راهنمای استفاده از بخش پروفایل فروشگاه در وب‌اپلیکیشن پادرو (1)

راهنمای استفاده از بخش پروفایل فروشگاه در وب‌اپلیکیشن پادرو

0

برای استفاده از خدمات پادرو در زمینه مدیریت سفارش مشتریان، درگاه پرداخت امن و ارسال سفارش‌ها بعد از تکمیل مراحل ثبت‌نام در پادور باید اطلاعات لازم را در بخش پروفایل فروشگاه تکمیل کنید. برای دسترسی به این بخش بعد از ورود به پادرو از پایین صفحه، روی گزینه‌ی «پروفایل» بزنید.

در این بخش به گزینه‌های مختلفی برای مدیریت حساب کاربری‌تان دسترسی دارید.

ویدیوی آموزش استفاده و تکمیل اطلاعات پروفایل فروشگاه در پادرو (بخش اول)

اطلاعات حساب کاربری:

در قسمت «اطلاعات حساب کاربری» شما می‌توانید نام و نام‌خانوادگی و شماره موبایل خود را ثبت و روی گزینه «ذخیره» کلیک کنید.

کیف پول:

این بخش برای مدیریت و دسترسی به مبالغ خرید مشتریان و کیف پول شما در نظر گرفته شده است.  با انتخاب گزینه‌ی «کیف پول» به اطلاعاتی مثل «موجودی کیف پول» و «موجودی تسویه نشده فروش» دسترسی دارید.

موجودی کیف پول:

«موجودی کیف پول» میزان شارژ کیف پول شما را نشان می‌دهد که با آن می‌توانید، هزینه‌ی ارسال سفارش مشتریان را از طریق وب‌اپلیکیشن پادرو مستقیما به شرکت پستی موردنظرتان پرداخت کنید.

شارژ کیف پول:

برای شارژ کیف پول روی گزینه «+شارژ کیف پول» بزنید. در صورتی که زمان ثبت‌نام، کیف پول خود را فعال نکرده باشید، گزینه «فعال‌سازی کیف پول» به شما نمایش داده می‌شود. با انتخاب این گزینه، یک کد 5 رقمی به شماره موبایل شما ارسال می‌شود.

کد دریافتی را در قسمت مربوطه وارد کنید و روزی گزینه «ثبت» بزنید تا کیف پول شما فعال شود.

در این مرحله شما به صفحه‌ی افزایش موجودی منتقل می‌شوید. در این قسمت می‌توانید شارژ موردنظرتان را وارد کنید و یا با زدن روی مبالغ پیش‌فرض، یکی از آنها را انتخاب کنید.

بعد از وارد کردن مبلغ شارژ، روی گزینه «ثبت» بزنید تا به درگاه پرداخت منتقل شوید و کیف پول خود را شارژ کنید.

در صورت عدم دریافت کد، حتما شماره موبایلی را که هنگام ثبت‌نام در پادرو وارد کرده‌اید، کنترل کنید. برای تصحیح شماره موبایل می‌توانید با کلیک روی گزینه «تغییر شماره» نسبت به اصلاح آن اقدام کنید.

موجودی تسویه نشده فروش:

در قسمت «موجودی تسویه نشده فروش»، میزان فروش شما به مشتریانی که از طریق لینک فروشگاه شما در پادرو خرید کرده‌اند، نمایش داده می‌شود. در این بخش به خلاصه وضعیت پرداخت‌های مشتریان به صورت کارت‌های تفکیک شده شامل نام پرداخت کننده، مبلغ پرداختی، شماره سفارش و وضعیت پرداخت دسترسی دارید.

برای دیدن جزئیات هر کدام از خریدها می‌توانید روی کارت موردنظر کلیک کنید.

ویدیوی آموزش استفاده و تکمیل اطلاعات پروفایل فروشگاه در پادرو (بخش دوم)

آدرس‌های منتخب:

یکی از خدماتی که پادرو به فروشگاه‌های اینستاگرامی می‌دهد، جمع‌آوری سفارش مشتریان فروشگاه از محل موردنظر شماست. شما می‌توانید در این بخش آدرس فروشگاه یا انبار کالای خود را  ذخیره کنید تا هر بار نیاز به وارد کردن اطلاعات نداشته باشید. در ضمن می‌توانید یکی از آدرس‌ها را به عنوان پیش‌فرض انتخاب کنید.

علاوه بر این در بخش «دفترچه آدرس» به آدرس‌ مشتریانی که ذخیره کرده‌اید، دسترسی دارید. برای سهولت و سرعت کار می‌توانید آدرس مشتریانی که به طور ثابت از شما خرید می‌کنند را به این لیست اضافه کنید.

اضافه کردن آدرس جدید:

برای اضافه کردن آدرس جدید می‌توانید از گزینه‌ی «+آدرس جدید وارد کنید» در پایین صفحه استفاده کنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید آدرس جدید را وارد کنید و در انتها روی گزینه «ثبت» بزنید تا آدرس جدید به لیست آدرس‌های منتخب شما اضافه شود.

مراحل اضافه کردن آدرس جدید به این صورت است که در ابتدا باید محل موردنظر رو روی نقشه علامت بزنید. برای سهولت می‌توانید نام محله یا خیابان موردنظرتان را در نقشه جستجو کنید.

بعد از مشخص کردن محل موردنظر روی نقشه، جزئیات آدرس را در قسمت‌های مربوطه وارد کنید.

ویرایش آدرس‌ها:

برای اصلاح و ویرایش آدرس‌هایی که وارد کرده‌اید روی گزینه «سه نقطه» در آدرس موردنظر بزنید.

در این مرحله دو گزینه «ویرایش» و «حذف آدرس» به شما نمایش داده می‌شوند. برای ویرایش آدرس، گزینه «ویرایش» و برای حذف آدرس از «دفترچه آدرس» روی گزینه «حذف» بزنید.

اطلاعات بانکی:

برای تسویه حساب مبالغ خرید مشتریان لازم است قسمت «اطلاعات بانکی» را تکمیل کنید. با ورود به این بخش می‌توانید اطلاعات حساب بانکی که تمایل دارید مبالغ خرید مشتریان به آن واریز شود را وارد کنید. این اطلاعات شامل شماره شبا و کد ملی فروشنده است. بعد از وارد کردن اطلاعات روی گزینه‌ی «ثبت» بزنید.

پشتیبانی:

در صورت نیاز به تماس با پشتیبانی می‌توانید روی گزینه «پشتیبانی» بزنید.

با ورود به این بخش از 3 طریق می‌توانید با ما در تماس باشید.

برای ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی روی آدرس ایمیل درج شده کلیک کنید.

برای تماس تلفنی با پشتیبانی روی شماره تماس درج شده در این قسمت بزنید.

برای ارسال پیام به صورت مستقیم روی گزینه «ارسال پیام» بزنید.

ابتدا در این قسمت از بین گزینه‌های موجود «موضوع خود را انتخاب کنید» و بعد پیام خود را در قسمت مربوطه بنویسید و روی گزینه «ارسال» بزنید.

خروج از حساب کاربری:

برای خارج شدن از حساب کاربری خود در وب‌اپلیکیشن پادرو روی گزینه «خروج» کلیک کنید تا پیام «آیا می‌خواهید از حساب کاربری خود خارج شوید؟» به شما نمایش داده شود. برای خروج گزینه «بله» را انتخاب کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.