آموزش کامل اصطلاحات اینستاگرام برای مدیرت پیج فروشگاهی

آموزش کامل اصطلاحات اینستاگرام برای مدیرت پیج فروشگاهی

0

کسب و کارهای که در فضای اینترنتی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی حضور دارند باید به خوبی با زیر و بم این شبکه‌ها آشنایی داشته باشند. با توجه به آنکه این روزها از اینستاگرام عمدتا برای فعالیت کسب و کارهای اینترنتی استفاده می‌شود؛ بهتر است تا کسب‌و‌کارها با اصطلاحات اینستاگرام به خوبی آشنا باشند. در حال حاضر این شبکه اجتماعی مخاطبان بسیار زیادی در سراسر دنیا دارد که اگر قابلیت‌های استفاده از آن را به خوبی بدانید می‌توانید به پیشرفت کار خود بسیار کمک کنید.

اینستاگرام هم مانند دیگر شبکه‌های اجتماعی دارای اصطلاحات و کلید واژه‌هایی است که برخی از آنها مربوط به اپلیکیشن بوده و برخی دیگر را کاربران تولید کرده‌اند. بنابراین شما با شناخت بهتر اصطلاحات اینستاگرام با فرهنگ موجود در آن نیز آشنا می‌شوید.

این کار کمک می‌کند تا شما سردرگم نشوید و بهتر بتوانید پیج کاری خود را مدیریت کنید. در ادامه این مقاله از پادرو با ما همراه باشید تا در ارتباط با اصطلاحات اینستاگرام بیشتر بدانیم.

اصطلاحات اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام درواقع نخستین اصطلاح کاربردی در اینستاگرام است که با آن روبرو می‌شوید. هر کاربر چه کاربر معمولی باشد یا یک پیج برای کسب و کار باید برای عضویت در اینستاگرام و داشتن پیج اینستاگرامی در این فضا یک اکانت  یا حساب کاربری بسازد.

هر فردی برای ساخت اکانت اینستاگرام به یک ایمیل یا شماره موبایل نیاز دارد. زمانی که اکانت شما ساخته می‌شود؛ شما یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کرده و برای ورود خود به اینستاگرام از آن استفاده می‌کنید. این وارد کردن تنها یک بار مورد نیاز است.

حساب کاربری یا اکانت شما در حالت خصوصی یا عمومی می‌تواند قرار بگیرد تا کاربران دیگر اجازه دسترسی به اکانت شما را داشته باشند یا خیر. زمانی که شما اکانت را در حالت عمومی (Public) قرار می‌دهید؛ پیج و محتوای شما برای همه افراد در دسترس خواهد بود.

اما در حالت خصوصی (Private) شما مشخص می‌کنید که چه افرادی می‌توانند صفحه شما را ببینند. معمولا صفحه کسب و کارها پیج خود را عمومی می‌کنند تا بتوانند تعامل بهتری با دیگر افراد داشته باشند.

اصطلاحات اینستاگرام

بیزینس اکانت

اکانت بیزینس یا بیزینس پروفایل به معنی صفحه تجاری است. صفحه تجاری اینستاگرام یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که مخصوص افرادی است که در اینستاگرام کسب و کار دارند و می‌خواهند تجارت کنند و به درآمدزایی برسند.

شما با ساخت یک صفحه تجاری می‌توانید به امکانات بیشتری از شبکه اجتماعی اینستاگرام دست پیدا کنید. این کار کمک می‌کند تا برخلاف یک صفحه معمولی بتوانید به رشد و پیشرفت کسب و کار خود کمک کنید.


بیشتر بخوانید: آموزش کامل تنظیمات اینستاگرام برای پیج فروشگاهی

اصطلاحات اینستاگرام برای استوری

بخش دیگری از اصطلاحات اینستاگرام معنی اصطلاحات استوری اینستاگرام است. استوری (Story) درواقع نوعی از تولید محتوا است که پس از پست وارد فضای اینستاگرام و اصطلاحات اینستاگرام شده است. استوری به لحاظ لغوی به معنای داستان است و هر استوری  که شما طراحی می‌کنید دارای یک عکس یا ویدیو در مدت زمان 15 ثانیه است.

البته شما می‌توانید چند استوری را به صفحه خود اضافه کنید. علاوه بر این باید بدانید که هر استوری 24 ساعت در صفحه شما نمایش داده می‌شود و بعد از آن به صورت خودکار پاک خواهد شد.

هایلایت اینستاگرام

علاوه بر این امکان ذخیره و آرشیو کردن استوری‌ها هم وجود دارد و هایلایت یکی از اصطلاحات استوری اینستاگرام است که معنی آن ذخیره کردن یک استوری خاص است. استفاده از استوری در اینستاگرام امکانات زیادی را می‌‌تواند در اختیار شما قرار دهد.

فیلترهای دوربینی، امکان نوشتن، یادآوری محتواهای قبلی و خاطرات شما در اینستاگرام، امکانات ویژه برای تعامل با مخاطبان و…. همگی امکاناتی هستند که شما با استفاده از استوری می‌توانید در پیج کاری خود اعمال کنید.


بیشتر بخوانید: تفاوت هایلایت و استوری در اینستاگرام چیست؟

ویدئوهای IGTV

معنی اصطلاحات استوری اینستاگرام چندان سخت نیست و بخش دیگر آن ویدئوهای IGTV است که کمک می‌کند تا شما بتوانید آنها را در مدت زمان بیشتر از یک دقیقه در قسمت استوری و پست قرار دهید. همچنین باید بدانید که در استوری اینستاگرام امکان لایک وجود ندارد و کامنت‌هایی که فالوورهای شما در دایرکت می‌فرستند بر خلاف پست، تنها برای شما قابل مشاهده خواهد بود.

 بنابراین شما متوجه خواهید شد چه افرادی استوری شما را دیده‌اند و چه کسانی برای شما نظر گذاشته‌اند. این روزها اینستاگرام برای استوری قابلیت‌های گوناگونی را در نظر گرفته است که برای ادیت تصاویر و ویدیو  بوده و این موضوع باعث محبوبیت بیشتر استوری شده است. علاوه بر این قابلیت نظر سنجی هم به استوری اضافه شده و آن را جذاب‌تر کرده است.

اصطلاحات اینستاگرام

بیشتر بخوانید: آموزش کامل تنظیمات Igtv اینستاگرام برای فروشگاه‌ها

forward در استوری اینستاگرام

معنی forward در استوری اینستاگرام یکی از اصطلاحاتی است که در داده‌های تحلیلی و آماری اینسایت اینستاگرام برای کاربران تجاری وجود دارد.  درواقع معنی forward در استوری اینستاگرام تعداد دفعاتی است که مخاطبان شما برای دیدن استوری بعدی آن را لمس می‌کنند و به بخش بعدی می‌روند.

زمانی که آمار مربوط به فروارد یک استوری زیاد باشد، به معنای آن است که آن استوری جذابیت زیادی ندارد و مخاطب  با دیدن آن استوری رضایت نداشته و بنابراین به سراغ بعدی می‌رود.

فوروارد در اینستاگرام

معنی ایمپرشن در استوری چیست؟

ایپمپرشن هم یک داده آماری است که در قسمت اینسایت قابل مشاهده است. این داده آماری تعداد دفعات دیده شدن استوری شما را نشان خواهد داد. باید دقت داشته باشید که زمانی که شما بیشتر از یک عکس یا ویدئو را به استوری خود اضافه کنید در پست شما هر کدام از آن‌ها یک عکس و یا ویدئو حساب می‌شوند.

برای مثال شما اگر 6 عکس در یک استوری داشته باشید یا یک عکس این برای شما در صورت مشاهده کاربر یک عدد محاسبه می‌شود و تفاوتی ندارد که همه آنها دیده شده است یا خیر.

نکته مهم دیگر هم آن است که اگر یک کاربر چندین بار استوری شما را ببیند، برای شما چندین بار عدد impression محاسبه می‌شود.

معنی ایمپرشن اینستاگرام

معنی ریچ در اینستاگرام چیست؟

برخلاف ایمپرشن گزینه ریچ در بخش آماری اینستاگرام نشان دهنده تعداد کاربران منحصر به فردی است که استوری شما را دیده‌اند. بنابراین در ریچ اگر زمانی که کاربران چند بار یک استوری را ببینند برای شما به همان اندازه یک بار دیدن محاسبه خواهد شد. اگر یک نفر ده بار یک استوری را دیده باشد عدد ریچ 1 و عدد ایمپرشن 10 خواهد بود.

اصطلاحات اینستاگرام برای پست

معنی اصطلاحات پست در اینستاگرام هم بسیار ساده است. پست درواقع هر عکس یا ویدیوی جدیدی است که شما می‌خواهید در پیج کاری یا شخصی اینستاگرام خود آپلود کنید. همه پست‌هایی که شما طراحی می‌کنید؛ در صفحه پروفایل اینستاگرام شما نمایش داده می‌شود و همه پست‌های جدیدی که فالوورهای شما به نمایش می‌گذارند، در قسمت فید قابل مشاهده هستند.

کامنت در اینستاگرام

در قسمت معنی اصطلاحات پست اینستاگرام کامنت‌ها هم وجود دارند که این کامنت‌ها برای همه فالوورهای شما قابل مشاهده خواهند بود. شما اگر یک کسب‌و‌کار اینستاگرامی دارید بهتر است از قسمت کامنت‌ها نهایت استفاده را بکنید و فالوورها را ترغیب به کامنت گذاشتن بکنید.

بهتر است تا جایی که می‌توانید کامنت‌ها را پاسخ دهید تا با افزایش تعامل خود پست‌های بیشتری از شما در اکسپلور اینستاگرام به نمایش دربیاید.

فلاپ شدن در اینستاگرام

یکی دیگر از معنی اصطلاحات پست اینستاگرام، معنی فلاپ شدن است. معنی فلاپ شدن درواقع نوعی حق مالکیت مادی و معنوی تصاویر، ویدیو، موزیک و …. برای پست‌های اینستاگرام است. بنابراین معنی فلاپ شدن نشان می‌ددهد که هر فرد یا حساب کاربری بهتر است یک نوع محتوای منحصر به فرد برای خود طراحی و تولید کند.

هشتگ

هشتگ یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که بسیار برای کسب و کارهای اینستاگرامی کاربرد دارد. درواقع به زبا ساده هشتگ‌ها برچسب‌هایی هستند که از آنها برای دسته‌ بندی و به اشتراک گذاشتن پست‌ها استفاده می‌شود.

زمانی که کسب و کارها از هشتگ استفاده می‌کنند؛ به راحتی می‌توانند نه تنها به تمام محتواهای متفاوت (فیلم، عکس، ویدیو و…) که در مورد یک موضوع خاص دست پیدا کنند بلکه دسترسی مخاطبان کسب و کار خود را هم به پیجشان راحت‌تر می‌کنند.

البته هشتگ تنها به اینستاگرام محدود نمی‌شود؛ بلکه در توئیتر، پینترست و فیس‌بوک هم وجود دارد. برای مثال اگر فردی بخواهد عکس‌های مربوط به هشتگ طبیعت را ببینید می‌تواند با سرچ کردن #طبیعت عکس‌های زیادی با این عنوان پیدا کند.

استفاده از هشتگ هم بسیار کار راحتی است شما تنها نیاز دارید که پیش از هر کلمه‌ای از علامت “#” استفاده کنید. این نکته را هم فراموش نکنید که از هشتگ‌ها می‌توان در بخش کامنت‌‌ها، زیر پست‌ها، استوری‌ها و غیره استفاده کرد.

معنی هشتگ در اینستاگرام

confirm در اینستاگرام

confirm هم یکی دیگر از انواع اصطلاحات اینستاگرام است. معنی confirm در اینستاگرام تایید کردن است. یعنی فردی به شما در قسمت کامنت، فالوورها و غیره درخواست می‌دهد و شما آن را تایید و کانفرم confirm  یا رد Decline می‌کنید.

Request یا درخواست در اینستاگرام

همچنین زمانی که یک صفحه‌ای در فضای اینستاگرام پرایوت یا خصوصی باشد شما باید به آن درخواست Request بدهید و آن فرد در صورت تایید شما را کانفرم confirm یا رد می‌کند.

dm در اینستاگرام به چه معناست؟

معنی dm در اینستاگرام درواقع مخفف direct messages است و به پیام‌هایی که در قسمت دایرکت برای فالوورهای خود ارسال می‌کنید گفته می‌شود. معنی dm در اینستاگرام مربوط به بخش کامنت‌ها نمی‌شود و تنها در قسمت پیام خصوصی کاربرد دارد.

معنی dm در اینستاگرام

بلاک در اینستاگرام

بلاک در اینستاگرام هم یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که در لغت به معنای مسدود کردن است. بلاک در اینستاگرام زمانی استفاده می‌شود که بخواهید فردی به پیج شما به هیچ عنوان دسترسی نداشته باشد. بنابراین شما او را بلاک می‌کنید.  شما با بلاک در اینستاگرام اجازه نمی‌دهید که حتی پروفایل شما برای فردی باز شود. بنابراین در قسمت جستجوی اینستاگرام هم پیج شما برای او نمایش داده نخواهد شد.

اکانت‌ها در اینستاگرام هیچ محدودیتی برای بلاک اینستاگرام و تعداد پیچ‌ها ندارند. بنابراین شما مجاز هستید تا هر تعداد از افرادی را که می‌خواهید و دوست ندارید که به پیج شما دسترسی داشته باشند؛ بلاک کنید تا در امنیت کامل باشید. با بلاک کردن به فردی که در اینستاگرام بلاک شده هیچ خبری از سوی اینستاگرام داده نمی‌شود و او این اتفاق را متوجه نخواهد شد.

در کنار معنی بلاک اینستاگرام، گزینه آنبلاک هم وجود دارد. زمانی شما از بلاک اینستاگرام برای محدود کردن یک پیج استفاده می‌کنید و بعد از مدتی می‌خواهید آن را از بلاک بودن دربیاورید بنابراین می‌توانید پیجی را که از قبل بلاک کرده‌اید، از آن حالت خارج ‌کنید. در این صورت این پیج می‌تواند دوباره شما را فالو کند.

بلاک شدن در اینستاگرام

ریپورت کردن در اینستاگرام

یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام که بسیار رایج است؛ اصطلاح ریپورت کردن است. شما با ریپورت کردن کسی در اینستاگرام این اخطار را به این شبکه اجتماعی می‌دهید که این اکانت فعالیت غیر مجاز دارد. زمانی که تعداد ریپورت‌های یک پیج ۱٫۵ برابر فالورهای او شود؛ آن پیج توسط اینستاگرام بسته خواهد شد. یک راه حل برای باز شدن مجدد این پیج وجود دارد و آن گذاشتن کامنت انگلیسی است که هر کامنت انگلیسی می‌تواند سه ریپورت را از بین ببرد.

معنی ریپورت در اینستاگرام

کوتاه در مورد اصطلاحات اینستاگرام

 • کسب و کارهای که در فضای اینترنتی و به خصوص شبکه‌های اجتماعی حضور دارند باید به خوبی با زیر و بم این شبکه‌ها آشنایی داشته باشند. با توجه به آنکه این روزها از اینستاگرام عمدتا برای فعالیت کسب و کارهای اینترنتی استفاده می‌شود؛ بهتر است تا  کسب و کارها با اصطلاحات اینستاگرام به خوبی آشنا باشند.
 • اکانت اینستاگرام درواقع نخستین اصطلاح کاربردی در اینستاگرام است که با آن روبرو می‌شوید. هر کاربر چه کاربر معمولی باشد یا یک پیج برای کسب و کار باید برای عضویت در اینستاگرام و داشتن پیج اینستاگرامی در این فضا یک اکانت  یا حساب کاربری بسازد.
 • بخش دیگری از اصطلاحات اینستاگرام معنی اصطلاحات استوری اینستاگرام است. استوری (Story) درواقع نوعی از تولید محتوا است که پس از پست وارد فضای اینستاگرام و اصطلاحات اینستاگرام شده است. استوری به لحاظ لغوی به معنای داستان است و هر استوری  که شما طراحی می‌کنید دارای یک عکس یا ویدیو در مدت زمان 15 ثانیه است. 
 • معنی اصطلاحات پست در اینستاگرام هم بسیار ساده است. پست درواقع هر عکس یا ویدیوی جدیدی است که شما می‌خواهید در پیج کاری یا شخصی اینستاگرام خود آپلود کنید. همه پست‌هایی که شما طراحی می‌کنید؛ در صفحه پروفایل اینستاگرام شما نمایش داده می‌شود و همه پست‌های جدیدی که فالوورهای شما به نمایش می‌گذارند، در قسمت فید قابل مشاهده هستند.
 • معنی confirm در اینستاگرام هم یکی دیگر از انواع اصطلاحات اینستاگرام است. معنی   confirm  در اینستاگرام تایید کردن است. یعنی فردی به شما در قسمت کامنت، فالوورها و غیره درخواست می‌دهد و شما آن را تایید و کانفرم confirm یا رد Decline می‌کنید.
 • معنی dm در اینستاگرام درواقع مخفف direct messages است و به پیام‌هایی که در قسمت دایرکت برای فالوورهای خود ارسال می‌کنید گفته می‌شود. معنی dm در اینستاگرام مربوط به بخش کامنت‌ها نمی‌شود و تنها در قسمت پیام خصوصی کاربرد دارد.
 • بلاک در اینستاگرام هم یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که در لغت به معنای مسدود کردن است. بلاک در اینستاگرام زمانی استفاده می‌شود که بخواهید فردی به پیج شما به هیچ عنوان دسترسی نداشته باشد. بنابراین شما او را بلاک می‌کنید.  شما با بلاک در اینستاگرام اجازه نمی‌دهید که حتی پروفایل شما برای فردی باز شود.
 • معنی forward در استوری اینستاگرام یکی از اصطلاحاتی است که در داده‌های تحلیلی و آماری اینسایت اینستاگرام برای کاربران تجاری وجود دارد. درواقع معنی forward در استوری اینستاگرام تعداد دفعاتی است که مخاطبان شما برای دیدن استوری بعدی آن را لمس می‌کنند و به بخش بعدی می‌روند.
 • اکانت بیزینس یا بیزینس پروفایل به معنی صفحه تجاری است. صفحه تجاری اینستاگرام یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که مخصوص افرادی است که در اینستاگرام کسب و کار دارند و می‌خواهند تجارت کنند و به درآمدزایی برسند. شما با ساخت یک صفحه تجاری می‌توانید به امکانات بیشتری از شبکه اجتماعی اینستاگرام دست پیدا کنید. 
 • یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام که بسیار رایج است؛ اصطلاح ریپورت کردن است. شما با ریپورت کردن کسی در اینستاگرام این اخطار را به این شبکه اجتماعی می‌دهید که این اکانت فعالیت غیر مجاز دارد. زمانی که تعداد ریپورت‌های یک پیج ۱٫۵ برابر فالورهای او شود؛ آن پیج توسط اینستاگرام بسته خواهد شد.
 • هشتگ یکی دیگر از اصطلاحات اینستاگرام است که بسیار برای کسب و کارهای اینستاگرامی کاربرد دارد. درواقع به زبا ساده هشتگ‌ها برچسب‌هایی هستند که از آنها برای دسته‌ بندی و به اشتراک گذاشتن پست‌ها استفاده می‌شود.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.