اصول کپشن نویسی حرفه‌ای در اینستاگرام برای افزایش فروش

0

در شبکه اجتماعی اینستاگرام کپشن در حقیقت همان جایی است که شما می‌توانید بیشترین خلاقیت را در آن به خرج دهید تا در ارتباط با محصول بتوانید به بیشترین میزان فروش برسید. کپشن نویسی در اینستاگرام به شما فرصت جذب فالوورهای بیشتر را می‌دهد و استفاده از کپشن‌های متقاعد کننده موجب ایجاد مشارکت بیشتر مخاطبان شما می‌شود و مشارکت از همان نکات کلیدی در الگوریتم اینستاگرام است که کمک می‌کند تا بیشتر دیده شوید.

یک کپشن حرفه‌ای می‌تواند یک مفهوم را به محصول و برند شما اضافه کند و حتی مخاطب شما را هم سرگرم کند و او را برای انجام کاری متقاعد کند. حجم کپشن‌ها می‌تواند تا ۲۲۰۰ کاراکتر باشد و در آن می‌توان از انواع ایموجی‌ها و تا ۳۰ هشتگ استفاده کرد که انتخاب هشتگ پر بازدید به افزایش بازدید پیج شما کمک می‌کند. این موضوع به این معنا نیست که کپشن هر پست باید یک مقاله‌ همراه با هشتگ و دارای ایموجی باشد. بلکه باید کپشن اینستاگرام شما باید مانند هر متن خوب دیگری بتواند توجه مخاطبان شما را به خود جلب کند و به راحتی خوانده شده و مخاطبان را تبدیل به فالوورها کند.

شما در این کپشن‌ها باید اصول کپشن نویسی در اینستاگرام را رعایت کنید که ما در ادامه این مقاله از پادرو به آنها می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

اصول کپشن نویسی حرفه ای

در نظر گرفتن نوع مخاطب

شما قبل از شروع به نوشتن کپشن باید شناخت خوبی از مخاطبان خود داشته باشید زیرا این شناخت در نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام و فن بیان به شما کمک خواهد کرد و از اشتباه رایج کپشن نویسی پیشگیری می‌کند. بنابراین با شناخت مخاطب شما می‌توانید کپشن حرفه‌ای و متناسب با مخاطب بنویسید و با توجه به نوع مخاطبی که دارید احساسات آنها را درگیر کنید. بهتر است کپشن نویسی برای محصول یا خدمات به صورتی باشد که برای مخاطب شما قابل فهم و ملموس باشد. این کار به همدلی بیشتر مخاطب با شما و در نتیجه رضایت مشتریان کمک خواهد کرد.

 یک کپشن حرفه‌ای می‌تواند یک مفهوم را به محصول و برند شما اضافه کند و حتی مخاطب شما را هم سرگرم کند و او را برای انجام کاری متقاعد کند. حجم کپشن‌ها می‌تواند تا ۲۲۰۰ کاراکتر باشد و در آن می‌توان از انواع ایموجی‌ها و تا ۳۰ هشتگ استفاده کرد. این موضوع به این معنا نیست که کپشن هر پست باید یک مقاله‌ همراه با هشتگ و دارای ایموجی باشد.

نوع بیان ما هم با مخاطب بسیار اهمیت دارد. در حقیقت لحن شما می‌تواند مخاطبتان را جذب کرده یا حتی برعکس تاثیرات منفی به دنبال داشته باشد.بهتر است از عبارات سنگین و خشک استفاده نکنید و به جای آنها از بیانی صمیمانه در کپشن نویسی برای محصول استفاده کنید تا مخاطب احساس راحتی بیشتری با شما داشته باشد.

داشتن سبک نگارشی ثابت برای کپشن‌ها

موفقیت در ارتباط با کپشن نویسی حرفه‌ای در اینستاگرام به شدت به ثبات شما در کپشن نویسی برای محصول یا خدمات بستگی دارد. برای مثال اگر اینفلوئنسرهای بزرگ و معروف را بشناسید و پیج آنها را دیده باشید، معمولا آنها یک سبک خاص برای نوشتن کپشن و لحن پایداری دارند. به همین دلیل هم در نگاه نخست بسیار یک دست و منظم به نظر می‌آیند.

پس در این زمینه بهتر است به برندهایی با بیش از 10 هزار فالوور توجه کنید؛ اگر مخاطبان این برندها با لایک و کامنت هر روز به آنها واکنش نشان می‌دهند بنابراین این برند دارای ثبات در اصول کپشن نویسی در اینستاگرام است و به علاقه مخاطب هم احترام می‌گذارد. این ثبات به شما کمک می‌کند تا فعالیت خود را همیشه و به صورت مداوم ادامه دهید.

داشتن شعار تبلیغاتی برای برند

یکی دیگر از نکاتی که در نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام باید مد نظر قرار دهید داشتن شعار تبلیغاتی و استفاده از آن در کپشن نویسی است. این شعار تبلیغاتی نه تنها در کپشن بلکه در بسته بندی محصول و بازاریابی برند شما تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. زمانی که شما شعار تبلیغاتی داشته باشید، قرار دادن آن در پایان همه کپشن‌ها می‌تواند هماهنگی خاصی را در میان پست‌های شما به وجود بیاورد. این کار به تثبیت نام برند در ذهن مخاطبان هم کمک کرده و میزان فروش را افزایش می‌دهد.

   در همین رابطه بخوانید: کپشن چیست؟

قرار دادن نکات مهم در جملات اول کپشن

همانطور که گفتیم مقدار مجاز کپشن 2200 کاراکتر است که در صفحه اصلی هر کاربرای تنها 125 کاراکتر آن نمایش داده شده و برای بیشتر دیدن آنها باید از گزینه see more استفاده کنند. با توجه به آنکه اغلب مخاطبان به خصوص مخاطبان فروشگاه‌های اینترنتی زمان و حوصله‌ای برای مطالعه دقیق کپشن‌ها به خصوص کپشن طولانی ندارند برای همین بهتر است کپشن را مختصر و مفید بنویسید و سعی کنید تا مطالب مهم و جذاب یا دعوت به اقدام خاص را در جملات اول کپشن خود جای دهید. برای ادامه هم می‌توانید توضیحات اضافه دیگر را اضافه کرده و یا در ادامه متن بیاورید.

نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام

استفاده از هشتگ در پایان کپشن

یکی دیگر از نکات در نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام آن است که به استثنا عباراتی که باید همراه با هشتگ در کپشن نوشته شوند، نباید هیچ کدام از دیگر هشتگ‌ها را در ابتدای کپشن خود استفاده کنید. به این صورت اگر کپشن به اندازه‌ای بود که از فید کاربر مخفی شده بود بهتر است اصلی‌ترین‌ها را در ابتدا و باقی را در انتها قرار دهید. بهتر است برای استفاده بهینه از هشتگ‌ها قبل از نوشتن کپشن و استفاده از هشتگ کمی جستجو کنید تا هشتگ‌های معروف مرتبط با محصول یا خدمات خود را پیدا کرده و از آنها استفاده کنید.

 یکی دیگر از نکاتی که در نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام باید مد نظر قرار دهید داشتن شعار تبلیغاتی و استفاده از آن در کپشن نویسی است. این شعار تبلیغاتی نه تنها در کپشن بلکه در بسته بندی محصول و بازاریابی برند شما تاثیر بسیاری خواهد گذاشت. زمانی که شما شعار تبلیغاتی داشته باشید، قرار دادن آن در پایان همه کپشن‌ها می‌تواند هماهنگی خاصی را در میان پست‌های شما به وجود بیاورد.

عمدتا، کپشن‌هایی که چندین هشتگ دارند، می‌توانند تأثیر بیشتری نسبت به کپشن‌هایی که هشتگ ندارند یا هشتگ کمتری دارند، بر روی مخاطبان بگذارند. شما با استفاده از این هشتگ‌ها می‌توانید در کنار شناسایی بیشتر برند خود تعداد بازدید از پست‌هایتان را هم بیشتر کنید. استفاده از هشتگ بسیار راحت است و فقط زمان کوتاهی از شما خواهد گرفت. بهتر است در استفاده از هشتگ جسور و خلاق باشید. هشتگ‌هایی که استفاده می‌کنید، نباید ساده باشند و برای خلاقیت بیشتر می‌توانید از انواع هشتگ خنده دار، جدید و حتی شخصی استفاده کنید و از این راه موضوع جدیدی را به کار خود اضافه کنید.

استفاده از کلمات کلیدی در ابتدای کپشن

نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام نکته دیگری هم دارد و آن استفاده صحیح از کلمات کلیدی در یک کپشن حرفه‌ای است. در واقع شما باید بدانید که کلماتی که در ابتدای پست استفاده می‌کنید مهم‌ترین بخش کپشن پست شما هستند. بهتر است از کلمات کلیدی جذاب برای ابتدای کپشن خود استفاده کنید زیرا مهم‌ترین بخش یک پست و کپشن آن هستند. شما اگر بتوانید این گام اول را که با استفاده از آن می‌توانید به جلب توجه مخاطب در نگاه اول بپردازید،  محکم بردارید، می‌توانید در ادامه راه هم مطمئن‌تر اقدام کنید. مدیران فروشگاه‌های اینترنتی با استفاده از شناخت مشتری و آگاهی از علم روانشناسی می‌توانند کلمات کلیدی جذاب‌تری را برای ابتدای کپشن خود انتخاب کنند.

   در همین رابطه بخوانید: شیوه صحیح نوشتن کپشن اینستاگرام ؛ با راه کارهای حرفه ای و کاربردی!

نکات مختصر دیگر کپشن نویسی برای افزایش فروش

 • سبک کپشن و لحن نگارشی ثابتی داشته باشید.
 • کپشن اینستاگرام شما باید در اولین خط توجه کاربران را جلب کند.
 • استفاده از یک کلمه یا عبارت کوتاه و یا حتی یک ایموجی در خط اول کمک زیادی به جلب توجه مخاطب خواهد کرد.
 • استفاده از پست و کپشن خنده دار
 • درج یک نقل قول
 • خودتان باشید و طبیعی رفتار کنید
 • اشتراک یک داستان شخصی از خودتان (روزمرگی – برنامه – امیدها و آرزوها) با دیگران
 • محتوای مهم یا فراخوان مسابقه بهتر است در ابتدای کپشن‌ نوشته شود و هشتگ‌ها، منشن یا اطلاعات متفرقه را در انتها اضافه کنید
 • مردم را تشویق به انجام یک کار کنید
 • از هشتگ‌های محدود استفاده کنید
 • بهترین پست‌های اینستاگرام لحنی روشنفکرانه و شوخ ‌ دارند
 • دیگر شبکه‌های اجتماعی را نیز تبلیغ کنید
 • اگر در مورد لحن برند خود شک دارید، بهتر است اختصار را رعایت کنید
 نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام نکته دیگری هم دارد و آن استفاده صحیح از کلمات کلیدی در یک کپشن حرفه‌ای است. در واقع شما باید بدانید که کلماتی که در ابتدای پست استفاده می‌کنید مهم‌ترین بخش کپشن پست شما هستند. بهتر است از کلمات کلیدی جذاب برای ابتدای کپشن خود استفاده کنید زیرا مهم‌ترین بخش یک پست و کپشن آن هستند.

اگر می‌خواهید به خبرنامه رایگان پادروکلاب دسترسی داشته باشید، فرم زیر را پر کنید.

  جمع بندی

  • در شبکه اجتماعی اینستاگرام کپشن در حقیقت همان جایی است که شما می‌توانید بیشترین خلاقیت را در آن به خرج دهید تا در ارتباط با محصول بتوانید به بیشترین میزان فروش برسید. کپشن نویسی در اینستاگرام به شما فرصت جذب فالوورهای بیشتر را می‌دهد و استفاده از کپشن‌های متقاعد کننده موجب ایجاد مشارکت بیشتر مخاطبان شما می‌شود.
  • نوع بیان ما هم با مخاطب بسیار اهمیت دارد. در حقیقت لحن شما می‌تواند مخاطبتان را جذب کرده یا حتی برعکس تاثیرات منفی به دنبال داشته باشد.بهتر است از عبارات سنگین و خشک استفاده نکنید و به جای آنها از بیانی صمیمانه در کپشن نویسی برای محصول استفاده کنید تا مخاطب احساس راحتی بیشتری با شما داشته باشد.
  • یکی دیگر از نکاتی که در نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام باید مد نظر قرار دهید داشتن شعار تبلیغاتی و استفاده از آن در کپشن نویسی است. این شعار تبلیغاتی نه تنها در کپشن بلکه در بسته بندی محصول و بازاریابی برند شما تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.
  • –         با توجه به آنکه اغلب مخاطبان به خصوص مخاطبان فروشگاه‌های اینترنتی زمان و حوصله‌ای برای مطالعه دقیق کپشن‌ها به خصوص کپشن طولانی ندارند برای همین بهتر است کپشن را مختصر و مفید بنویسید و سعی کنید تا مطالب مهم و جذاب یا دعوت به اقدام خاص را در جملات اول کپشن خود جای دهید.
  • عمدتا، کپشن‌هایی که چندین هشتگ دارند، می‌توانند تأثیر بیشتری نسبت به کپشن‌هایی که هشتگ ندارند یا هشتگ کمتری دارند، بر روی مخاطبان بگذارند. شما با استفاده از این هشتگ‌ها می‌توانید در کنار شناسایی بیشتر برند خود تعداد بازدید از پست‌هایتان را هم بیشتر کنید. استفاده از هشتگ بسیار راحت است و فقط زمان کوتاهی از شما خواهد گرفت.
  • نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام نکته دیگری هم دارد و آن استفاده صحیح از کلمات کلیدی در یک کپشن حرفه‌ای است. در واقع شما باید بدانید که کلماتی که در ابتدای پست استفاده می‌کنید مهم‌ترین بخش کپشن پست شما هستند. بهتر است از کلمات کلیدی جذاب برای ابتدای کپشن خود استفاده کنید زیرا مهم‌ترین بخش یک پست و کپشن آن هستند. شما اگر بتوانید این گام اول را که با استفاده از آن می‌توانید
  • شما قبل از شروع به نوشتن کپشن باید شناخت خوبی از مخاطبان خود داشته باشید زیرا این شناخت در نحوه کپشن نویسی در اینستاگرام و فن بیان به شما کمک خواهد کرد. بنابراین با شناخت مخاطب شما می‌توانید کپشن حرفه‌ای و متناسب با مخاطب بنویسید و با توجه به نوع مخاطبی که دارید احساسات آنها را درگیر کنید.

  ارسال یک پاسخ

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.