها در گوشه سمت راست بالا انتخاب کنید.
  2. یک مکالمه اخیر را انتخاب کنید یا روی نماد پیام جدید در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.
  3. در صفحه پیام، نماد دوربین آبی رنگ در کنار جعبه متن در پایین صفحه را انتخاب کنید.
  4. برای گرفتن عکس و اضافه کردن یک نظرسنجی به آن، روی نماد دوربین آبی ضربه بزنید. 
  5. یک عکس بگیرید یا یکی از رول دوربین خود را انتخاب کنید.
  6. روی نماد (Stickers) که شبیه شکلک مربعی است در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.
   • در منوی پاپ آپ (Poll) را انتخاب کنید.
  7. یک کادر نظرسنجی روی تصویر شما ظاهر می‌شود
   • سؤال نظرسنجی خود را در بخش (Ask a question) تایپ کنید
   • برای تغییر گزینه‌های پاسخ، در داخل جعبه‌های (Yes) و (No) کلیک کنید.
  8. وقتی نظرسنجی شما آماده شد، ارسال در پایین و وسط صفحه را انتخاب کنید.

  جمع‌بندی

  • همانطور که خواندید نظرسنجی در اینستاگرام می‌تواند تأثیر زیادی در تعامل و میزان فروش پیچ شما داشته باشد.
  • برای استفاده از نظرسنجی در اینستاگرام می‌توان ایده‌های خلاقانه‌ای را برای جلب توجه مخاطب به کار برد.  می‌توانید از نظرسنجی برای شناخت مخاطبتان استفاده کنید.
  • ویژگی ساده نظرسنجی فرصت‌های زیادی را برای ایجاد محتوای سرگرم‌کننده و پویا ارائه می‌دهد.

  پرسش‌های پرتکرار

  منابع

  codedesign

  hootsuite

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.