تماس و پشتیبانی پادرو | Podro

ما همیشه در دسترس هستیم

تماس با پشتیبانی

آیا استفاده از پادرو رایگان است؟

استفاده از پادرو برای فروشگاه‌های آنلاین و تمامی کاربرانی که متقاضی خدمات پست و پیک هستند رایگان است. کاربران صرفا می بایست هزینه ارسال کالا را به شرکت پستی پرداخت نمایند و برای استفاده از پادرو هیچ هزینه اضافی پرداخت نمی‌کنند.

اگر استفاده از پادرو برای فروشگاه‌ها رایگان است، درآمد آن از کجا تأمین می‌شود؟

درآمد پادرو عددی ثابت به ازای هر سفارش است که از شرکت‌های پستی و پیکی دریافت می‌کند. این عدد در حال حاضر به صورت ثابت و به مبلغ ۱۰۰۰ تومان است. لازم به توضیح است هزینه خدمات شرکت‌های پستی به واسطه این عدد به هیچ عنوان افزایش پیدا نمی‌کند و این هزینه به مراتب از هزینه بازاریابی شرکت‌های پستی که به نمایندگان خود پرداخت میکنند بسیار پایین‌تر است.

چرا به احراز هویت نیاز دارم؟

اگر کالای شما از بین گروه کالاهای معین شده در پادرو نباشد، باید توسط تیم عملیات مورد بررسی قرار گیرد. در این حالت تیم پادرو با شما تماس می‌گیرد و بعد از اطمینان از وجود سرویس مورد نیاز شما امکان ثبت سفارش برای شما فراهم می‌شود.

چه مدت طول می‌کشد تا سفارش‌ام تکمیل شود؟

تکمیل پروسه ارسال سفارش وابسته به سرویسی است که شما انتخاب می‌کنید. هر شرکت پستی شرایط و زمان‌بندی مختص به خود را دارد که شما با توجه به اولویت‌های خود می توانید آن را انتخاب کنید. برخی زمان کمتر و برخی زمان بیشتری نیاز دارند.

چطور می‌توانم صورتحساب خود را پرداخت کنم؟

امکان پرداخت صورتحساب به صورت پیش‌کرایه پس‌کرایه و نقدی برای ارسال‌کننده و دریافت‌کننده سفارش فراهم است. همچنین روش‌های پرداخت به صورت آنلاین، یا از طریق کیف پول کیپاد (بانک پاسارگاد) و یا به صورت پرداخت در محل برای هر یک از مدل های اشاره شده امکان‌پذیر است.

آیا عضویت در سایت الزامی است؟

بله باید حتما در سایت پادرو ثبت نام کنید و اطلاعات کاربری را به شکل کامل وارد کنید. تشخیص هویت در پادرو برای تکمیل عملیات الزامی است. این موضوع یکی از الزامات تمامی شرکت‌های پستی و پیک‌های آنلاین و آفلاین است تا از سواستفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.

چرا در صورت انتخاب برخی از شهرها به عنوان مبدا، فقط یک شرکت برای ارسال کالا پیشنهاد می‌شود؟

همه شرکت‌های پستی به همه مناطق شهری و روستایی ارسال ندارند بنابراین ممکن است برای مبدا و مقصد خاصی شرکت‌های پستی محدودی وجود داشته باشد. پادرو در تلاش است با فعال کردن شرکت‌های کوچک و بزرگ و همچنین کمک به شرکت های فعال کنونی، محدوده خدمت رسانی آنها به سایر شهرها را گسترش دهد.

چگونه می‌توانم تاخیر در تحویل کالا یا دریافت سفارش را به اطلاع پادرو برسانم؟

فروشگاه‌ها پس از ثبت سفارش در صفحه کاربری خود، قسمت لیست سفارش‌ها امکان اعلام تاخیر برای دریافت کالا وجود دارد. در صورت تاخیر راکب می‌توانید از این طریق سیستم را مطلع کنید. همچنین برای دریافت کننده‌های کالا نیز پیامکی همراه با لینک اعلام تاخیر ارسال می‌شود تا در صورت نیاز، تاخیر در دریافت کالا را به پادرو و فروشگاه اطلاع‌رسانی کنند. در صورت اطلاع پادرو از تاخیر، واحد خدمات مشتریان پیگیری‌های لازم را به سرعت انجام می‌دهد و وضعیت نهایی را اطلاع‌رسانی می‌کند.

آیا امکان همسان‌سازی با سیستم‌های مدیریت محتوای آماده مثل وردپرس وجود دارد؟

به‌زودی افزونه (Plugin) سایت‌ساز/فروشگاه‌سازهای برتر به امکانات و قابلیت‌های پادرو اضافه می‌شود. این مورد محدود به وردپرس نخواهد بود و مواردی از قبیل Magento را نیز در بر خواهد گرفت.