چرا نباید از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور استفاده کنیم؟

0

شما هم از آن دسته افرادی هستید که می‌خواهند به هر قیمتی فالوورهای خود را افزایش بدهند؟ آیا استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور مناسب است؟ به نظر شما راه های افزایش فالوور اینستاگرام چیست و برای افزایش واقعی دنبال‌کنندگان چه باید کرد؟ اگر ربات خوب است، بهترین ربات اینستاگرام کدام است و برای اجرای فالو آنفالوی اتوماتیک چه باید کرد؟

این سوالات و سوالات دیگر را در این مقاله پاسخ داده‌ایم، به امید آنکه گامی در جهت موفقیت شما صاحب کسب‌و‌کار عزیز، برداشته باشیم.

با شما درباره روش‌های افزایش فالوور در اینستاگرام و اینکه چرا استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور مناسب نیست خواهیم گفت و تلاش می‌کنیم شما را با مشکلات این فرایند آشنا کنیم.

البته که روش‌های جایگزین نیز پیش روی شما قرار خواهند گرفت. در واقع کارکرد ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور، بالا بردن فعالیت اکانت اینستاگرام شماست که این امر در نهایت منجر به افزایش بازدید اکانت و پست های شما می شود. وظایفی که ربات های اینستاگرامی قادر به انجام آنها هستند متغیرند.

ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور

ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور چیست؟

ربات های اینستاگرامی (Instagram Bots) سرویس‌هایی هستند که شما می‌توانید با استفاده از آنها فالوورهای بسیاری را برای پروفایل اینستاگرام خود بدست آورید.

در حقیقت شما برای جذب فالوور، افزایش لایک و بازدید پست‌‎های خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام می‌توانید از روش‌های بسیار متنوعی استفاده کنید که یکی از ساده ترین آنها برای این کار استفاده از ربات‌ اینستاگرام برای افزایش فالوور به شمار می رود.

ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور در واقع حسابهای دیگر را فالو کرده و پست‌های آنها را لایک می‌کنند. این سیستم همچنین برای افزایش فالوور، بازدید و تعامل (Reach & Engagement) هرچه بیشتر مخاطبان با یک پیج اینستاگرامی، به صورت خودکار کامنت‌هایی را زیر پست‌های دیگران منتشر می‌کنند. اگر یک چیز آزاردهنده در مورد اینستاگرام وجود داشته باشد، وجود ربات های فالوورگیر در آن است که البته این موضوع اصلا تقصیر اینستاگرام نیست.

ربات‌های اینستاگرام هیچ درکی از موضوع تصاویر یا ویدیوهای منتشر شده در صفحات شما ندارند به گونه‌ای که آنها فقط بر اساس هشتگ‌های زیر پست، کامنت های پیش فرضی را برای آن ارسال می‌کنند.

ربات های اینستاگرام نمی‌توانند جای تعاملات انسانی را پر کنند. برای مثال کاربران دیگر به راحتی متوجه می‌شوند که کامنت‌های زیر پست شما از طرف ربات ارسال می شود بنابراین بدون شک تعامل و اعتماد آنها به صفحه شما کاهش می‌یابد.

البته در پیج هایی که ماهیت تجاری دارند و از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور استفاده می کنند این ربات ها با انجام اتوماتیک فعالیت هایی مانند لایک کردن، فالو ، کامنت گذاشتن و … پیج تجاری مورد نظر را جلوی چشم کاربران بسیاری برده و اینگونه برای آن، کار تبلیغ و بازاریابی انجام می دهند و موجب بیشتر دیده شدن پیج می شوند.

وقتی هزاران حساب کاربری اینستاگرام را دنبال کرده باشید صفحه Feed شما بسیار به هم ریخته و نامرتب می شود. در حقیقت استفاده از ربات های اینستاگرام باعث می شود که کاربران به صورت کاملا تصادفی فالو شوند. بنابراین شما پست های نامربوطی را در صفحه Feed خود مشاهده می کنید.

استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور و نقض قوانین اینستاگرام

نقض قوانین اینستاگرام مهم ترین دلیل برای عدم استفاده از ربات های فالوورگیر محسوب می شود. در حقیقت اگر برنامه های فالوورگیر بدون اجازه به API این پلتفرم دسترسی پیدا کنند، حساب کاربری شما قوانین زیر را زیر پا می‌گذارد:

 • شما نباید به غیر از موارد تعیین شده توسط اینستاگرام به آدرس API این پلتفرم دسترسی پیدا کنید
 • شما نباید اطلاعات هویتی و لاگین (نام کاربری و پسورد) خود را ذخیره کنید
 • استفاده از API اینستاگرام برای نمایش محتوای کاربران، وارد کردن یا بک آپ محتوا و مدیریت روابط اینستاگرام بدون اجازه قبلی این پلتفرم مجاز نیست
 • کامنت‌های شما باید متناسب با هر کاربر باشد. از پست کردن محتوای تجاری غیرمجاز و اسپم در اینستاگرام خودداری کنید
 • یک کسب و کار نباید بیش از یک اقدام تجاری در اینستاگرام انجام دهد
 • استفاده از پهنای باند غیر معقول و تاثیرگذاری بر روی پایداری سرورهای Instagram.Com و اپلیکشن های دیگری که از API اینستاگرام استفاده می کنند غیرمجاز است

محدودیت های اینستاگرام به شکلی ثابت مشخص نشده‌اند اما بر اساس سن، تعداد فالوور و فعالیت اکانت تعیین می‌شوند. برای مثال یک کاربر معمولی در بازه زمانی یک ساعت نباید بیشتر از 150 لایک، 60 کامنت و 60 فالو یا آنفالو داشته باشد.

اگر اینستاگرام احساس کند که فعالیت پروفایل شما غیر طبیعی است، آنگاه محدودیت شادوبن اینستاگرام بر روی حساب کاربری شما اعمال می شود. البته در برخی اوقات فعالیت حساب کاربری شما به طور کامل و برای همیشه متوقف می شود.

ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور

بیشتر بخوانید: شادوبن اینستاگرام (Shadowban) چیست و چطور رفع می شود؟

روش های جایگزین استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور

 • استخدام یک دستیار مجازی یا مدیر شبکه های اجتماعی
 • مدیریت شخصی صفحه به عنوان ادمین به صورت حرفه‌ای
 • استفاده از تبلیغات درست و مناسب
 • تمرکز بر روی کیفیت

ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور، دنبال‌کنندگان بسیار زیادی را به سمت پروفایل شما سرازیر می‌کنند اما هیچ کدام از آنها به صورت واقعی دنبال کننده یا فالوور محتوای صفحات شما نیستند. در حقیقت 50 فالوور حقیقی که محتوای صفحه شما را می‌پسندند بهتر از 500 فالوور غیرواقعی است که هیچ گونه تعاملی با صفحه شما ندارند.

با استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور شاید ساده‌ترین راه را انتخاب کرده باشید اما این لزوما بهترین راه نیست. راه های افزایش فالوور اینستاگرام و صد البته افزایش فالوور واقعی اینستاگرام را تجربه کنید و حتی اگر به اشتباه تصمیم به داشتن ربات گرفتید، بهترین ربات اینستاگرام را انتخاب کنید و به موضوع مهم فالو آنفالوی اتوماتیک بیشتر توجه داشته باشید.

با رشد اینستاگرام و تبدیل شدن به حوزه‌ای برای کسب درآمد، ربات‌های مختلفی روی کار آمده‌اند تا افراد از طریق آن‌ها بتوانند برای خود اعتبار خریداری کنند تا از این رو هم کاربران اینستاگرام و هم الگوریتم‌های اینستاگرام را دور بزنند.

اینستاگرام مدام در حال آپدیت الگوریتم خود است تا هر چه بیشتر از فعالیت این ربات‌ها بر روی اپلیکیشن خود جلوگیری کند و به کاربران نیز همیشه این هشدار را می‌دهد که از این ربات‌ها برای گرفتن فالوور، لایک و اعتبار تقلبی استفاده نکنند.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  هیچ‌کس دوست ندارد که مدت‌ها صبر کند تا کسب و کار اینستاگرامی او به آن سوددهی و بازدهی که مد نظر او است دست پیدا کند. به همین خاطر برخی از کاربران و صاحبان کسب و کارها در اینستاگرام از روش‌هایی مانند ربات اینستاگرام یا سایر ابزارهای اتوماسیون اینستاگرام که راه‌های میان‌بُر محسوب می‌شود، استفاده می‌کنند.

  انواع ربات‌های رایج در اینستاگرام

  • ربات مخصوص فالو کردن خودکار مخاطبان
  • ربات مخصوص آنفالو کردن خودکار مخاطبان
  • ربات مخصوص کامنت گذاشتن خودکار برای سایر حساب‌ها
  • ربات مخصوص پست کردن خودکار تصاویر
  • ربات‌ مخصوص لایک کردن خودکار تصاویر
  • ربات مخصوص ارسال پیام در دایرکت

  پاسخ این است که ربات اینستاگرام از اساس با شرایط اینستاگرام در تناقض است. در شرایط این رسانه اجتماعی آمده است که فقط انسان‌ها باید از اینستاگرام استفاده کنند و به همین خاطر اینستاگرام با ورود ربات به این شبکه اجتماعی مخالف است.

  البته سرعت و کارایی ربات‌ها در اموری که به آن‌ها محول می‌شود، فوق‌العاده است. ربات‌ها ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در خدمت کاربران خودشان هستند. کافی است به آن‌ها دستور بدهید تا وظیفه خودشان را به بهترین شکل ممکن انجام دهند.

  وقتی سرعت کار بالا باشد، قطعاً زمان انجام کار کمتر می‌شود. به عنوان مثال شما می‌خواهید هر شب یک ساعت زمان بگذارید و برای ۳۰ حساب کامنت بگذارید.

  حال تصمیم می‌گیرید که برای انجام این کار از یک ربات اینستاگرام که کار کامنت گذاشتن اتوماتیک را انجام می‌دهد استفاده کنید. ببینید که این کار چقدر در زمان شما صرفه‌جویی می‌کند و باعث می‌شود که این یک ساعت را روی تولید محتوای ارزشمند یا مطالعه برای رشد و پیشرفت در کسب و کار صرف کنید.

  ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور

  کامنت‌های اشتباه از معایب استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور

  یکی از معایب ربات‌ اینستاگرام برای افزایش فالوور و کامنت گذاشتن اتوماتیک این است که یک هشتگ از شما می‌گیرند و برای پست‌هایی که از آن هشتگ استفاده کرده‌اند کامنت می‌گذارند و دیگر برایشان اهمیتی ندارد که آیا این پستی که دارند زیر آن کامنت می‌گذارند، با کامنتی که می‌خواهند زیر آن بگذارند سازگاری دارد یا هیچ سازگاری بین این دو موضوع وجود ندارد؟ ربات‌ها وظیفه‌ای که به آن‌ها محول می‌شود را بدون در نظر گرفتن مسائل دیگر انجام می‌دهند.

  به عنوان مثال ربات مسئول کامنت گذاشتن وظیفه دارد زیر پست‎های دارای هشتگ #موفقیت کامنت «عالی است!» را بگذارد. حال این ربات دیگر کاری ندارد که محتوای دارای این هشتگ چیست.

  هر محتوایی که باید این کامنت زیر آن قرار داده می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین عیب‌های این ربات‌ها که باعث ضرر کردن صاحبان کسب و کارهای اینستاگرامی می‌شود، همین مسئله است.

  تاکنون موارد زیادی پیش آمده است که ربات اینستاگرام به تنهایی باعث ویرانی یک برند شده است. به عنوان مثال یکی از مشتریان وفادار یک برند در اثر یک تصادف پدر خودش را از دست داد و پست اعلام فوت پدرش را در اینستاگرام منتشر کرد.

  از طرفی آن برند معروف یک ربات اینستاگرامی به کار گرفته بود که برای دوستان استیکر خنده کامنت می‌گذاشت. این برند برای پست فوت پدر یکی از مشتریان وفادار خود استیکر خنده گذاشت و آن مشتری وفادار را برای همیشه از دست داد. گاهی اوقات استفاده از این ربات‌ها نه تنها هیچ مزیتی ندارد بلکه تمام آنچه که شما پیش از این پنبه کرده‌اید را رشته می‌کند. بنابراین باید خیلی مراقب برند خودتان باشید.

  اینستاگرام برای اینکه با اقدامات ربات‌ها مبارزه کند، تصمیم گرفته است که در سال ۲۰۲۰ یک سری سیاست‌ها را اتخاذ کند که در ادامه به چند مورد از این سیاست‌ها اشاره شده است:

  • اینستاگرام تلاش کرده است که چند مورد از شرکت‌های مهمی که در زمینه تولید ربات فعال هستند را تعطیل کند. مس پلنر یا  Mass Planner نام یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در این زمینه است.
  • یکی دیگر از کارهای اینستاگرام، اعمال محدودیت است. پژوهشگران با توجه به محدودیت کاربر انسانی، محدودیت‌‎هایی برای اینستاگرام اعمال کرد‌ه‌اند. به عنوات مثال هر کاربر در هر ساعت مجاز به ارسال ۱۰ دایرکت است و اگر از این حد فراتر برود، اینستاگرام می‌فهمد که پای یک ربات در میان است و ممکن است مشکلاتی ایجاد کند.
  • ارسال اطلاعیه برای کسانی که از این ربات‌ها استفاده می‌کنند
  • محدود کردن فعالیت‌های کاربر به مدت یک هفته (تمام فعالیت‌هایی که می‌توان در این پلتفرم انجام داد)
  • برخی از متخصصان می‌گویند احتمال توقف فعالیت یک حساب در اینستاگرام وجود دارد ولی تحقیقات نشان داده است که اینستاگرام به خاطر استفاده از یک ربات ساده چنین کاری انجام نمی‌دهد و فعالیت کاربر را به صورت دائمی تعلیق نمی‌کند.

  هوش مصنوعی یک ابزار اتوماسیون اجتماعی برای بازاریابی است. این برنامه برای افزایش مخاطبان شما و درگیر شدن در حوزه فعالیت شما برای دنبال کردن سایر پروفایل ها، لایک کردن، هشتگ گذاری و کامنت گذاشتن طراحی شده است. این ابزارهای اتوماسیون می توانند بدون مشارکت شما کلیه عملیات را در اینستاگرام انجام دهند.

  بسیاری از کسب و کار های معروف و موفق از افزایش فالوور اینستاگرام استفاده میکنند زیرا آنها میدانند که هرچه فالوور اینستاگرام آنها بیشتر باشد تاثیر مثبتی روی مخاطبین جدیدی که میخواهند آنها را دنبال کنند، میگذارد زیرا در نگاه اول دلیلی که باعث میشود افراد پیچی را فالو کنند تعداد فالوور های آن پیج است.

  تا اینجا باید متوجه شده باشید که استفاده از ربات اینستاگرام برای افزایش فالوور کار صحیح و مناسبی نیست، باید راه‌های اصولی افزایش فالوور اینستاگرام را بدانیم و برای آن تلاش کنیم.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.