آموزش ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی مزایای آن

0

ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی با ایمیل یکی از روش‌‌ها در ارتباط با بازاریابی دیجیتال است که این روزها اغلب کسب و کارها از آن برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود استفاده می‌کنند. ایمیل مارکتنیگ برای فروشگاه اینترنتی کمک می‌کند تا ارتباط مفید و موثری با مشتریان به وجود بیاید.

به همین دلیل هم ایمیل این روزها یکی از ابزارهای ضروری برای هر کسب و کاری به شمار می‌رود. برخی از کسب و کارها از این ابزار بیشتر استفاده می‌کنند و می‌توانند با استفاده از آن از تاثیر ایمیل مارکتینگ بر فروش خود بهره‌مند شوند.

در واقع ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی مزایای بسیاری داشته و به رونق تجارت آنها کمک می‌کند. فرستادن ایمیل در کسب و کارها معمولا با اهداف زیر انجام می‌شود:

 • ارسال ایمیل اطلاع ‌رسانی تخفیف‌ها یا محصولات جدید
 • فرستادن خبرنامه مقالات یا هر نوع محتوای جدید
 • گرفتن نظر مشتری درباره محصول یا خدمات
 • یادآوری خریدهای تکمیل نشده
 • تبریک تولد یا هر نوع سالگرد
 • ارسال فاکتور خرید

 در بازاریابی با ایمیل شرکت‌ها می‌توانند به معرفی محصولات خود از این طریق بپردازند و پیغام‌های تجاری خود را راحت‌تر ارسال کنند. فرستادن ایمیل موجب افزایش ارتباط کسب و کارها  و مدیران آنها با مشتریان فعلی و ایجاد مشتری‌های  جدید می‌شود.

ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

ویژگی‌های ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی و مزایای آن

همانطور که اشاره کردیم ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی یا بازاریابی با ایمیل روشی است که با استفاده از آن می‌توان محتوای مورد نظر را به دست مخاطب رساند. این محتوا می‌تواند معرفی محصولات و خدمات برای یک شرکت یا ارسال پیام تبریک باشد. فروش ویژه هم گزینه خوبی برای استفاده در محیط بازاریابی با ایمیل است.

بنابراین با توجه به ویژگی ایمیل مارکتینگ هدف آن را باید ترویج محصول و خدمات یا در نهایت حفظ و گسترش مشتریان بدانیم. این ویژگی‌های ایمیل مارکتینگ کسب و کارها را به استفاده بیشتر از این خدمات سوق می‌دهد:

ایجاد کانال ارتباطی موثر

با توجه به آنکه افراد به طور متوسط هر روز حداقل یک بار ایمیل خود را چک می‌کنند. استفاده از خدمات ایمیل مارکتنیگ و تاثیر ایمیل مارکتینگ را نمی‌توان نادیده گرفت.

ایجاد لیست دلخواه

گاهی اوقات در برخی از شبکه‌های اجتماعی یک اکانت محدود می‌شود اما در ارتباط با ایمیل شما می‌توانید به راحتی یک لیست دلخواه درست کنید و کسی نمی‌تواند شما را محدود کند.

نرخ تبدیل مناسب

بررسی‌ها نشان داده است که حدود 13/8 درصد از افرادی که ایمیل دریافت می‌کنند انگیزه بیشتری برای خرید در مقایسه با کسانی دارند که ایمیل دریافت نمی‌کنند. بنابراین مهم‌ترین نتیجه استفاده از تکنیک های ایمیل مارکتینگ آن است که به ایجاد اعتماد در میان مخاطبان منجر می‌شود و به همین دلیل مدیران هر کسب و کاری باید اطلاعات خود را در این زمینه بروز رسانی کنند. این روش یکی از ساده‌ترین روش‌های فروش آنلاین به شمار می‌رود.

مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

این روزها دیجیتال مارکترها به دلیل مزایای متعددی که ایمیل مارکتینگ دارد از آن استفاده می‌کنند بنابراین بهتر است ببینیم که این مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی چیست؟

امکان محاسبه میزان بازگشت سرمایه در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

اصطلاح بازگشت سرمایه (ROI) به به این معنا است که چه میزان از هزینه‌ای که یک کسب و کار پرداخت می‌کند در یک زمان مشخص به این کسب و کار بازمی‌گردد. در واقع شما  با استفاده از تکنیک های ایمیل مارکتینگ بسیار راحت می‌توانید به محاسبه میزان بازگشت سرمایه خود بپردازید و از بازگشت آن اطمینان حاصل کنید.


بیشتر بخوانید: نرخ بازگشت سرمایه (ROI) به چه معناست و چطور محاسبه می‌شود؟

ارزان و به صرفه بودن خدمات ایمیل مارکتنیگ برای فروشگاه اینترنتی

با توجه به آنکه کسب و کارهای نوپای اینترنتی بودجه تبلیغاتی زیادی ندارند با استفاده از بهره بردن از مزایای ایمیل مارکتینگ می‌توانند محصولات و خدمات خود را بدون هزینه به دیگر افراد معرفی کنند.

احتمال دارد که شما در ابتدای استفاده از ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی به مخاطبان و فروش زیادی دست پیدا نکنید اما بعد از مدتی که کسب و کار شما به رشد معقولی رسید برای ارسال ایمیل به افراد بیشتر اقدام کرده و سود کنید.

همچنین شما می توانید با اجرای کمپین ایمیلی میزان تعامل و نرخ تبدیل کاربران  و مشتریان خود را مورد بررسی قرار دهید. با انجام این کار کمپین‌هایی را که در آینده راه اندازی می‌کنید با تجربه بالاتری مدیریت می‌کنید.

علاوه بر این با توجه به آنکه در هر شغلی به ویژه در مشاغل کوچک، همیشه محدودیت‌های زمانی و بودجه وجود حتی ایجاد کمپین هم می‌تواند برای شما هزینه داشته باشد، استفاده از بازاریابی با ایمیل برای  مشاغل کوچک، به استفاده بهینه از زمان و بودجه کمک می‌کند.

بازاریابی مستقیم و هدفمند ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که هدفمند است. امروزه یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل این است که این روش هدف دارد. شما در این روش بدون هیچ واسطه و به صورت مستقیم می‌توانید پیام‌های شخصی شده خود را برای افراد مختلفی بفرستید.

برای مثال اگر گروهی از مخاطبان شما به نوع خاصی از لباس یا اکسسوری و غیره علاقمند هستند یک گروه از آنها درست کرده و پیشنهادات جذابی برای آنها ارسال کنید. با این کار میزان فروش و جذب مشتری را هم چندین برابر خواهید کرد.

قابلیت رصد رفتار مصرف کننده در ایمیل مارکتنیگ

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی آن است که به خوبی می‌توان به تحلیل درستی از مشتریان دست پیدا کرد. این روزها با پیشرفت بسیار در این زمینه سرویس‌های ایمیل مارکتینگ، به راحتی می‌توانند اطلاعات خوبی را در ارتباط با مخاطب شما در اختیارتان قرار دهند.

به همین دلیل هم بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در به انجام بازاریابی با ایمیل در حجم بالا اقدام می‌کنند، می‌توانند حتی با خرید این سرویس‌ها از رفتار کاربران و مشتریان خود در ارتباط با تاثیر ایمیل مارکتینگ با خبر شده و از امکانات آن استفاده کنند.

ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

امکان اتوماتیک کردن تکنیک های ایمیل مارکتینگ

در بازاریابی با ایمیل می‌توان تمام خدمات ایمیل مارکتنیگ را با استفاده از اتوماسیون به صورت اتوماتیک انجام داد. برای مثال پس از خرید یک محصول توسط مشتری یک کد تخفیف به صورت اتوماتیک برای او ارسال می‌شود یا پیشنهادهای ویژه در خرید آینده به او اطلاع رسانی می‌شود.

انجام این کار به صورت گروهی کمک می‌کند تا مشتریان را به خرید بیشتر  هدایت کنید. شما همچنین می‌توانید برای ارسال ایمیل به مخاطبینی که به دریافت ایمیل علاقمند هستند و  ارسال ایمیل‌های مرتبط با نیاز مشتریان، ایمیل‌های کاری خود را تقسیم بندی کنید.

این تقسیم‌ بندی می‌تواند با توجه به اطلاعات جمع ‌آوری‌شده از کاربران شما از راه‌های مختلفی مانند داده‌های ثبت‌نام، نظرسنجی‌ها، رفتار کاربران در وب‌سایت و غیره جمع آوری شود.

استفاده همگانی از خدمات ایمیل مارکتنیگ

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. بنابراین تفاوتی ندارد که شما صاحب یک شرکت بزرگ هستید یا به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اید. در هر صورت شما می‌توانید از خدمات ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید و از این روش برای جذب مشتریان کمک بگیرید.

بنابراین این روش بسیار فراگیر است و شما در کوتاه مدت می‌توانید اطلاعات زیادی در ارتباط با آن و ارتباط با تعداد زیادی از کاربران را بیاموزید.

معرفی  بهتر برند در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که به راحتی با استفاده از آن می‌توانید برند خود را به مردم معرفی کنید. بسیاری از برندهای معروف دنیا با استفاده از همین روش به معرفی خود پرداختند. درواقع بازاریابی با ایمیل یکی از بهترین‌ روش‌ها برای توسعه هویت است.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  شما می‌توانید از ایمیل‌ها برای دریافت بازخورد مفید هم استفاده کنید و ببینید که آیا مشتریان از محتوایی که ارائه می‌دهید راضی هستند. آیا از فرم‌های نظر سنجی شما استفاده می‌‌کنند؟ در این صورت می‌توانید محتوای باارزش‌تری در ایمیل خود جای دهید.

  افزایش فروش توسط خدمات ایمیل مارکتنیگ

  از دیگر مزایای بازاریابی با ایمیل تاثیر ایمیل مارکتینگ بر افزایش فروش است. در واقع این بازاریابی ایجاد انگیزه می‌کند و شما می‌توانید با استفاده از روش‌های زیر مشتری را به خرید بیشتر تشویق کنید.

  • موارد مشابه خرید مشتری را در دسترس او قرار دهید.
  • موارد مشابه خریدهای قبلی مشتری را لیست کنید.
  • برای خریدهای آینده یک پیشنهاد یا تخفیف ویژه در نظر داشته باشید.

  زمانی که مشتریان از طریق ایمیل یک محصول را خریداری می‌کنند و شما آنها را از محصولات مرتبط بعدی مطلع می‌کنید، آنها انگیزه بیشتری پید کرده و اقدام به خرید بعدی می‌کنند.

  ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

  ریسک پایین در ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

  با استفاده از ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی، هزینه های شما بسیار کمتر خواهد بود. حتی اگر تاکنون در سایت خود از ایمیل مارکتینگ استفاده کرده‌اید اما به سود نرسیده‌اید، باز هم استفاده از  یک سیستم ایمیل مارکتینگ بسیار مقرون به صرفه بوده و اگر به نتیجه مطلوب نرسیدید، شما را در بلند مدت دچار ضررهای مالی نمی‌کند.

  کوتاه در مورد ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی

  • ایمیل مارکتینگ (Email Marketing) یا بازاریابی با ایمیل یکی از روش‌‌ها در ارتباط با بازاریابی دیجیتال است که این روزها اغلب کسب و کارها از آن برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود استفاده می‌کنند.
  • در بازاریابی با ایمیل شرکت‌ها می‌توانند به معرفی محصولات خود از این طریق بپردازند و پیغام‌های تجاری خود را راحت‌تر ارسال کنند. فرستادن ایمیل موجب افزایش ارتباط کسب و کارها  و مدیران آنها با مشتریان فعلی و ایجاد مشتری‌های  جدید می‌شود.
  • بررسی‌ها نشان داده است که حدود 13/8 درصد از افرادی که ایمیل دریافت می‌کنند انگیزه بیشتری برای خرید در مقایسه با کسانی دارند که ایمیل دریافت نمی‌کنند. بنابراین مهم‌ترین نتیجه استفاده از تکنیک های ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی آن است که به ایجاد اعتماد در میان مخاطبان منجر می‌شود و به همین دلیل مدیران هر کسب و کاری باید اطلاعات خود را در این زمینه بروز رسانی کنند.
  • اصطلاح بازگشت سرمایه (ROI) به به این معنا است که چه میزان از هزینه‌ای که یک کسب و کار پرداخت می‌کند در یک زمان مشخص به این کسب و کار بازمی‌گردد. در واقع شما  با استفاده از تکنیک های ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی خود بسیار راحت می‌توانید به محاسبه میزان بازگشت سرمایه خود بپردازید و از بازگشت آن اطمینان پیدا کنید.
  • با توجه به آنکه کسب و کارهای نوپای اینترنتی بودجه تبلیغاتی زیادی ندارند با استفاده از بهره بردن از مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی می‌توانند محصولات و خدمات خود را بدون هزینه به دیگر افراد معرفی کنند.
  • از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی آن است که هدفمند است. امروزه یکی از مهم‌ترین دلایل اهمیت ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی با ایمیل این است که این روش هدف دارد. شما در این روش بدون هیچ واسطه و به صورت مستقیم می‌توانید پیام‌های شخصی شده خود را برای افراد مختلفی بفرستید.
  • از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که به خوبی می‌توان به تحلیل درستی از مشتریان دست پیدا کرد. این روزها با پیشرفت بسیار در این زمینه سرویس‌های ایمیل مارکتینگ، به راحتی می‌توانند اطلاعات خوبی را در ارتباط با مخاطب شما در اختیارتان قرار دهند.
  • از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی آن است که همه افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. بنابراین تفاوتی ندارد که شما صاحب یک شرکت بزرگ هستید یا به تازگی کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اید. در هر صورت شما می‌توانید از خدمات ایمیل مارکتینگ برای فروشگاه اینترنتی خود استفاده کنید و از این روش برای جذب مشتریان کمک بگیرید. 
  • از دیگر مزایای ایمیل مارکتینگ آن است که به راحتی با استفاده از آن می‌توانید برند خود را به مردم معرفی کنید. بسیاری از برندهای معروف دنیا با استفاده از همین روش به معرفی خود پرداختند. درواقع بازاریابی با ایمیل یکی از بهترین‌ روش‌ها برای توسعه هویت است.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.